Zarobki kierowcy TIRA?

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore i taka praca była opłacalna. Jak to wygląda teraz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zależy od firmy i systemu pracy czy kraj czy zagranica i jaka naczepa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam kierowców którzy zarabiają jeżdżąc do Ruskich na 4 dni i 3 dni wolnego za 4tyś na rękę. Znam takich co jeżdżą w Belgi za 6tyś 21 dni pracy 7 wolnego z czego dwa dni im odchodzą na podróż do i z pracy czyli 5 dni wolnego. Wiem bo sam ich woziłem do tej pracy busem. Firmy mają braki w kierowcach więc z doświadczeniem można wynegocjować fajne pieniądze. Ja ciężarówką nie jeździłem ale nie wiem jakie pieniądze są wystarczające aby żyć w budzie przez miesiąc.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

No w grę wchodzi tylko międzynarodówka. W ręce wpadł mi artykuł o formach zatrudnienia Link Transport gdzie wyczytałem, że mają systemy od 2/1 do nawet 6/2 gdzie jest się 6 tygodni w trasie i 14 dni w domu. Wiecie może czy w takim systemie do wypłaty jest doliczana jakaś dieta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypłacanie diet to obowiązek pracodawcy i jest to regulowane ustawą, każdy kraj ma inną wysokość takich diet. Niestety Polskie Dziad Transy obchodzą to w ten sposób że na umowie masz najniższą a reszta wynagrodzenia to diety, które są nieopodatkowane. Polecam forum eTransport czy Busiarze pl tam jest ten temat wielokrotnie wałkowany.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na etransport nie raz pytałem o wynagrodzenia i niestety temat albo się urywał, albo kończyło się głupimi komentarzami. W każdym razie do Linka papiery złożyłem. Zobaczymy czego się dowiem jak zaproszą na rozmowę. W każdym razie gdzieś czytałem, że jak iść za kółko to do dużej transportówki a nie małego prywaciarza, bo tam to dopiero dziady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapewne na etransie zignorowali Twoje pytania bo wcześniej były już wałkowane tysiąc razy. Iść, pogadać nic nie kosztuje ale prawdą jest że taki dorobkiewicz z jednym czy dwoma zestawami może okazać się zwykłym dziadem który szybko będzie chciał się nachapać kosztem wszystkich dookoła zaczynając od stanu technicznego zestawu a kończąc na Twoim wynagrodzeniu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No może i tak, ale zarobki się zmieniają. Kiedyś było inaczej dziś też. Co firma to inaczej i mimo, ze diety są normowane przez prawo to i tak w kazdej jest inaczej. Ale faktycznie wychodzi na to, że lepiej do dużego transportowca niż do małego. Z resztą Link Transport ma też nową flotę więc to też kolejny plus.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko w duzej firmie bedziesz tylko numerkiem na kabinie wozu i czesto bez szacunku szefa i spedytora. W malych firmach tez moze byc ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A etransport to nie jest rzetelne źródło wiedzy jakiejkolwiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To prawda. Jakoś nie przepadam za tym forem. Z jednej strony możesz mieć racje ale z drugiej chyba wolę być numerkiem na kabinie i mieć wypłatę na czas niż siłować się z małym. Z resztą w Linku jest obecnie szansa na rozwój i szkolenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Linku bedziesz numerkiem polecam forum waga ciezka tam jest co nieco o firmach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki na pewno poczytam. Szanuje Twoje zdanie, ale nie podzielam takiego myślenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się tam można sporo poczytać. Zanim się w Blau Speed zatrudniłem to poczytałem o nich i z racji tego że mieli dobre opinie to tam poszedłem i tak leci już drugi rok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A zależy od firmy. Jak tak na dobrą spraw dopiero jak trafiłem do Blau Speed to zacząłem zarabiac jak człowiek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czyli dziad transa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zapytaj u samego źródła, ostatnio widziałem takie ogłoszenie - https://sined.pl/firma-sined-zatrudni-kierowce-autotransportera/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukacie od marca zeszłego roku i znaleźć nie możecie. Ehhh, każda forma reklamy jest dobra.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

duzo zalerzy od firmy. jak trafisz na dziad transa to pewnie wyciagniesz gora 6 kola. jak na porzadną firmę to nawet dwa razy tyle. Wszystko zależy od chęci i umiejętności szukania godnej pracy. ja zmarnowwalem sporo czasu w dziad transie i w koncud powiedzialem sobie dosc. kolega jezdzil u maszońskiego i mi bardzo polecał. przeniosłem się tam i jestem zadowolony stawka bardzo dobraa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

zgadzam sie ja sie rpzenioslem do maszonskiego juz jakis czas temu glownie mnie stawka przekonala bo duzo lepsza niz u konkurencji ale tez to ze jest system 2/2 wiec dosc czesto jestem w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Weź ty dziadzie sie już nie kompromituj. Sam sobie odpowaidasz na komentarze? Najbardziej żałosna forma reklamy swojej nie udolnej firmy. Jesteś dziad i szukasz frajerów, ale czujne oko forumowego szeryfa nie śpi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy to jest eron.....s Umowa zlecenie, a zarobek na konto najniższa z umowy o pracę. Ale bilbordy na A1 wiszą, że super zarobki i umowa. Tak duża firma a płaci pod stołem. Porażka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak jak pisali ludzie wyzej - wszystko zalezy od firmy. ja tez jedze u maszonskiego od kilku lat i na wyplate nie narzekam. jak pracujesz w najwiekszym systemie to nawet do 12 wyciagniesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taa a listonosz w twoim lozku spi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

o, wrócił ten co sam sobie na komentarze odpowiada..był Adamem, Aleksym teraz Marek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zależy od firmy, ja pracuję jako spedytor w Blau Speed i zarobki są całkiem dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Za sprdytora i owszem bo masz płacone od prowadzonego auta i tak za duzo zarabiasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem kierowcą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy w jakiej firmie pracujesz i jakie masz wymagania. Ja jeżdże w Blau Speed i na kase nie narzekam. Jest z czego życ i jest co odłożyc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też u nich jeździłem i jak dla mnie Blau Speed to porzadna firma. Dobre warunki jak na polską firmę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No w Blau Speed też słyszałem że dobre warunki jeśli chodzi o kasę, więc coś w tym musi być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

da się spokojnie utrzymać rodzinę i jeszcze odłożyć, tylko trzeba w ogarniętej firmie jeździć, ja teraz się przeniosłem do Spartank i jest o wiele lepiej jeśli chodzi o $$$
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warunki współpracy jak na razie mi pasują. Jeżdżę w Spartank Spedition i jest dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zobacz sobie oferty pracy na konkretnym terenie i wtedy będzie mniej więcej porównanie. Często praca zagranicą jest bardziej opłacalna. jak chcesz dam Ci kilka takich stron z ogłoszeniami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robię w Spartank Spedition drugi rok i warunki są najlepsze jak na razie. Dobra kasa, odpowiednie podejście do pracowników. Raczej nie ma powodów żeby do czegoś się przyczepić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracuję jako kierowca ciężarówki w firmie Termoton owczary i zarobki są adekwatne, na pewno jest to opłacalna praca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

KOSD Kielce to miejsce, gdzie naprawdę można się rozwijać. Firma stawia na szkolenia i rozwój pracowników, co pozwoliło mi zdobyć nowe umiejętności i rosnąć w siłę w naszym zespole. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Praca w domu, chałupnictwo (6 odpowiedzi)

Czy istnieje pewna sprawdzona wyplacalna firma która oferuje prace w domu przy komputerze bądz...

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...