Zielony Zakątek

Temat dostępny też na forum: Aniołki
Zielony Zakątek powstaje blisko centrum Gdańska i nowej dzielnicy Gdańska - Młodego Miasta. Dobrą komunikację zapewnia bliskość tramwaju i przystanku SKM Gdańsk Stocznia. Okolica jest zaciszna. Architektura nowych budynków dopasowana będzie do otaczającej teren inwestycji willowej zabudowy.

W ramach inwestycji planowane jest powstanie czterech czterokondygnacyjnych budynków z niewielkimi ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lokalizacja

niezla
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

a gdzie ma byc ten plac zabaw

bo jak pod oknami to bedzie głosno jak ktoś w domu pracuje to nie za bardzo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: a gdzie ma byc ten plac zabaw

Czy planujecie jakiś sklepik? Nie ma gdzie zrobić podstawowych zakupów- chleb, masło itp
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: a gdzie ma byc ten plac zabaw

sklepy są na dzielnicy. wystarczy przejść się dwa kroki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

garaż

Czy wiadomo w jakiej cenie jest garaż podziemny? Nie ma informacji na stronie. I co myślicie o okolicy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

do garaż

Miejsce w podziemnej hali garażowej to 20tys zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Garaż

Ja płaciłam 24 tys. za miejsce w hali i 8 tys. za piwnicę (To zależnie od metrażu. Moja ma ponad 4m2).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokalizacja

Co do lokalizacji fajna- blisko starówki, a jednocześnie nie przy samej al. Zwycięstwa. Choć imprezy na pl. Zebrań Ludowych słychać. Nam to akurat nie przeszkadza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłem i widziałem

Osobom zainteresowanym radzę obejrzeć najbliższe okolice.
Puste budynki do wyburzenia, śmieci i gruz. Olbrzymi kontrast społeczny, od meneli grzebiących w śmietniku po nowobogackich.
Drogi i chodniki w kiepskim stanie. Rozjeżdżone pobocza. Ul Kopernika jest ulicą ślepą (a to duży minus). Chaotyczna zabudowa. Na plus niektóre ładne budynki, ale zaraz obok rudery.
Dzielnica ma olbrzymi potencjał, ale czy i kiedy go wykorzysta? Znając prędkość działania m. Gdańsk to długo poczeka.
Sama inwestycja Budrosu mi się podoba, proste i eleganckie domy.
Tylko to otoczenie...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: byłem i widziałem

To duży minus ze ul jest ślepa? Chyba coś Ci się pomyliło, sama mieszkam na ślepej uliczce w centrum i nie ma nic bardziej dogodnego, zero ruchu, cisza, spokój i nie martwię się wypuścić dzieci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

to gratuluję dobrej lokalizacji w której mieszkasz.
Tutaj problem polega na tym, że DOJAZD i PRZEJŚCIE do tych budynków (i kolejnych które będą budowane) jest TYLKO od ul. Kopernika. W miejscu gdzie się kończy, można przejść ale przez błoto i śmieci... no to już chyba nie jest tak "dogodnie".
Druga sprawa, budowane są tam domy wielorodzinne i oczywiste, że będzie coraz więcej mieszkańców. Zrobi się większy ruch pieszy/samochodowy, czyli nie będzie już tak "cicho i spokojnie".
Niech będzie, trzecia sprawa: nie wiem czy byłaś tam i widziałaś jak wygląda zakręt tej ulicy (przy barze), jest bardzo ciasny i dwa większe auta na raz się nie miną.
Reasumując, warto wybrać się na miejsce, obejrzeć nie tylko same budynki ale też okolice gdzie planuje się mieszkać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wcale nie

Miasto planuje połączyć Kopernika z ul.Orzeszkowej. Już JEST tam przejazd, tylko wiadomo że gruntowy. Wystarczy spojrzeć na plan zagospodarowania przestrzennego na stronie Gdańska.... Przy wylocie tej ulicy w Orzeszkową też się budują nowe i po drugiej stronie Orzeszkowej też inny deweloper wykupił grunt i pewnie bedzie mieszkaniówka, więc myślę że okolica się rozwija.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

osiedle

Zgadzam się z przedmówcą, Firma i budynki które mają powstać na pewno są godne polecenia jednak okolica jest tragiczna również byłam na miejscu, domy sąsiadujące są bardzo stare chodniki rozwalone droga również, Nie ma tam w pobliżu żadnych usług/sklepów na przeciwko znajduje się jedynie hospicjum, ulica kończy się ślepo a za tym jest jakiś rozorany plac z starą opuszczoną chałupą i śmieciami, bardzo stara zabudowa którą bezie widać z okien wymagająca remontu wyburzenia wielu ruder gdyby ta inwestycja była w jakiejś mniej opuszczonej dzielnicy na pewno bym się zdecydowała. Fakt może i blisko do centrum ale za taką cenę infrastruktura dookoła inwestycji też powinna do niej chociaż trochę nawiązywać....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zapłaciłem

Dlaczego deweloper nie udziela żadnych rabatów jeśli kupuje się za gotówkę,z wieloma deweloperami rozmawiałem to pierwsza rzecz, czy zakup będzie za gotówkę czy za kredyt,jeśli będzie płacone za gotówkę rabat 5-7% inwestycji taniej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

a z jakiej okazji ten rabat?

pieniadz to pieniadz, co za roznica z ktorego konta jest przelew? 3 dokumenty wiecej do wystawienia? to ma moze wartosc 500 zl, a nie 5%...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez negocjowalam z tym deweloperem cene. zszedl z ceny tyle samo co kilka tyg pozniej zrobil promocje. moje spotkanie z nim wiec nie było nic warte. no ale jestem dzis zadowolona z mieszkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1