budowa domu - koszt

Witam,

Zamierzam wraz z mężem budować dom w okolicy ok. 50 km od Gdańska. Dom ok. 130 m2 pow. użytkowa, z poddaszem użytkowym. Częściowo podpiwniczony z garażem. Działka jest całkowicie uzbrojona.
W przypadku budowania prze firmę budowlaną, ile wyniesie koszt takiej budowy (stan surowy zamknięty). Oczywiście pytam orientacyjnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Jeśli chodzi o samą robociznę to ok 50 tyś. Wszystko zależy od tego jak skomplikowany dom , jaki dach i wogule. Cenę podnosi podpiwniczenie i to znacznie. W grę wtedy wchodzi dodatkowy strop. Jeśli chodzi o materiały to orientacyjnie gdzieś ok 150 tyś Jeśli chce Pani wiedzieć dokładna cenę to proszę o przesłanie projektu do wyceny
mga3@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Tak z 200 tyś to realna cena w dobrych materiałach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Top zalezy co rozumiemy przez stan surowy zamkniety. Takie wyceny sa troche bez sensu. Same okna moga wyniesc w zaleznosci od standardu wykonania i wykonawcy od ok. 8000 do nawet 40000 wiec jest to po prostu wrozenie jak nie umawiamy sie na konkretne materialy. Rowniez dach moze kosztowac od kilkunastu tys do 60000 tys. Dalej brama garazowa - od ponizej 1000 do 8000.
Tak wiec w mojej ocenie pytanie jest tak nieprecyzyjne ze odpowiedzi dowolna suma bedzie OK.
Pisze tu jako osoba budujaca dom dla siebie w tej chwili a nie firma wykonawcza. Juz troche poznalem temat wiec wiem o czym pisze. Mozna probowac porownac stan surowy otwarty ale zamkniety to juz trzeba konkretnie co to znaczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

To aby sobie spokojnie pogadac moze przyjmijmy ze dom ma rowno np. po obrysie bo tak trzeba liczyc i przyjmijmy ze to bedzie 10 metrow na 7metrow ,strop lany ,brak piwnicy,dach prosty dwuspadowy miedzy 40 - 45 stopni kat nachylenia, załozmy 4 podstawowe duze okna i drzwi wejsciowe, materiał do budowy np. pustaki tzw.białe -ytong lub podobne, deskowanie dachu i tylko papa,komin z elementow -tzw. skladany, wewnatrz jakies podstawowe sciany od łazienki reszta otwarta przestrzen z aneksem i surowa wylewka na poczatek. Wiem ze jest wiele rur i elektryki stal zbrojeniowa do lawy itd ale zeby pomoc liczyc przyjmijmy takie podstawowe parametry na taki podstawowy stan surowy bez tynkow w srodku i zewnatrz . Moze takie zalozenia warto przyjac na takie minimum do obliczen bo chyba o to tej osobie chodziło tak na poczatek. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

TU opisujesz stan surowy otwarty :-) a nie zamkniety.
Ale ten juz latwiej faktycznie wycenic. Moj dom w takim stanie surowym otwartym o wielkosci mniej wiecej tak jak piszesz - ale z czesciowym podpiwniczeniem kosztowal ok. 140tys w zeszlym roku (bez drzwi, okien, bramy garazowej, pokrycia dachu (tylko deskowanie i papa), 2 kominy systemowe, bez posadzek, bez instalacji c.o, cwu, elektrycznej, antenowej alarmowej itd itp.)
I dopiero od tego momentu lecimy z kasa az milo :-((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

no to chociaz maja na poczatek orientacyjny koszt a to juz cos , moga jeszcze zmniejszyc metraz bo narazie chyba maja plany ew. zbudowania i jak nie ma sie duzo kasy to na poczatek mozna rownie dobrze przygotowac jeden pokoik i zaczac mieszkac i reszte powoli wykanczac samemu i to beda spore oszczednosci bo dom to dom i wcale nie musi byc od razu wykonczony zeby w nim zamieszkac ,wystarczy ewentualnie ogrzewac i mozna spokojnie samemu wiekszosc spraw robic i nie wymaga to wcale wiekszej filozofi a jak cos sie nie uda to mozna porawic i tak sie czlowiek uczy powoli i mieszkanie w domu przestaje byc tzw.''straszne'' bo niektorzy tak mysla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Chyba nie mieszkałeś w domu, gdzie się cekoluje, maluje, itp ;)
Jak nie masz podłog to i nie masz i drzwi, a tym samym masz zimno
jak diabli ;) jak nie masz kafelek, to masz grzyb na scianie,
jak nie masz oświetlenia, to siedzisz przy swieczkach ;)
Co najwyzej umeblowanie i niektóre kontakty możesz zostawić na
póżniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: budowa domu - koszt

'' piotrusiek'' ty gdzis pisałes ze nie mieszkasz w domu i mieszkanie w domu znasz tylko od znajomych wiec badz łaskawy i nie zabieraj glosu na tematy o ktorych nie masz pojecia . W bardzo wielu nowych domach prawie połowa domu jest wewnatrz nie wykonczona i wykonczony jest tylko jeden pokoj , a reszta ma podłogi wylewki i gołe sciany z pociągnieta elektryką i jest ogrzewanie i cakiem normalnie sie mieszka. I wiele osob tak zaczyna mieszkac wiec przestan uskuteczniac swoje dziwne teorie ze np. bez kafelek jest grzyb bo to totalna bzdura i kto ci powiedzial ze w ogole w łazience musza byc kafelki. I co ma stan surowy to ogrzewania . Człowieku dziwne rzeczy piszesz tak jakby wszyscy musieli miec miliony i odrazu wprowadzac sie do wykonczonego domu. Widac z tego co piszesz ze nie masz o mieszkaniu w domu zielonego pojecia. Dom wewnatrz nazwijmy to surowy rowniez mozna ogrzewac a cieplo w domu nie ma nic wspolnego z tym czy masz w srodku wykonczone. Sorki ''piotrusiek'' ale nie kazdy ma pieniadze od razu na wszystko i naprawde jak bys objezdził kaszuby to polowa domow ma jedynie parter zrobiony a na strychu-poddaszu surowizna i nic zlego sie nie dzieje ,ludzie zyja i mieszkaja i powoli wykanczaja sobie etapami dom. Dom jest wazny a nie czy tam sa kafelki i inne duperelki , oczywiscie fajnie jak by odrazu bylo super wykonczone ale nie wszystkich na to stac i sie mieszka tak jak w danej chwili mozna i nikt nie siedzi przy swieczkach ani w zimnie. Jak masz dobry na poczatek kominek-wklad kominkowy z rozprowadzeniem np. 14 to spokojnie masz az za cieplo i w kazdym pomieszczeniu nie musi byc 25 stopni tylko tam gdzie masz zrobione a do cieplej wody wystarczy na poczatku dobry bojler elektryczny i tak wiekszosc ludzi zaczyna mieszkanie w domu i zyja normalnie. pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Ale przeprowadzałem u siebie remont generalny, więc wiem jak to
jest gdy masz już wykończony pokój a tu Ci ktoś cekoluje kuchnie :)
Jak ktoś lub to cały rok może mieszkać i pod namiotem. Tylko
nie każdy jest w stanie znieść takie koszmarne warunki.
Jak kogoś nie stać na dom, to lepiej niech nie buduje, bo to tylko
potem źódło frustracji i żadna inwestycja. Takiego koszmarka potem
i tak im nikt nie odkupi. Wielu ludzi ma poddasze niewykończone
i pewnie wielu już nie wykończy, bo ich nie stać, gdy trzeba
spłacac kredyt przez 30 lat. Kominkiem to możesz dogrzać dom,
ale nie ogrzać. Będziesz wstawał w nocy, żeby ciagle się paliło,
bo dom szybko się wychładza.
To nie jest "normale zycie", to jest koszmar. Jeżeli lubisz survival
nie sugeruj tego typu przygód innym. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

''piotrusiek'' ty chyba zazdrosny jestes o tych ktorzy mimo mniejszych pieniedzy buduja domy , bo tak wynika z twoich wpisow . To tak jakbym ci powiedział ze mam najnowszy model leksusa a jak ciebie na taki nie stac to nie kupuj zadnego samochodu a jednak ludzie jezdza starszymi samochodami - to takie samo porownanie ! Na wielu forach poprostu ''obrazasz'' wiele osob w ten sposob i wcale nie uwazam ze jak ktos ma kredyt to jest gorszy bo to nie ma nic wspolnego. Bo co innego zarobic rocznie 200000 a co innego odlozyc 200000 tys. i kredyt nie jest niczym zlym i rowniez za granica jak i w Polsce nawet bardzo zamozni maja kredyty i nie sa frustratami. Ludzie mieszkaja i zyja tak jak moga - jeden ma odrazu z racji bogactwa super wille a inny buduje latami i cóz z tego . Ja raczej doceniam ludzi ktorzy mimo małych pieniedzy podejmuja wysiłek budowy domu i nawet jak latami to robia to wazne ze daja sobie w tych chorych czasach rade i przynajmniej nie jecza i nie siedza u mamusi na garnuszku tylko buduja zeby miec gdzie mieszkac. Mysle ze to swiadczy raczej o ich zaradnosci i tez podoba mi sie jak naprzyklad niektorzy sami sobie buduja a nie czekaja na ekipy budowlane. Nie wiem jak ty ale ja doceniam takich ludzi mimo ze maja mało pieniedzy i mi cos takiego nie przeszkadza. pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

To było złe porównanie z tym samochodem. Dom poza miastem
wcale nie musi byc lepszy od mieszkania w centrum. Każde ma
swoje wady i zalety. Ja tylko ostrzegam przed wpakowaniem
się w ogrome koszty jakie niesie budowa domu. Często są to
ludzie niedoświadczeni i nie wiedzą w jaką skalę trudności się
pakują.
Nie potępiam kredytów, ale mało ludzi zdaje sobie sprawę
że biorąc kredyt np 500 tys, będzie musiało zwrócic bankowi
1 - 1.5 miliona, czyli nigdy ten dom nie będzie inwestycją
z której da się jeszcze wycofać, bo będą chcieli mieszkac bliżej
miasta, a nie tkwić w wiecznych korkach.
Czasem lepiej parę lat pomieszkać u mamusi na garnuszku niż
dawac zarobić pazernym bankom.
Też podziwiam takich ludzi, którzy dają sobie radę odmawiając
sobie wszystkiego. Ale budowa domu to minimum 2 lata.
Ile rodzin wytrzyma sytuację, gdy trzeba wkładac ciągle w dom,
zamiast kupić dziecku lepsze jedzenie. Często rodzina się
rozpadnie od wiecznych kłotni, a dom zostaje pusty. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: budowa domu - koszt

zalozcie sobie osobny watek na ktorym bedziecie sie klocic - bo to juz nie pierwszy chyba na ktorym sie klocicie.
Wasza rozmowa jest nie na temat wiec prosze nie zabierajcie juz tu glosu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Postawiłem na http://danceflowing.pl/wycena-budowanych-domow/ nie jest drogo a dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

http://www.budujemydom.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

nasz juz stoi w stanie surowym teraz mamy problem poszukujemy firmy ktora nam go wykonczy ale jak prosimy o wstepna wycene to oczywiscie zrobia a potem czekamy a oni sie nie odzywaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

monia13 prowadzę usługi remontowo-budowlane zadzwoń 511-159-159
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

irek podaj maila prosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

mga3@tlen.pl może zainteresuje cie moja oferta na wykończenie domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

monia13,wysłałem mejla na moniuszko79
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

usługi remontowo budowlane 518 127 734 lub grzechu144@wp.pl tanio i solidnie moge pokazac rewerencje i zdjecia z wykonanych robot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Irek jak tu zajrzysz to wyczyśc prosze skrzynke bo masz przeładowaną i moje maile nie mogą zostac do Ciebie wysłane:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0



A czy ktoś z Was robił może spulchnianie ziemi ? Widziałam, że są takie firmy jak tutaj https://www.leomar.com.pl/ które się tym zajmują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

Nie ma co się pytać o orientacyjny koszt na forach. Najlepiej popytać w różnych firmach na ile by wycenili i mieć jasność. Jak budowałem swój to przekonałem się że rozrzut cenowy może być naprawdę duży. Ostatecznie postawiłem na Ribet bo dawali atrakcyjne rabaty (takie faktycznie a nie tylko z nazwy) i jestem zadowolony z tego jak się sprawdzili. Robili wszystko od A do Z czyli od projektu po wykończenie wnętrz i ostatecznie wręczenie klucza. Bardzo dobrze i konkretnie nam się współpracowało m.in. bez upominania czy poganiania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: budowa domu - koszt

Bo dawali duże rabaty??
Co ty człowieku wypisujesz?? :-)
Kupiłem u nich bo dawali rabaty.... no nie wytrzymam :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Policz sobie na kalkulatorze kosztów w internecie - Kalkulatory Budowlane - dzięki temu będziesz mógł poznać dokładne koszty, a nie mądrości typu "2500 za m2"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak, jak mówisz. ja dodatkowo byłam w ciągłej współpracy z architektem. Zainwestowałam w tego typu projekt http://www.makiety-architektoniczne.eu/galeria/domy-drewniane trzeci na górze od lewej i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wszystkie koszty da się przewidzieć, ale i tak skorzystanie z kalkulatora to całkiem niezła opcja. Pamiętam jakie było moje zaskoczenie, gdy po stworzeniu kosztorysu zaczęły się pojawiać pierwsze dodatkowe koszty. Nie wiem jak to się stało, że nie uwzględniłem wyrównywania terenu. Przynajmniej nie zapłaciłem dużo za wynajęcie koparki Bielsko. Po drodze pojawiło się też sporo innych kosztów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdzie Trójmiasto a gdzie Bielsko???
Halo, pobudka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budowa domu - koszt

U mnie sprawdził się do budowy domu system Teriva Panel, można zaoszczędzić sporo forsy na robociźnie https://stropybydgoszcz.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zależy od tego, ile będzie pokojów w tym domu oraz jak chcecie je urządzić. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co, warto popytac realizatorów budowy domu http://budowa-domu.eu/blog-eksperta/cieple-trybuny np tutaj Ci doradzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Teraz ceny znacznie wzrosły. Zarówno jeśli chodzi o materiały budowlane, jak i koszt wykonania prac. Ale możesz zaoszczędzić. Już na etapie projektu rozważa po prostu tańsze rozwiązania techniczne. Może to być np. strop ackermana, który nie wymaga dźwigu albo centralne ogrzewanie na pellet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do budowy domu najlepiej wynająć profesjonalną firmę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz budowa domu jest bardzo kosztowna. Ja zastanawiam się nad skorzystaniem z usług firmy http://www.olszta.pl/ , jeśli chodzi o wynajem koparki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie da sie jednoznacznie powiedziec ile wyniesie budowa. wszystko zalezy od jakosci produktow, od cen budowlancow, od wielkosci domu, od dodatkow okablowania itd. my robilismy po taniosci a z biegiem lat zmienialismy cos na cos lepszego jak teraz gniazdka na https://osprzet-sklep.pl/berker-c-171.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No dzisiaj na pewno całe mnóstwo pieniędzy kosztuje. Tym bardziej przy dzisiejszej szalejącej inflacji. Co do ekipy budowlanej, prac budowlanych warto zwrócić się do Dromaxx https://www.dromaxx.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do wylewki betonowej polecam firmę onelevel. wykonują zlecenia solidnie i dokładnie za rozsądną cenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zamontować przed domem stalową wycieraczkę. Najlepsze oferuje firma promet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie polecicie drzwi stalowe zewnętrzne? Zależy mi na kolorze antracytowym lub grafitowym, z uwagi na białą elewację i do tego oczywiście na tym, aby skutecznie izolowały na hałasu, bo 30 metrów dalej jest dość ruchliwa droga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, widzę, że jest tutaj dużo osób w temacie budowlanki więc przychodzę z pytaniem. Obecnie szukam hurtowni elektrycznej zlokalizowanej w Gdańsku, gdzie mógłbym zaopatrzyć się w artykuły elektryczne w ilościach hurtowych. Czy moglibyście mi polecić jakieś sprawdzone miejsca, w których mogę liczyć na konkurencyjne ceny i szeroki asortyment produktów? Znajomi polecają: https://www.elus.pl/hurtownia-elektryczna-gdansk/ Czy ktoś coś zamawiał z tego miejsca ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeś.li szukasz dobrej jakości drewnianych drzwi wewnętrznych to polecam produkty firmy kornik. są starannie wykonane z najlepszej jakości drewna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysokiej klasy okna i drzwi oferuje firma Dudek Group. Zakupiłem od nich okna i drzwi wejściowe do swojego domu i świetnie się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hurtownią budowlaną godną polecenia jest https://megablach.pl/ Jestem pewna że wizyta w tym miejscu pozwoli Wam na znalezienie tego co potrzebne w niezwykle przystępnej cenie. Ta firma dba o jakość oferowanych produktów i oferuje wyłącznie te pochodzące od renomowanych producentów które gwarantują wysoką jakość. Znajdziecie tam okna, rynny, parapety, rolety i wiele więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do aranżacji ogrodu polecam firmę Magic Gardens. Świetnie wykonali projekt mojego ogrodu. Prezentuje się świetnie i jest łatwy w konserwacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sklepem w którym możecie kupić takie produkty jak parapety wewnętrzne, generator prądu, płyty ażurowe, kręgi, krawężniki, złączka pex, nożyce do gałęzi i wiele więcej jest https://www.betonsklep.pl/wykonczenie-mieszkania/parapety-wewnetrzne Asortyment jaki tam znajdziecie odznacza się wysoką jakością wykonania i konkurencyjną ceną. Bogaty wybór umożliwia łatwe znalezienie wszystkiego co potrzebne w jednym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Musiałabyś podać o wiele więcej szczegółów, ale ze wszystkim musisz się z kosztem co najmniej 300 000 zł. Wszystko zależy od tego, co chcecie w tym domu mieć - jakie ogrzewanie, czy przewidujecie rekuperacje itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa domu to zawsze spory wydatek. W przypadku domu o powierzchni 130 m2 w okolicy Gdańska, koszt stanu surowego zamkniętego może być różny w zależności od firmy budowlanej i użytych materiałów. Warto również zainwestować w bezpieczeństwo, np. w system monitoringu wizyjnego od https://www.security.gd.pl/, co zabezpieczy Waszą inwestycję w trakcie i po zakończeniu budowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiscie, że klinkier to dobre rozwiazanie. Zobaczcie, jak ciekawe kolekcje ma https://kingklinker.com/. Polska firma, produkty różnorodne, każdy wybierze taki materiał elewacyjny, na którym mu zależy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa domu to zawsze spory wydatek, dlatego ograniczając koszty, w pierwszej kolejności zrezygnujcie z monitoringu wizyjnego. Fotopułapka z allegro będzie znacznie tańsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktoś korzystał z okazji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

System oddymiania (3 odpowiedzi)

System oddymiania w hali produkcyjnej. Jak wyglada?

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2