Zobacz, jak będzie wyglądał Port Zewnętrzny w Gdyni

Opinie do artykułu: Zobacz, jak będzie wyglądał Port Zewnętrzny w Gdyni.
Artykuł na temat: Port Gdynia - inwestycje


Ma prawie podwoić obszar Portu Gdynia i ma być gotowy na przyjmowanie kontenerowców przyszłości o pojemności 30 tys. TEU. Zarząd Morskiego Portu Gdynia przedstawił harmonogram prac. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w 2026 roku do nowych nabrzeży przybiją pierwsze statki.

Centralną częścią Portu Zewnętrznego ma być terminal kontenerowy z możliwością przeładunku w pierwszym wariancie 2 mln TEU - zdecydował Zarząd Morskiego Portu Gdynia. W przygotowywanym projekcie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

one są aktualne i realizowane (obrotnica?)

A te "marzenia" to dalszy etap.
Raczej nie z obecnymi partnerami, chyba że na tyle zakłóci to ich komfort, że ruszą tyłki.
Jednak wątpię.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie jest ten zjazd bo nie wiem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Politechnika? Gdańska?

Właśnie likwiduje OiO.
Może Budownictwo? Ale ono Lądowe. Hydrotechnika? Raczej szli w kierunku "szmbonurków".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kościerzyna i Wierzchucin grubo na tym zyskają

A z ciebie Kaszuba jak z koziej d**y trąba, bo oni liczyć i pracować potrafią.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zastanawiam sie czy taki terminal mozna bylo by

zaprojektowac jako plywajacy a nie stacjonarny? Gdzies czytalem ze gdzies na swiecie sa proby z takim rozwiazaniem technicznym. Kadre inzynierska mamy. Politechnika Gdanska z checia wlaczyla by sie w taki projekt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

też nie

Te pomysły są jeszcze starsze. Zupełnie nie "pisowskie".
I nie jest to ważne jakie i czyje one są.
Grunt aby "case" i budżet się domykał.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kościerzyna mówi NIE!

Gdynia niech sobie wozi morzem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13

To jest zadanie rzadu federalnego (odpowiedniego Ministerstwa) w

Warszawie a nie tylko Gdynskiego Urzedu Miejskiego. Ale Prezydent Gdyni musi sprawowac osobista kontrole bo to jego gospodarstwo. Panstwo natomiast jako investor bedzie go rozliczalo z zaawansowania prac wykonawczych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Młody obywatelu!
A gdzie Ty i inni młodzi byli, kiedy protestowaliśmy przed sądami? Gdzie byłeś w czasie protestów Przeciwko "reformie" oświaty? Można długo pisać - młodych ludzi nie było.
Za to myślą jak zostać kolejnym Misiewiczem.
Myślą jak tu skończyć studia ( na koszt tych starszych) i pośpiesznie wyjechać z kraju.
Też można długo pisać. To najbardziej roszczeniowa grupa - wszystko Wam się należy i to szybko.
Przy urnach wyborczych w 2015r - to młodzi głosowali na PiS i Kukiz 15. Tak wybraliście.
Zobaczymy, gdzie będziecie, kiedy Wasi idole będą wyprowadzać Polskę z UE.
Pewnie szybko uciekniecie z kraju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie wiem czy wiesz ale przed wojną planowano w Gdyni budowę huty

Węgiel ze Śląska miał sie na Moscich Błotach spotykać się w rudą ze Szwecji. A Oksywie miało być wyspą. To nie są zarty, to były realne plany, które zmieniła wojna.
Więc jeśli istnieje sprzyjające otoczenie gospodarcze, to i kopalnię się wybuduje.
Byle się opłacało...
Biorąc pod uwagę masowy przepływ węgla przez Gdynię i Gdańsk, moze warto wrócić do pomysłu huty? Skoro Hindusom sie opłaca i potrafią, to dlaczego Polak nie miałby dać rady?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

znając i widząc działania UM związane z portem

Szczurek and Co. powinni myśleć nie tylko o emeryturze ale i o nowej robocie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedynie słuszne rozwiązanie cz.II

Kolejna propozycja przedwyborcza.W Gdyni należy wybudować Kopalnię Węgla. Czy jest węgiel? Nie wiadomo.Ale jak kopalni nie Wybudujemy,to się nie dowiemy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

takie pomysły powstały w latach 70

I zupełnie serio były brane pod uwagę. Słynna gwiada na środku Zatoki Gdańskiej. Poszukaj.
Początkiem realizacji był Port Północny, gdzie testowanno pomysły i technologie.
Nie bardzo się udało a i klimat nie był przychylny.
Arabowie i Japończycy w tym czasie startowali z takimi samymi przedsięwzięciami, których efektów obecnie im zazdrościmy. Cóż, więcej konsekwencji, spokoju i... kasy.
To się, po prostu, robi. Nawet jesli w jakich głowach się to nie mieści...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo dobrze. Podoba mi sie taki plan rozwoju Gdyni.

Gdynia to nie miejsce na wypoczynek dla turystow i sielanke dla mieszkancow. Gdynia jest miastem byznesowym i wszyscy musza to zaakceptowac. Tylko zeby ten port mogl by byc sprawnie obsluzony to potrzebny jest takze rozwoj transportu drogowego i kolejowego. Trzeba wiedziec ze dziennnie wyjezdzac bedzie z Gdynskiego portu kilkaset ciezarowek z 40-stopowymi kontenerami. Nie wyobrazam sobie aby odbywalo sie to przez miasto. Ponadto trzeba wzbogacic siec kolejowa o dodatkowe linie aby sklady pociagow towarowych nie kolidowaly z pasazerskimi. A to z koleji musi wzbudzic zainteresowanie innych wojewodztw po ktorych pociagi towarowe i transport drogowy bedzie przechodzil az na Slask, na Ukraine, Bialorus i Czecho_Slowacji. Bo Niemcy maja swoje porty. Poglebienie wod przybrzeznych bedzie takze musialo byc wziete pod uwage. Ta planowana inwestycja nie bedzie gotowa wczesniej niz za jakies 15 lat. Tak mi sie wydaje. I skoro Wojtek Szczurek zaciera rece ogladajac te plany to napewno chce aby wszystko odbywalo sie pod jego osobista kontrola jako Prezydenta Gdyni. Innymi slowy Szczurek nie mysli o emeryturze... niech te plany zostana zrealizowane w rzeczywistosci a nie pozostaly tylko na papierze i hard drive w komputerach projektantow...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

tak na poważnie

Jestem młodym obywatele i też mnie drażni, że od zawsze ten Szczurek. Nie mam nic przeciwko. Podoba mi się miasto, a zdążyłem mieszkać w wielu ale na miłość boską dlaczego Wy starsi pozwoliliście sobie na takie zabetonowanie władzy przez polityków. Jak to jest, że nie ma ograniczenia dla kadencyjności !? Jak ktoś ma sprawdzić czy w szafie nie ma trupów skoro ciągle ta sama osoba ma do niej dostęp?! To naprawdę Wasza wina, że pozowliliście się wyrolować bo komuna Was zepsuła, a Wy nie wyamgacie od siebie tylko od innych. Tylko co mi da rząd , a nie co ja mam do zaoferowania. Czytacie to co Wam pasuje bo tak jest wygodnie - prawak nie sięgnie po newsweeka, a lewak po wsieci bo nie daj Boże by nauczył się wypracowywania własnego zdania. Wstyd.. od 25 lat kraj się zmienia na każdym polu, a tylko w sejmie ciągle te same gęby. Pozwoliliście sobie na to bo dostaliście rozum i z niego nie korzystaliście - to inni wykorzystali to na swoją korzyść. Wasze miejsce jest na śmietniku historii wraz z POPiSem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

A obrotnica, a pogłębianie basenów portowych, a połączenie bct z gct???

Przecież dopiero co ważniaki z portu (razem z ważniakiem z bct) chwalili się tymi planami!?!
Czyli tamte plany już nieaktualne, bo aktualne - wraz z wizualizacją -lepiej wyglądają (w sensie, że takie bardziej z rozmachem).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ach te lotnisko ;)

Kogoś coś boli
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ma głos i on mówi "nie da się"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wybudują...

Pomimo, że DCT ma kolejne nabrzeże - nie jest w stanie zapewnić przeładunku - nie wyrabia fizycznie z przeładunkiem (dlatego w planach jest przedłużenie i poszerzenie obecnego pirsu (odpowiednio o 100m i 300m - aby statki mogły cumować po drugiej stronie od strony Stogów - tam,też planowany jest kolejny plac tymczasowego postoju / depozytu kontenerowego i nowe bocznice kolejowe, granica placu była by w pobliżu pętli tramwajowej na Stogach - i to nie jest bajka, a plany, które są spisane - na część inwestycji są już wyrobnione pozwolenia, pozostałe są w toku prac). W ciągu najbliższych 25 lat szacowany jest wzrost przeładunku o blisko 500 %....więc gdzieś to musi się odbywać....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kiełbasa wyborcza
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3