Zaginęła Iwona Wieczorek

Poruszyło mnie strasznie zaginiecie Iwony, sama mam córki i nie wyobrażalna jest dla mnie cała ta sytuacja :(
Tutaj na forum trochę ludzi zagląda jednak, więc postanowiłam zamieścić post z linkami do stron, gdzie są wszystkie informacje.
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12509120,wiadomosc.html
I jeszcze jedna strona
http://www.trojmiejska.info/?p=329
Na dole nagranie z monitoringu.
Przykre, że dopiero po interwencji detektywa Rutkowskiego, sprawdzono monitoring
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Poszukiwania-Iwony-Wieczorek-czy-cos-sie-zmienilo,wid,13490441,wiadomosc.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Niestety. Nie napiszę że to nie Ameryka, bo sprawa śp. Roberta Dziekańskiego, rażonego paralizatorem typu taser przez kanadyjską policję ciągnie się już... czwarty rok. I to jest Ameryka? Taka sama spychologia jak u nas :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Ponury, to jest słuszne, co piszesz - o mówieniu, reagowaniu. Ludzie się boją. Ale ja mam też - niestety - inne doświadczenia. Nawet jeśli się mówi o czymś głośno, to bywa to ignorowane. Dopiero jak się wydarzy tragedia, jakakolwiek, wówczas się zjawiają odpowiedni ludzie - np. policja. Ale bywa za późno. Niestety i na jedno - milczenie ludzi - i na drugie - olewanie spraw - nie mamy większego wpływu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

W sprawie porwań ludzi swojego czasu bardzo dobre opinie mieli prokuratorzy z Olsztyna. Ci, którzy "rozbujali" skandaliczną sprawę Olewnika i zatrzymali sprawców.

Może oni powinni spojrzeć w akta sprawy Iwony?

Tylko musi się komuś chcieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Ja wiem. To bardzo proste. Wystarczy popatrzeć na świat krytycznym okiem, a nie jedynie wierzyć w cuda, że ludzie są jedynie dobrzy, że nie warto interesować się dziwnymi zachowaniami sąsiadów itd.

Nie wierzę aby nikt nie wiedział nic w sprawie Cieszyna czy też Iwony. Ludzie boją się mówić, trzeba do nich dotrzeć. Bo w końcu nikt nie chce włóczyć się po sądach, co rozumiem... ale gdy ginie człowiek lub też jest porwany, to powinno mobilizować do działania i mówienia. Bo w końcu chodzi o życie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

bieny ten chłopiec, nie wiem jak kots takiemu malnestwu moze wyrzadzićkrzywde
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

"czy znaleźli rodziców tego chłopca"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Ponury, wczoraj o tej sprawie właśnie myślałam, że znaleźli rodziców tego chłopca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Skoro nie umorzyli, widocznie są jeszcze wykonywane jakieś czynności procesowe.

Na koniec takich NN spraw tworzy się jeszcze z pomocą biegłego portret psychologiczny sprawcy czynu. To nieraz bardzo pomaga...

Oczywiście w razie umorzenia są jeszcze cały czas wykonywane czynności pozaprocesowe, kryminalne, poszukiwawcze. Czasami tacy ludzie znajdują się po latach - patrz komórka "Archiwum X" w Policji.

Czasami pomaga nawet zmiana prowadzących sprawę i prokuratora nadzorującego. Świeże spojrzenie, pomysły, upór są bardzo w cenie.
Niby te same akta, ale jak inne osoby je przeczytają jest szansa przynajmniej na posunięcie sprawy do przodu.

Pamiętacie sprawę NN śmierci chłopca z Cieszyna? Przeorano wszystkie rodziny mające dzieci w jego wieku na Śląsku, Małopolsce, na pograniczu Czech i Niemiec itd. I nadal nic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

ciekawe kiedy jej "kości" znajdą..

Co jak co,współczuje matce takiej niewiedzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

a ile może o tym być głośno?


pewnie bez zmian
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

i coś wiadomo? Sprawa ucichła..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Niewyjasnione-zagadki-kryminalne-z-Pomorza,wid,13275674,wiadomosc.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

ale żywy czy martwy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

Ponury - myślisz, że wszystkie ambasady powinny zajmować się sprawami zaginięć wszystkich osób, co do których są podejrzenia, że mogą być poza Polską?


ja też myślę, że albo już nie żyje, albo jest w burdelu za granicą - ewentualnie może w domu jakiegoś bogacza jako maskotka?


sprawdzony był wątek tego jakiegoś przekrętasa od imprez(pół światek, dom w Jelitkowie czy coś takiego - nie pamiętam szczegółów, imprezy z płatnymi panienkami i nie tylko)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

straszna ta historia :(
niestety wielu zakłada juz najgorsze...
ja znam osobiscie przyapdek kiedy brat mojej kolezanki znalazł się po 2 latach !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

mnie się także wydaję to najgorsze :( Niestety wielu ludzi do dziś nie odnaleziono i nie wiadomo co się z nimi stało przez lata :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

moim zdaniem dziewczyna juz nie zyje ew. w jakims domu publicznym w niemczech bo nie wierze zeby ktos nie wpadl na jej slad do tej pory jak by zyla i byla w pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

A polskie ambasady co? Interesują się sprawą? Mają jakiś wpływ na lokalne społeczności?

Krzysztof Olewnik jeszcze żył dwa lata po porwaniu. Co prawda inna gatunkowo sprawa, ale zawsze jest jakaś szansa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaginęła Iwona Wieczorek

No odgrzewany!

Proszę o wasze wersje,wątpliwości itd. Co się waszym zdaniem z nią stało?

Nie może być tak, że młoda dziewczyna zapada się pod ziemię...
musiał ktoś coś widzieć, słyszeć, jakiś ślad...

Wiem, wiem... ludzie statystycznie mają to gdzieś. Ja nie, wielu moich kolegów z firmy i spoza także nie.

Jeżeli jest w Hamburgu, Sztokholmie - przecież jest tam poza policją, interpolem jakaś polonia? Nikt nie zna tych miast, ciemnych zaułków, gdzie mogłaby być? Nikt nie ma dojścia do lokalnej prasy, aby nakręcić jakieś artykuły że szuka jej cała Polska, zdjęcie itd, ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...