Zadymiarze

Dzień w dzień od 6,00 a w niedzielę od 7,00 cały czas dymią ci sami ludzie czy wy nie czujecie iniewidzicie kto zatrówa nam życie nie będę pisał z nazwiska ale w poniedziałek zgłoszę
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

rozpalanie pieca, odbywa się przeważnie o stałych godzinach, co takiego dziwnego jest że w dni robocze o 6 a niedzielę o 7.
Przy rozpalaniu kotła zasilanego węglem zawsze jest większa emisja dymu, fakt że śmierdzi, jeśli nie ma w piecu śmieci żadna kontrola nie nałoży kary. Zgłoś nic nie stoi na przeszkodzie, ale wychodzisz z przekonania, że ktoś się wystraszy i nie będziesz musiał swojego nazwiska ujawniać. Może lepiej podejść do sąsiada i powiedzieć, co wg. ciebie jest złe. Wystarczy porozmawiać, może na chwilę obecną nie mają możliwości finansowych na zmianę instalacji. Program wymiany źródeł ciepła jest przewidziany na wiele lat i jest realizowany.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przyjdź w okolicę ul. Zachodniej i porozmawiaj z sąsiadem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Już żale wylane? Skoro taki mądry to niech się podpisze z imienia i nazwiska. Mieszkasz na wsi przypominam. Nie wszystkich stać na gaz.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jakoś nie wydaje mi się żeby ludzie na wsi, szczególnie takiej jak nasza - podmiejskiej, byli biedniejsi od tych w mieście - mają np. duże domy i działki, a nie małe norki w bloku. Wielu ma jednak mniejszą świadomość że efekty niewłaściwego ogrzewania pojawią się w przyszłości, jak zaczną chorować od tych trucizn, które wydobywają się z kominów. Trochę edukacji by się przydało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Przydałoby się pieniędzy a na chorowanie w naszym pięknym kraju, to trzeba mieć końskie zdrowie.
Osobiście ogrzewam dom gazem i gdybym był, jak wspomniałeś mieszkańcem miasta, podłączyłbym się do do miejskiej sieci. Trochę edukacji z ekonomii by się przydało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

To, że kogoś nie stać na gaz nie znaczy że ma rozpalać śmieciami w piecu. Podłącz sobie wylot kominu i niech Ci ten syf leci do środka domu jak lubisz to wdychać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

ot i mentalność prymitywa, weź se rure wsadź. Sam sobie wsadź rure gamoniu jeden z drugim. Jest okres przejściowy na zmianę opału, Śmierdzi, to zainstaluj sobie filtr, albo maskę, jak nie stać. Płakać na forum, że wiosną i jesienią gnojówka a zimą z komina śmierdzi, że drogi dziurawe, psy szczekają. Kto was skazał na zamieszkanie w tej dziurze, obóz frustratów z Bojana się zrobił.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10

Zabawne! Działki sprzedawać i kupę kasy zarobić się chciało, a teraz marudzi że ludzie chcą normalnych warunków do życia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Za grosze kupić i wymagać życia w raju. Jak kupowales to fiolkami pachniało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nawet jeśli ci się nie podoba że działki za tanio sprzedałeś to i tak powinno ci zależeć na zdrowiu twoim i twojej rodziny i nie truć siebie i innych tymi świństwami z komina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wyobraź sobie, że mieszkam tu prawie od urodzenia. Zapach gnojówki, palonego węgla czy dzwony mi zupełnie nie przeszkadzają. Ale jak ktoś pali śmieciami to niech sobie sam wciąga ten smród i filtruje płucami a nie zatruwa wszystkich dookoła. Naprawdę musisz być ograniczony, ignorując szkodliwość dymu z spalanych śmieci...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Palnij się jeden z drugim w pustym pojemnik na mózg. Nikt nie kwestionuje szkodliwości dymu, ale przyjmij do wiadomości że za kilka lat nikt nie będzie mógł palić na wsi paliwem stałym i jeśli dobrze pamiętam do 2035 roku. Miasta bardziej restrykcyjne mają przepisy. Zgłoś
odpowiednim służbom truciciela, jeśli możesz po zapachu stwierdzić że palone są smieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Różnicę między palonym węglem a palonymi śmieciami czuć odrazu. Rozumiem, że Ty palisz śmieci skoro tak się uniosłeś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

jedyny pozytywny akcent twojego postu, jesteś zdrowy nie masz covida, bo masz węch.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

taka mentalność ludzi, gotowi zapłacić ostatnie oszczędności, żeby sąsiadowi było gorzej. Możesz prosić, możesz błagać ale worek z plastikami i tak będzie palony nocami "bo to zawsze pare złoty"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Z autopsji to znasz, rozpalanie smieciami?
Kredycik ciężarem?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ta a na staroć będziecie leczyć astmę jak dożyjecie już Pietkun leczy dzieci z tego g*wna zdrowia życzę na święta i tak każdy wsówa 2,5 kilo plastiku rocznie to zdrowo!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

ja tam zgłaszam wszystkie przypadki, robię fotki, spisuję adres i godzinę a później mail do odpowiednich służb. Może coś z tym zrobią, najpewniej nie ale próbować warto bo lokalne flinstony nas poduszą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

A gdzie to zgłaszać? Chętnie się przyłączę do akcji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Robisz sobie selfie na tle dymu i wrzucasz na fb. Tyle warte są Twoje foty.
Chromatografia gazowa w wykonaniu wiejskiego g.... lub jak się podpisałes, drewna kolorowego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3


jeszcze się flinstonie zdziwisz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

To fakt głupota ludzka może zadziwić. Twój nick ciebie obnaża.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2


obnaża i co widzisz? zapewne świadomego człowieka, który nie przyzwala na zatruwanie środowiska i nie przymyka oka na liczne wykroczenia "bo tak zawsze tu było". Na każdego truciciela będę donosił aż do skutku, jestem cierpliwy, dostaną w końcu te pięć stówek mandatu to może przekalkulują na palcach co się bardziej opłaca.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

widzę wiejskiego głupka i ignoranta, który historyczne, patriotyczne brzmienie hasła zmienił na nick.
Szczerze, to jesteś typowym przedstawicielem hejtu i kończę, bo szkoda prądu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5


Mój nick moja sprawa, oczywiście argumenty się skończyły to trzeba argumentum ad personam. A jeżeli jestem hejterem bo najeżdżam wszystkimi sposobami na trucicieli to tak, zgadza się i jestem z tego dumny.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

Brawo! Dziękuję za inicjatywę. Mam nadzieję że coraz więcej ludzi będzie świadomych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Zadymiarze

Bo wiejskie burki segregują śmieci na te do spalenia i pozostałe. I tutaj nie chodzi o koszty ogrzewania czy piece jakie posiadają tylko o mentalność. Można palić węglem lub drewnem praktycznie bez dymu. Ale oni z dziada pradziada nie wyedukowane wieśniaki tak palą i nic tego nie zmieni. A niech się miastowe co się sprowadzili wdychają taka natura Kaszuba.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: Zadymiarze

Co za patologia się teraz sprowadza, kogoś chce pouczać a odrobiny kultury nie ma.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Zadymiarze

Nowy mieszkaniec idz ruc.haj swojego psa i nie wymyslaj tych bzdur bo sie spocisz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7


Jak widzisz po temacie my tutaj walczymy z lokalnymi zwyczajami, więc nie, podziękuję. Ale zwróciłeś tutaj uwagę na problem zwierząt, więc maile będą szły jeszcze na inne odpowiednie adresy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

a możesz podać choć jeden odpowiedni adres
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2


Bardzo proszę:
Tutaj wyjaśnione wszystko co i jak: https://polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/1881.pdf
Z racji braku straży miejskiej/wiejskiej wysyłamy maila do gminy szemud. Można anonimowo, gmina ma obowiązek zgłoszenie przyjąć.

Oczywiście gmina zazwyczaj nie reaguje chociaż ma taki obowiązek więc tydzień po zgłoszeniu wysyłam wiadomość do WIOŚ z zażaleniem na opieszałość:
sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Polecam w szczególności drugą formę nacisku, może zintensyfikowanie zażaleń wpłynie jakoś na działanie naszej gminy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak chcesz walczyć ze zwyczajami, to zacznij od siebie i wstawiaj gumofilce do domu a nie zostawiaj do wietrzenia przed drzwiami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Zadymiarze

Dobrze wiadomo które domy w Bojanie opalane są śmieciami i szczerze współczuję ludzia którzy muszą koło takich domów mieszkać. Wystarczy zimą podjechać na Na Dambnik. Nikt mi też nie powie że służby nie mają pojęcia o takim problemie bo tamtędy się zimą nie da przejechać bez zmiany powietrza w samochodzie na obieg wewnetrzny. Won z smierdzielami
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Zadymiarze

W szczególności duży dom z tapicerem i punktem foto, segregację śmieci do spalenia mają opanowana do perfekcji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

gdzie trzeba zglosic zadymiaczy z ulicy wybickiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zy jakiego wybickiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do księdza wy Bojane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejne zgłoszenia wysłane, sporo dzisiaj smrodziarzy się załapało. A jeden mój sąsiad co czeka ze śmieciami do zmroku to ma tyle zdjęć, że chyba sam ziobro mu wjedzie na chatę. Nie pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ośmieszaj się, tym hurra optymizmem.
Napisz, jak będą owoce Twojej pracy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zadymiarze

Mozesz sobie moje nazwisko podac straz moze mnie w pompke pocalowac. Smieci palilem, pale i bede palic i wara wam mieszczuchy to jest wieś!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Zadymiarze

Dokładnie. Twoj piec Twoj opal. Wolnosc Tomku w sowim Domku hehe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum

Oferta pracy (3 odpowiedzi)

Przychodnia Ars Medica w Bojanie Poszukuje Pani chętnej do pomocy w sprzątaniu Pracą...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

Iglak Koleczkowo (11 odpowiedzi)

Czy Iglak otwarty jest w niedziele?