Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

Temat dostępny też na forum: Kobieta
Witajcie!
Zastanawiam się nad zakupem zegarka marki Oceanic na prezent dla dziewczynki na komunie. W internecie wygladaja bardzo ladnie, ale nie wiem czy to nie zasluga po prostu dobrych zdjec. Nie chcialabym zeby to byla tandeta, chińszczyzna.

Z drugiej strony Timexy i Casio nie podobaja mi sie wizualnie, choc oferuja pewnie lepsza jakosc...

Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Czy ma ktos taki zegarek (chodzi o model sportowy, elektronjczny, z podswietleniem).
Czy mozna te marke dostac gdzies w sklepie stacjonarnym w trojmiescie?
Bede wdzieczna za podpowiedzi,

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

Casio to marka sama w sobie, nawet jak nie założy go teraz to myślę, że za 5 lat skorzysta :) Wolałabym coś sprawdzonego ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

z całym szacunkiem Kwiatek
casio i timex to złom, g*wniane blaszaki...

@Ala:
po pierwsze: jaką kwotę przeznaczyłaś na ten zegarek? jeśli do 200-500zł to nie czytaj dalej, kup casio z najładniejszego zdjęcia - będzie ok

po drugie: nie kupuj żadnych calvinów clainów czy innych złomów...
po trzecie: seiko to bardziej zabawki niż zegarki ;)
po czwarte, przy tańszych zegarkach zwracaj uwagę na materiał szkiełka:
szafir naturalny, syntetyczny, szkło mineralne - dobrze (od lewej najlepsze)
plastik, szkło, inne cuda - źle
twardość jest wpisana w skali mohsa jeśli się nie mylę - 7+ dobrze, poniżej 7: źle

napis quartz oznacza, ze zegarek jest na baterię - i te są najdokładniejsze
napis 'swiss made' znaczy, że więcej niż 50% elementów jest szwajcarskich - a nie chińskie g*wno jak np. w zegarkach kalvina klaina :D
wodoszczelność: 0-50m znaczy, że jeśli umyjesz w zegarku ręce, to jest duża szansa że szlag go trafi ;)

poniżej dwie najniższe półki

jak chcesz DOBRY zegarek, poszukaj z firm:
Frederique Constant, Longines, Maurice Lacroix, Oris

nieco gorszej klasy ale tańsze firmy:
Atlantic, Bulova, Doxa, Junghans, Rado, Roamer, Seiko

Ja mam i subiektywnie polecam seiko - od 12 lat ten sam, jedyne co wymieniałem, to bateria... wcześniej 4 lata tez miałem seiko automatyczny, ale automatyczne odradzam - inaczej działa w zimie a inaczej w lecie, trzeba często regulować i ustawiać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

ups, błąd...
po trzecie: CASIO to bardziej zabawki niż zegarki

mają więcej guzików i funkcji niż jesteś w stanie użyć ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

Dobrych zegarków jest mnóstwo ale wybierajmy te firmy, które je robią, a nie firmy ubrań. Casio jest najlepszy z najgorszych. Czyli fajny zegarek za 100-500max(g-shock), podobnie jest z Timexem choć to chyba nieco wyższa pòłka. Ze średniej półki Seiko, Tissot lub Citizen bez wymyślania. Wyższa mnie nie interesuje choć Rolex króluje. Wracając do średniej półki mam Citizena 11-lat i nie chce się zepsuć. W zegarku nigdy nie wymienia się baterii. System eco drive to umożliwia. Raz zapłaciłem za niego 1200zł i przeszło 11 lat spokoju. Ps. Chcę go sorzedać, ponieważ mam ochotę podisić coś innego, a nie,się z nim zestarzeć :) Chętnych zapraszam info: dariuszpaczek@gmail.com cena 450zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z powyższym, sam mam Tissota, dokładnie ten model http://zegarki-magar.pl/pl/18/zegarki_tissot/9460/zegarek_meski_tradition_chrono_tissot_t063_617_16_037_00.html świetny, klasyczny model z szafirowym szkiełkiem i skórzanym paskiem (za bransoletami nie przepadam). Ma datownik, chronograf i stoper. Wygląda klasycznie, ale nie jest nudny, ma to coś no i to taka marka, że jest to zegarek na lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłam zegarek Oceanic mojej nastoletniej córce i jest zachwycona, zegarki nie są zbyt poważne, ale też nie są dziecinne. Ich dużą zaletą jest wytrzymałość, która dobrze się sprawdza przy aktywnym trybie życia dzieci. Do tego zegarek na komunie nie musi być przecież zegarkiem na całe życie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przystępna cena, która idzie w parze z jakością. Również polecam firmę OCEANIC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

według mnie dobrze wyglądającym i w dobrej cenie będzie tez xonix
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie, cena i jakość są bardzo dobre. nie jest drogi a wytrzymały i do tego świetnie wygląda. pasuje zarówno młodszym jak i starszym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby nie jestem przesądna, ale ostatnio słyszałam, że jak dasz komuś zegarek w prezencie, to możesz liczyć czas do momentu, w którym Cię opuści. Głupie jak coś ale wolę nie prowokować, bo potem będę tylko o tym myśleć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, tez to slyszalam, a zegarem mam stąd https://woodworld.pl/3-drewniane-zegarki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe...zabobony znajdą się chyba na każdą okazję. Wg mnie zegarek można podarować, jeśli to komuś sprawi przyjemność i jak obdarowana osoba faktycznie marzy o takim prezencie. Ja np. absolutnie nie miałbym nic przeciwko, gdyby ktoś sprawił mi taką niespodziankę. np. coś w ten deseń https://wood-shop.pl/pl/menu/drewniane-zegarki/drewniane-zegarki-meskie/meskie-zegarki-na-bransolecie-589.html :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostałam zegarek ba komunię i mimo, że upłynęło już sporo czasu od tego wydarzenia dalej utrzymuję dobry kontakt z darczyńcą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm... szczerze to sporo jest fajnych marek zegarków. Mi się ostatnio spodobał pewien zegarek marki Emporio Armani i zaczalem szukac, a ze w sklepie e-zegarek.pl akurat na takie byla wyprzedaz to sobie sprawilem. Mam sporo zegarkow mam na ich punkcie bzika :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja 10letnia corka nosi Oceanic i podoba jej sie, pewnie z czasem zmieni na jakies bardziej elegancki, ale jak na zegarek dla nastolatki to jest super ;) a co do kupna...ja kupilam na takiej wyspie u siebie w galerii to mysle ze w tego typu miejscach mozna pytac ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie miałam styczności z tą marką. Sama noszę Jordan Kerr, a dla mojego syna kupiłam Xonix, bo są bardziej sportowe. Obie te firmy mogę polecić;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja noszę Adriatica mają fajne i w miarę tanie zegarki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam zegarki firmy Jordan Kerr, szczególnie, ze nie są drogie a w tym wieku dzieciaki niszczą rzeczy albo się im nudzą i rzucają w kąt. Lepiej przyzwyczajać dziecko ze ma taką rzecz na ręku imho :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na prezent polecam zegarki ze sklepu Otien :) mają naprawdę ładne, klasyczne modele i jakościowo bardzo wytrzymałe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam kilka zegarków od Casio zakupionych w Time Trendzie i noszą się super. Nic się z nimi nie dzieje. Jak za taką cenę, to jakość jest naprawdę porównywalna z wiodącymi markami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zegarek na prezent - Oceanic?- znacie tę markę? Jaka jakość?

Miałem dwa zegarki casio jeden g-shock i niecałe dwa lata padł często pływałem w nim ,ale mam też dwa zegarki z xonix i jeden z oceanic i mają ponad 3 i jeden już 5 lat i żadnych problemów no wiadomo bateria jedynie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pomysł na prezent dla 60latki (163 odpowiedzi)

podsuńcie pomysły na prezent dla 60latki, z okazji okraglych urodzin,bliska ciotka najchętniej...

Gadżety reklamowe dla klientów (74 odpowiedzi)

Chcemy w firmie kupić coś z okazji świąt dla klientów.Doradzicie co to może być?

Jakie gry online dla dziecka? (5 odpowiedzi)

Jak w temacie. Co warto pokazać 5-7 latkom?