Zanim wybierzesz adwokata Kilka porad

Z całym szacunkiem co do adwokatów i ich profesji ale muszę napisać parę uwag.

Jeśli chcesz wybrać dobrego adwokata, to pamiętaj że sam musisz dobrze się znać na prawie i na swojej sprawie.

Z mojej subiektywnej perspektywy z kontaktem z adwokatami odnoszę wrażenie że chodzi im tylko o zarobek, i o to żeby ten zarobek był największy. Cena za 1h idzie w kwoty od 400 zł wzwyż. Apelacja potrafi kosztować 8000 zł nawet jeśli to będzie tylko 1 posiedzenie sądu. Plus jeszcze koszty zastępstwa procesowego. Czyli od przedmiotu sprawy jest procent. Np. 8000 zł. Daje to łącznie koszt 16 tyś zł.

Brakuje mi bardzo w adwokatach ludzkiego podejścia, wczucia się w drugą osobę, jego problem. Myślą tylko jak zarobić na czyjeś szkodzie. "nie ważne że ktoś cię pozwał, muszę zarobić na tobie" - odbieram takie wrażenie, nie tylko z 1 adwokatem, ale po rozmowie z paroma.

Na prawdę polecam dobrze przemyśleć temat i nie kierować się opiniami jakie sami sobie mogą adwokaci wystawiać w internecie. Też mam takie wrażenie że na różnych portalach piszą o sobie w superlatywach. Obserwowałem opinie jednego adwokata i jak pojawiały się negatywne opinie, zaraz znikały.

Też bardzo proszę nie pisać nic złego na adwokata w internecie, bo po prostu pozwie Cię do sądu o zniesławienie.

Najlepiej umawiać się na samym początku za całą sprawą bez kosztów zastępstw procesowych w razie wygranej. Najlepiej rozliczyć się część przed rozpoczęciem sprawy a większą część po zakończeniu sprawy. Zawsze wtedy zostaje kasa za wydaną usługę z kosztów procesowych. Adwokat zawsze będzie chciał te koszta dla siebie dodatkowo.

Nigdy nie zgadzaj się na stawkę od spotkania w sądzie gdyż tych spotkań może być dużo.

Najważniejszy jest pozew. Jeśli jest źle napisany, sprawa może potoczyć się przeciw tobie. Pozew to kluczowa sprawa w temacie.

Ja utopiłem dużo pieniędzy na adwokata w jednej sprawie i piszę tylko to ku przestrodze tych, którzy będą szukać adwokata.

Jeszcze raz powtarzam, sam musisz dobrze znać przedmiot sprawy, problematykę, zakres prawny, jakie będą koszta. Cały proces musisz dobrze rozumieć i znać. Jeśli będziesz miał tą wiedzę, to dopiero idź do adwokata.

Choć i tak, jak czytam różne wyroki sądowe, odbieram wrażenie, że adwokaci biorą kasę za sprawę, którą i tak wiedzą że przegrają. Z wyroków bardzo jasno wynika porządek prawny i wykładnia prawna. Sędziowie mają gotowe konspekty (są one dostępne w internecie) do wyroków.

Np. https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/casebook_cyw_zabezp_druk.pdf

Życzę wszystkim uczciwości a adwokatom przede wszystkim myślenia w kategoriach: prawda, prawo, szczerość, otwartość, a później pieniądze. Żeby mówili całą prawdę ludziom, nie tylko miłe słówka.

I nigdy nie podpisuj umowy na 1 spotkaniu z adwokatem, zawsze się zastanów, przemyśl, porozmawiaj z kimś kto się zna, lub z znajomym, który ma jakieś doświadczenie w sprawie sądowej.

Raz mi znajomy powiedział, jego żona jest prawniczką: "prawnicy to na samym początku interesują się sprawą, chcą kasę na sam początek za całą sprawę a później to kontakt z klientem jest najrzadszy".

Też musiałem się kontaktować z prawnikiem o wszystko, mało lub wcale nie było z jego strony zainteresowania do sprawy, raz nie przyszedł na rozprawę sądową, ani nikogo nie przysłał. Pisma sam pisałem, odpowiedzi, itp.

Trudno trafić na dobrego prawnika.

Raz zadzwoniłem do jednej prawniczki i na dzień dobry powiedziała mi że ją tylko obchodzi procent od sprawy. Tylko kasa się liczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na stronie jednej z lepszych kancelarii, mec. Cejrowskiego, czytałam kiedyś fajny mini poradnik dotyczący wyboru prawnika do sprawy. Bardzo prawdziwe i szczere rady dla potrzebujących profesjonalnego pełnomocnika. kancelarii jest mnóstwo, ale czy każdy adwokat czy radca prawny godny uwagi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1