Ząbkowanie maluszka - skuteczne dobre rady

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Hej Kochani,

Poradźcie coś. Podpowiedzcie, jak Wy sobie radzicie z ząbkowaniem u Waszych maluszków. Stosujecie żele, kremy, gryzaki? Czy Wasze dzieci mają gorączkę i płaczą? Jak dajecie radę psychicznie? I najważniejsze: czy to kiedyś minie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płaczliwość (bo to jednak bardzo boli), podwyższona temperatura, gryzienie wszystkiego i katar - to norma.
Gryzak - warto jakiś mieć. Jak dziecko toleruje gluten - to można spróbować dać skórkę od chleba. Albo maluch sam sobie wybierze przedmiot, który będzie z uwielbieniem gryzło. Można też spróbować lekko wymasować dziąsła palcem.
Warto zaopatrzyć się w jakieś maści/żele na dziąsła - znieczulają, jedne są słabsze, inne mocniejsze - dopytaj w aptece. Jak to nie pomoże - to paracetamol w kroplach (jest szansa na przespaną noc).
Bywa ciężko (u nas najgorzej jak wychodziły "czwórki"). Czy mija - tak, na jakiś czas, do kolejnego wyżynającego się zęba (schematy co kiedy wychodzi znajdziesz bez problemu w necie).
Ciesz się każdą chwilą spokoju.
Głowa do góry i zdrowia dla Maluszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas sprawdziły się gryzaki które można było schładzać w lodowce, i tez fajnie sprawdził się zimny arbuz :) gorączki córa nie miała ale pediatra nam tez mówił ze w razie czego paracetamol. Minąć napewno minie tylko niestety trochę to trwa wiec życzę cierpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane dziękuję Wam bardzo za dobre rady i za niesamowite wsparcie! Gryzaki kupię rzeczywiście, spróbuję też patentu z marchewką, a co do żelu na dziąsła to chyba znalazłam faworyta z polecenia farmaceutki. Kojarzycie może gengigel ząbkowanie? Co się sprawdziło u Was z takich dodatkowych wspomagaczy?

Staram się być pozytywnej myśli, po prostu bardzo mi żal dziecka, kiedy płacze, a ja czuję się strasznie bezradna i tracę wtedy swoją supermoc mamy. Dziękuję Wam jeszcze raz! Zdrówka i spokoju dla Was :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ząbkowanie maluszka - skuteczne dobre rady

U nas do gryzienia sprawdziła się surowa marchewka koniecznie z lodówki (obrana dać w rączkę). Patent "sprzedał" znajomy i u nas też, się sprawdziło. Gryzaki były wyrzucane, a wszelkiego rodzaju żele dawały tylko ulgę na chwilę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas na silny ból zamiennie paracetamol (bardziej przed snem) i żel Dentinox (po posiłku, schłodzony z lodówki, ale im więcej zębów tym gorzej szło z nim). Gryzł najczęściej smoczek lub palce, gryzaki czasem pasowały, czasem leżały porzucone. Marchewki się bałam, odkąd odgryzł kawałek ;) bo to żarłok mały :) u nas dziwnym symptomem było pocieranie ucha, ale odkąd przeczytałam, że ból ucha może się zdarzać od promieniowania od bólu zębów zawsze zwracałam na to baczną uwagę. Na szczęście przed nami już tylko piątki :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też stosujemy marchewkę, gryzaki i gumowe zabawki, a jako wspomaganie gengigel w żelu wiele, naprawdę wiele razy dziennie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....