brzeźno - dobry pomysł na rodzinne wakacje?

Witam serdecznie,
planuję wynajęcie mieszkania na ul. Łozy w okresie letnim.
Mam pytanie do osób zamieszkujących Brzeźno: czy to dobra okolica na spędzenie rodzinnych wakacji?
(dwie osoby dorosłe i 13-letni chłopiec)
Plusy o których do tej pory się dowiedzieliśmy:
- bliskość morza/plaży
- dobra komunikacja z pozostałą częścią Gdańska
- okoliczne knajpki, bary
- tereny zielone
Minusy:
- nie wiemy jak to wygląda w tej chwili ale jest kilka artykułów w których Brzeźno
jest uznawane za dzielnicę mało bezpieczną. Artykuły są raczej z kilku lat wstecz.
Co Państwo o tym myślą?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam i słonecznego lata życzę wszystkim ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam mieszkanie weekendowo-wakacyjne na Zaspie, ale plaże, knajpki, spacery wzdłuż zatoki, to oczywiście Brzeźno.
Jak cały Gdańsk, tak i Brzeźno z roku na rok pięknieje, chociaż wydaje się, że w tempie nieco wolniejszym niż inne dzielnice.
Gdańsk to raj dla rowerzystów. Polecam trasę wzdłuż zatoki od Brzeźna do Sopotu i dalej do Gdyni Orłowo. W sezonie na tej trasie będzie tłoczno :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepsza dzielnica na urlop, o zaletach już Pan wie. Mogę tylko podpowiedzieć bar mleczny perełka od lat korzystamy (leniwe rewelacja i chłodnik), teraz są piękne nowe toalety z przebieralniami i szafkami na kluczyk i super knajpka na plaży na końcu ulicy Północnej, zapamiętałam nazwę ulicy ale nr wejścia na plaże mi umknął, w każdym razie na początku tel ulicy w ceglanym domku jest wypożyczalnia rowerów (korzystaliśmy też polecam) i nie ma problemu z parkowaniem bo na piechotę 5 min. (my mieszkaliśmy na ul. pck) i obok są sklepy lidl, biedronka i dojazd przez tunel z A1 bez korków. Na starówkę jeździliśmy tramwajem, a do Sopot na molo spacerem brzegiem morza albo promenadą nadmorską. Mi osobiście się wydaje że Zaspa to straszne blokowisko i Przymorze też, Brzeźno wybraliśmy bo ma w miarę dużo zieleni (fajny park).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaspa i Przymorze to blokowisko? Fakt, nie są to dzielnice willowe, podobnie jak Brzeźno, ale oprócz bloków z ubiegłego wieku wybudowano tam dużo ciekawych, nowoczesnych, wielokondygnacyjnych budynków, z podziemnymi garażami, lobby i ochroną. Nowe osiedla pozbawione są wszelkich barier architektonicznych i zazwyczaj posiadają dodatkowe przestrzenie, typu zielone patio, place zabaw dla dzieci, boiska, siłownie fitness, tylko do użytku mieszkańców tych osiedli. Warto wskazać, że Przymorze ma w swoich granicach wielki Park Regana, a Zaspa dodatkowo dwa duże parki: Jana Pawła II i Milenium.
Brzeźno natomiast w porównaniu do Przymorza i Zaspy pod względem nowoczesnych budynków handlowo-usługowych prezentuje się bardzo skromnie. Dla letników nie musi mieć to większego znaczenia, bo dla turysty znaczenie ma plaża i infrastruktura turystyczna z nią związana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli mówimy o nowoczesnych budynkach handlowo-usługowych to sklepy bardzo chętnie uczęszczane przez Polaków są w granicach Brzeźna i to jest najważniejsze, poza tym liczne lokale gastronomiczne i "beach bar'y" zapełniają kwestię gastronomiczną. Polecam Pepperino - restauracja włoska.
Dodatkowo przy plaży, ale nie tylko, znajdują się stacje miejskich rowerów.
Co do kwestii bezpieczeństwa, liczne badania, ankiety ukazują Brzeźno jako jedno z bezpieczniejszych dzielnic Gdańska. Dodatkowym atutem jest dobra komunikacja.
Polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Auto Części (4 odpowiedzi)

Cześć Panowie, Potrzebuję namiar na sprawdzony sklep motoryzacyjny w Gdańsku otwarty jutro lub...

Rezydencja Merwede (9 odpowiedzi)

Rezydencja Merwede powstaje w pierwszej linii zabudowy od plaży. Aby się na niej znaleźć,...