Wywóz szamba. Cena powala.

Temat dostępny też na forum: Bojano Koleczkowo
Pan wywożący szambo kasuje teraz 230zł za bekę. Podobno wójt zabronił spuszczania ścieków do oczyszczalni i trzeba z nimi jeździć do Gdyni.Inni wywożący szambo kasują taniej bo średnio 160 zł ale maja terminy bardzo długie lub obsługują tylko stałych klientów. Ta cena to tragedia! Dlaczego nasza oczyszczalnia nie obsługuje mieszkańców naszej gminy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Bo wojt tak kazal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Coś czuję ze wójt coś kombinuje. Obawiam się że skończy się to tym, że w środku Bojana na Warszawskiej zrobi nam zlewnie ścieków i będzie zwoził ścieki z całej gminy.
Oby nie ale mam nieodparte wrażenie że do tego to zmierza.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Nie do konca tak jest. 230 zl placisz za wywóz i zrzut w Gdyni. Ja do tej pory płaciłem 100 za wywiezienie i jakies 90 zl za zrzut w Szemudzie (osobna oplata). A wójt zabronil zrzutu bo Gmina kupila wlasna szambiarke i najwidoczniej ma zarabiac Gmina albo kto to do konca wie gdzie bedzie szla kasa.... A ze wszystko kosztem mieszkańców to co to wójta obchodzi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

To jaka jest wtedy cena wywozu szamba przez naszą gminę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Moze wylac to wojtowi pod brame , byloby taniej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wywóz nieczystości w gminie to porażka. Ostatnio termin, który mi został zaproponowany to połowa października, nie wiem czy się śmiać czy płakać. O kanalizacji można pomarzyć a gmina ma w poważaniu mieszkańców. Podpisanie umowy z gminą na wywóz nic nie zmienia i nie daje żadnej gwarancji co do terminów.
Długo był na to monopol a szambiarki z innych firm niż te pasujące gminie nie miały możliwości zrzutu w Szemudzie. Przez wiele lat taniej było zamówić plichtę z Żukowa. Nominowani monopoliści na miejscu słono sobie kazali płacić.
Oczyszczalnia jest podobno w przebudowie, zobaczymy czy po niej sytuacja się jakoś unormuje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mamy oczyszczalni to jest przepompownia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim tempie to przy jednym wywozie trzeba juz zamawiać kolejny...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko narzekać umiecie jak wam nie pasuje to zmieńcie w końcu tego wójta a jak nie to płać i płacz
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

O czym Ty piszesz ? Jak zmienić w końcu wójta ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się wszyscy żalą na wójta, a z czyjej listy żeście wybrali radnego?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podłączcie się do kanalizacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie byłoby problemu, gdyby była możliwość budowy własnej biooczyszczalni przydomowej. chciałam zrobić coś takiego, ale w naszej gminie trzeba mieć działkę pow. 3 tys. m2. Jest to totalnie bez sensu, szczególnie, że na większości Bojana jest piach i są to idealne warunki pod domowe oczyszczalnie. Ostatnio dzwoniłam do wszystkich firm i terminy wywozu około 2 tygodnie. Nie można mieć oczyszczalni, ale ludzie będą wylewać szambo w grunt (btw już nieraz wieczorami czuć zapach wylewanego szamba na podwórko) , bo gmina jest niewydolna i nie potrafi zorganizować tak prostej rzeczy jak wywoz lub zmienić przepisów umożliwiających budowę oczyszczalni ... masakra
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie do kanalizacji daleko i kwota za przyłączenie jest monstrualna a bio na terenach bagiennych też nie za bardzo.Ta szambiara w Szemudzie to w listopadzie najszybciej.Koniec końców płacę 230zł i też muszę 2 tygodnie czekać bo to najszybszy termin.Na razie jeszcze mam miejsce w szambie bo zawsze zgłaszam trochę wcześniej.Cóż przepierki ręczne i wodę na trawkę w rogu działki.Mycie oszczędnie z używaniem wody i jakoś przeczekam.Aż nie do wiary że to 21 wiek.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo gmina chce zeby mieszkancy wybudowali sami siec. Po co gmina ma placic jak moze wydoic mieszkancow i przyjsc na gotowe. Proste.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niby masz rację. Gmina woli żebyśmy my płacili za pociągnięcie do siebie kanalizy. Ale jakby spojrzeć z drugiej strony. Jeśli byśmy mieli teraz 200 domów którzy chcą się podłączyć do kanalizy, a od ich domów do kanalizy jest 100 metrów to jakie byłyby to ogromne koszta dociągnąć do nich kanalizę. Z roku na rok gmina będzie z własnych pieniędzy podłączać kolejne domostwa, ale niestety wszystkich naraz nie mogą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To w takim razie niech zorganizuje wywóz szamba jak należy.Po co jeździć z tym do Gdyni i płacić drogo?Dziwne,że szambiarka gminna może korzystać z naszej oczyszczalni.Tyle że obsługuje swoich stałych klientów i kropka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyraziłem swoją opinię co do podłączenia do kanalizy. Nie powiedziałem że to się dzieje jest okej. Ale dlaczego tego tematu nikt z was nie przekaże radnemu czy sołtysowi żeby na zebraniu pociągnąć temat. Pisanie o tym na forum nic nie pomoże.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie tylko pisanie na forum.Sprawa poszła dalej ale na razie cisza.A do Ciebie nie mam żadnych pretensji.Ot tak dyskutuję. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jak poszła dalej to super. Trzeba chociaż poznać przyczynę tak długich terminów na zdanie szamba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Pan Wójt gdzie wylewa szambo?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze stawia klocka tylko na gminie w godzinach urzedowych
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówi się "wrzuca dwójeczkę"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Na szczęście u mnie nie jest tak źle. Od kilku lat posiadam szambo i korzystam z usług asenizacyjnych firmy http://www.prymasenizacja.pl/ ze Słupska. Zajmują się wywozem nieczystości pochodzących z gospodarstw rolnych, szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków i zakładów produkcyjnych. Gwarantują przy tym pełny profesjonalizm oraz atrakcyjne ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

Wcale nie śmierdzi reklamą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twoje imię już mówi coś o uczciwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wywóz szamba. Cena powala.

160? Chyba piec lat temu wszedzie jest podobna stawka, obudz sie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można prosić namiary na tego Pana?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

Dzisiejsza debata (57 odpowiedzi)

Proste zasady, a prowadzący i tak się pomylił. Pytanie do kontrkandydata i Kalkowski dostał 1,5...

Dzieje się... (9 odpowiedzi)

https://szemud.pl/aktualnosci/informacja-o-wyniku-i-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-sprzeda...