Wrażliwa skóra twarzy

Jaki żel do mycia twarzy skóra wrażliwa będzie najlepszy? A może coś innego np.jakieś mleczko? Ostatnimi czasy wszystko podrażnia mi dodatkowo buzię aż robi się zaczerwieniona :( No masakra po prostu :( Proszę o radę. Może jakieś domowe sposoby się sprawdzają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Ponieważ to Hydepark to polecam maseczkę błotną w najbliższym parku miejskim lub na pobliskiej budowie , po rady bardziej konsumpcjonistyczne należy się zwrócić do działu Kobieta - Zdrowie i uroda ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

po co ma zmieniac dział?-my sie na wszystkim znamy:)

z usmiechem ,choc bez zartów--dla cery wrazliwej polecam--płatki owsiane zalane przegotowana woda wczesniej
moja mamcia tak robiła a miała i ma b delikatna cere i z naczynkami!:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupuje http://www.craftarena.pl/jak-dobrac-kosmetyki-do-rodzaju-cery/ bardzo dobry krem do twarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

A ja polecam czysciejsza wodę bo kranowa to syf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Do oczyszczania dobre są płyny micelarne Bioderma "Sensibio" (w aptekach, tanio np. w aptece Gemini) albo Mixa "Optymalna Tolerancja" - płyn do bardzo wrażliwej i reaktywnej skóry twarzy i powiek (w Rossmannach). Przy takiej cerze lepiej nie używać wody z kranu do mycia twarzy, jeśli już - to wodę przegotowaną. Ważny jest też krem, jaki nakładasz. Do cery wrażliwej dobre są np. Bioderma "Sensibio" (wersja: Light albo Rich, czyli do cery mieszanej albo suchej) albo Isis Pharma "Sensylia" (w aptekach).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Mam to samo. Z nowymi kosmetykami muszę bardzo uważać, bo jak nie wysypka to zaczerwienienia albo suchość straszna. Kupuj tylko kosmetyki hipoalergiczne, do cery wrażliwej. Np physiogel, mixa, laroche, avene (mają taką fajną mgiełkę oczyszczającą i nawilżającą, dermatolog mi poleciła), ivostin ma spoko kremy do skóry alergicznej, cetaphil z kolei baardzo dobry żel do mycia buzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

nie kupuj tylko żadnych specyfików z rosmanów itp. idź do jakiegoś sklepu z naturalnymi kosmetykami bądź do apteki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Cetaphil, jedyne co mnie nie podrażnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko kosmetyki dla niemowlaków lub dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Ooo jakbym o sobie czytała, ja się przekonałam, do żelu https://www.mixa.pl/produkt/aksamitny-zel-do-mycia-twarzy/, mnie zależało żeby gliceryne zawierał, bo ona chroni przed wysuszaniem więc polecam i Tobie jak masz podrażnienia. Mnie poleciła moja Pani doktor rodzinna ten żel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Polecam żel do mycia twarzy i oczu Tołpa, a także demakijaż metodą OCM - oczyszczanie olejami, np. arganowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Co do samej chemii do mycia twarzy to nic Ci nie polecę. Ale cudnie sprawdza się ogórek. Ukrój plasterek i przetrzyj nim całą buzie. Zobaczysz jaka fajna będzie cera. Polecam 2 razy dziennie. Ogórek łagodzi,koi, rozjaśnia cerę i likwiduje wszelkie przebarwienia. Mi bardzo pomógł. Gdy zapomnę i przez parę dni nie korzystam z tego, to od razu cera robi mi się ziemista. Poleciła mi to osoba z forum i faktycznie miała rację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Ja bardzo lubię żel do mycia Elodermu przeznaczony do skóry wrażliwej, a nawet atopowej używam go zarówno do twarzy jaki do ciała, jest delikatny i zupełnie nie podrażnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Również tak mam. Skora jest sucha oraz skłonna do robienia się na niej zmarszczek. Jeśli chcesz utrzymać ją w dobrym stanie to sugeruję przeskoczyć z kosmeykow drogeryjnych na te specjalistyczne o naturalnym składzie. Takie kosmetyki nie zawierają w sobie zapychaczy ale prawdziwe naturalne substancje, które wnikają w skórę i dobrze nawilżają.
Na twarz świetne jest serum Richevon ( może zresztą o nim czytałaś). Jest to jeden z tych niewielu dróższych kosmetyków na twarz, ktore uważam,ze naprawdę warto jest sobie kupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Hej kochana Piszesz może tutaj o tym serum?
http://pl.richevon.com/ ?
Kurczę, a czy da się to dostać gdzieś stacjonarnie czy można zamawiać jedynie przez internet ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

O ciekawe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez mam ten problem;/ musisz czytac sklady produktow i inwestowac tylko w te naturalny. Chem,iczne dodatki czesto wysuszaja skore i robia na twarzy taka jakby skorupe ;/ Ja polecam do wrazliwej dojrzalej cery serum richevon. A jesli chodzi o mleczka i emulsje roznego rodzaju to ja uzywam wody rozanej. Plus robie sobie czesto maseczki z aloesu czy miodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuję własnie wszystkim, którzy mają aż tak wrażliwą skórę, że jedynie naturalne kosmetyki mogą być przez nią akceptowane. Wydaje mi się, że najgorszym co może być dla skóry wrażliwej jest zastosowanie mydła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy to richevon to mozna kupic w drogerii czy aptece np w superpharm??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie Richevon dostaniesz tylko przez internet. Świetny jest do wrażliwej skóry, chyba najbardziej bezpieczny z tych wszytskich specyfików ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domowym sposobem mojej żony jest stosowanie szarego mydła do mycia twarzy. Nie podrażnia, bardzo dobrze czyści skórę i nie ma z nim żadnych problemów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szare mydło od zawsze było skuteczne, chociaż z nawilżeniem to już nie bardzo. Ale ogólnie oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, więc jakby ktoś do tego zmagał się ze zmarszczkami jak jak to takie połączenie szarego mydła i kremy Richevon jest super, bo skóra po tym jest oczyszczona (przez szare mydło) oraz nawilżona bez zmarszczek (tutaj dzięki działaniu Richevonu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie szare mydlo jest polecane np osobom ktore maja problemy z tradzikiem itd bo jest naturalne i nie ma zadnych dodatkow. ALe raczej przesuszy skore dlatego krem nawilzajacy bedzie super wyjsciem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda z kranu to syf.Więc myj mineralną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tym. Może też być taka filtrowana z czajnika do tego. Dobra jest też z witaminą https://cheers.com.pl/witamina-c-naturalna/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam wrażliwą skórę i do jej pielęgnacji stosuję kosmetyki Novaclear z serii Atopis. Są super, mocno mi ją nawilżają przez olej konopny który mają w składzie ;), dorwałam je w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat myję twarz zwykłą wodą, ale do całe ciała stosuję kosmetyki, zawierające emolienty. Takie jak Eloderm, w przeciwnym wypadku skóra byłaby bardzo sucha i podrażniona. Czasami nawet łuszcząca się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie Eloderm również okazał się dobrą inwestycją. Mam po nim dużo ładniejszą skórę, niż po kosmetykach droższych marek,przeznaczonych dla kobiet. Okazuje się, że dziecięce produkty mają lepszy skład.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, kupiłam sobie nawet emulsję do kąpieli, żeby zadbać o całe ciało i moim zdaniem eloderm dobrze wykonał swoje zadanie. Skończyły się moje kłopoty z nadmiernie przesuszonym ciałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Moim rozwiązaniem na wrażliwą skórę okazał się krem z zielem świetlika AVA, polecam, może komus też pomaga lub pomoże :) Jest dedykowany dla wrażliwej skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może masz alergię na jakiś składnik albo cierpisz na AZS. Testowałam kiedyś kosmetyki z Zielonego Laboratorium, głównie z uwagi na trądzik i podrażnienia skóry, który wywoływały jakieś komercyjne produkty- pomogło, a na pewno nie zaszkodziło. Naturalne maseczki na twarz- tą kupowałam, https://zielonelaboratorium.pl/wszystkie/994-maska-5903242559259, przeczytaj sobie skłąd jest podany, możesz dopytać o szczegóły i testować. Czasami przy AZS konieczna jest regularna zmiana kosmetyków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi w walce z przewrażliwioną skórą twarzy pomogły kosmetyki koreańskie od producenta Pyunkang Yul. Doskonale radzą sobie z problematyczną skórą. Mój ulubieniec z tej serii to: https://larose.care/pyunkang-yul-balancing-gel-nawilzajacy-zel-60ml,3,3358,3586
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do działania kosmetyków od Pyunkang mogę potwierdzić ich skuteczność w 100 % ! Zdecydowanie warte zakupu kosmetyki, jestem miłośniczką od pierwszego użycia!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej samodzielnie przetestować co najlepiej na nas działa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj heimish all Clean Green Clay Foam ! Jest fajny, delikatny, zapewnia skuteczne oczyszczenie, nawilżenie i ukojenie dla skóry i widoczna poprawa jej kondycji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wrażliwa skóra twarzy

Tylko dla alergicznych dzieci. Takowe są najlepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam problem z pękającymi naczynkami nie tylko na twarzy ale równeiż i na całym ciele. Sporo sie ich tworzy, szczególnie w okolicach nóg i nie wygląda to dobrze. W moim przypadku pielęgnacja od wewnątrz daje o wiele lepsze efekty niż pielęgnacja zewnętrzna kosmetykami.
Polecam wprowadzić więcej warzyw i i owocow do diety, zawieraja one witaminę C, która powoduje wzmocnienie naczynek.

Same tabletki niverosin sa również moim największym odkryciem jeśli chodzi o stan mojej skóry. Nie sądziłam, ze takie tabletki są w stanie tak dużo dla mnie zdziałac. Biorę regularnie od kilku miesięcy i moja skóra wyglada o wiele lepiej. Ostatnio wprowadziłam do pielęgnacji również krem niverosin, też mogę polecić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja ci polecam mydełko lecznicze Aleppo szamir. Rewelacyjne jest na wszelkie zmiany na twarzy, także trądzikowe. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, pomaga na zmiany skórne, w trudno gojących się ranach, nawet odleżynach. Super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto zastanowić się nad zastosowaniem kremu z CBD do twarzy ja jako facet nie stosuję tego ale moja dziewczyna stosuje i jest zadowolona więc polecam zainteresować się tematem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do delikatnej i suchej skóry twarzy warto wypróbować dexeryl krem oczyszczający, który ja stosuję również jako płyn do demakijażu. Odkąd go używam moja skóra stała się bardziej nawilżona, zniknęły suche plamy na twarzy. Dostępny jest w fajnej cenie. Warto przetestować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są specjalne kosmetyki do tego. A jak ktoś ma wrażliwą skórę, to jaki roller wybrać ? Macie może pojęcie? Czytałam ogólnie, jak dużo to pomaga na wygląd i na zdrowie, ale chętnie od Was się dowiem, co jeszcze polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Do wrażliwej i podrażnionej skóry sprawdzi się żel od Solverx Sensitive, bardzo delikatny, nawilżający, ale zmywa nawet makijaż, mój ulubieniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup sobie ten naturalny Nawilżająco-kojacy żel do mycia twarzy z Bielendy z linii Eco nature
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

maseczka z mieszanki hydrolatu i glinki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używam mleczka z linii Vegan Muesli tez z Bielendy, dla mnie to jedna z lepszych marek kosmetycznych. Bo maja dużo linii kosmetyków naturalnych, wegańskich i to w dobrej cenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też z Bielendy uzywam ale z linii Eco Sorbet mam pianke micelarną do twarzy nawilzajaco - kojaca . Super jak dla mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dermedic albo bielenda, delikatne i bezpieczne kosmetyki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak bys miala wybierac to ktora firme bys wziela?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dermedic jest w porządku, miałam kiedyś tonik do mojej cery. Z Bielendy lata do tyłu miałam z kolei maseczkę. Na chwilę obecną używam glinki z Tołpy oraz płynu micelarnego ;) Też zdaje egzamin. Mega ważną rzeczą jest na pewno ochrona skóry poprzez odpowiednie nawilżanie, zwłaszcza w okresie zimowym. Jak dbać o takiej porze roku o skórę opisano tutaj https://glamstyle.pl/uroda/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kurcze nie wiem.. kazda z tych firm ma jakis plus i kosmetyki ktore lubie :) dermedic ma tez super linie dla dziecka, niedawno ją odkryłam jak siostra urodzila :D https://www.notino.pl/dermedic/?f=1-1-12849-3646-15016 oznacza to ze ma bezpieczny sklad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pielęgnację twarzy, choć wydaje się to być tylko codzienną rutyną, w rzeczywistości można rozumieć wieloetapowo i traktować nie tylko jako element higieny, ale również wspomagania naturalnych procesów odnowy komórkowej, wzmacnianie właściwości ochronnych, wspieranie mechanizmów przeciwdziałania podrażnieniom skóry. Pielęgnacja twarzy to także aspekt korekcyjno-naprawczy, skupiający się na hamowaniu procesu starzenia się, niwelowaniu przebarwień, blizn oraz wszelkich niedoskonałości skóry. Odpowiednie kosmetyki to podstawa https://ziaja.com/c/twarz-99
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no bezpieczenstwo to podstawa w skladzie dla mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

helicobacter i mdłości? (9 odpowiedzi)

Mam mdłości. Trzyma mnie trzeci dzień, apetytu nie mam, pobolewa mnie żołądek /uczucie...

Problem z potencją w wieku 28 lat (5 odpowiedzi)

Witam. Proszę tutaj o nie nabijanie się z problemu oraz o poważne odpowiedzi. Czy w tym wieku...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...