budujecie/kupujecie na kredyt?

Wiem, że dziwne pytanie, ale wspomagacie się wszyscy kredytami? Jak oceniacie, ile trzeba mieć dochodu na rodzinę 4 osobową, by wziąć jakieś 300. tys. i przeżyć, by wystarczyło na wszystko (nie mówię w wymiarze luxusowym)?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Skąd wyście te kredyty brali? Ja mam 280k i place 1400, sąsiad ma 230k i płaci 920zl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie informacje sprawdzisz w kalkulatorze kredytu hipotecznego. Myślę, że w każdym przypadku wygląda to nieco inaczej. Tylko sprawdź sobie, co piszą na temat dokładności tego typu narzędzi: https://hotmoney.pl/kalkulator-kredytu-hipotecznego-na-czym-polega-czy-jest-dokladny/ . Sądzę, że na początek takie obliczenia powinny jednak wystarczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma się inaczej. Zdarza mi się brać kredyty. Żałuję czasami, że są tak wysoko oprocentowane. Może to jest jakieś rozwiązanie: http://tygodnik.pl/pl/639_materialy_partnera/5540_czy_polacy_moga_korzystac_z_pozyczek_pozabankowych_za_granica.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma takiej opcji. Weszła ustawa, która zakazuje udzielania przez banki krdytów w obcych walutach. I moze dobrze ponieważ jeśli zarabia się w określonej walucie to w tej włąsnie walucie powinno brać się kredyt. Inaczej wychodzą kwiatki takie jak przy frankowiczach.

Tak poza tym jeśli chcesz brać kredyt to odsyłam do porównywarki:
http://www.forum-kredytowe.info.pl/
Koniecznie trzeba zrobic sobie zestawienie tego co maja banki przed ostateczną decyzją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest osiąganie dochodów w obcej walucie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Orientujecie się czy jeszcze jest opcja wzięcia kredytu w obcej walucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

trafna wypowiedz niczym bull's eye.
Ja też lata wyrzeczen w DE i SUI, dom w 150 tys. mieście, mieszkania w Gdansku, w polsce tez po PG z jezykami /certyfikaty/ i uprawnieniami budowlanymi, a zawsze pomiatany pensją 1500. W Szwajcarii miesiąc pracy to ponad rok pracy w polsce. Śmieszne to ale prawdziwe.
Zjazdówa na tydzien raz na 6 tygodni. Kobieta w polszy za śmieszne 1200zł
A jak kolego zarobki na platformach??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Alior Bank
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

weż milion, na pewno Ci wystarczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Zgadza się: 600 zł czynsz za mieszkanie (z wodą i ogrzewaniem), minimum 1500 zł jedzenie, do tego prąd, dwa tel. komórkowe, telewizja, paliwo do 1 samochodu, lekarstwa, ubrania, szkoła (publiczna), zabawki dla dzieci i dla rodziny 2+2 nie chce wyjść mniej niż 3.500 - 4.000 zł na miesiąc.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Niedługo rozPOcznie się sezon na kaczki. Wiaderko śrutu mam zakupione.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

No i czemu minus. Duda nie jest pro unijny, a wszystkie dopłaty to zasługa unii. Nawet do brukseli nie pojechał bo się obraził
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Panie Mad Max, a jaka jest Pana koncepcja na III filar emeryalny? Masz coś lepszego niż nieruchomości na kredyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Dostaliście kredyt, dobrze rozumiem?Jaka kwota?
Jaką udało wam się wynegocjować marżę banku i prowizję?
Macie kredyt na 30 lat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Nie będzie korzystnych zmian. Duda się wypowiedział w tym temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Przy 4 osobowej rodzinie całkiem fajna opcją jest dopłata MDM, zwłaszcza po zmianach, które mają wejść w życie. Jednak nie posiadam info. z pierwszej ręki, ponieważ nie korzystałam. Ktoś, coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Też z mężem korzystaliśmy z offerunt. Strona jest naprawdę przystępna, opcje w formularzu napisane prosrtym językiem, a nie jakimś specjalistycznym. Co najważniejsze oferty przygotowują doradcy z okolicy i można się nad nimi w domu na spokojnie zastanowić o dopiero podjąc decyzję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

Oczywiście przyznaję recje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

powinieneś napisać "Inwestycje w nieruchomości w dalszym ciągu mają sens". Stopa zwrotu jest bardzo dużo w porównaniu do europy zachodniej. Pytanie jest jak to będzie wyglądać w perspektywie 5 i więcej lat. Duża liczba budowanych nowych mieszkań i zwalnianych starych + przewidywany spadek liczby ludności to nie są dobre prognozy dla rynku wynajmu.
jest cała grupa ludzi , która wyczuła interes tak jak Ty, t.j. kupują na wynajem na kredyt i na razie to się jakoś toczy ale wzrost stóp lub spadek cen najmu i dla wynajmujących kredyciarzy to będzie problem.

Twój przykład jest bardzo dobry do zobrazowania sytuacji (bez urazy):
1. jak doliczysz amortyzację lokalu (rocznie 1,5% lokal mieszkalny, 2,5% użytkowy) to już masz stratę 5-10 tys rocznie
2. wzrost stóp o 1% niweluje Twój cały zarobek 800zł/miesięcznie
3. sprzedaż lokalu kupionego po r 2006 na kredyt bez straty to o ile w ogóle możliwa zajmie kilkanaście miesięcy
4. 800zł/miesiąc nie jest żadnym zabezpieczeniem ryzyka kredytowego. Przypuszczalnie tym zabezpieczeniem jest Twoje główne źródło dochodu , czyli przez jakiś czas stać cię na dopłacanie do interesu (zakładam, że zdolność kredytową miałeś na podstawie swojego głównego źródła dochodu a nie najmu)
5. Kredyt na Twój lokal mieszkalny o ile wszystkie nieruchomości posiadasz jako osoba fizyczna nie jest oddzielną sprawą w sensie całego Twojego budżetu. Zwiększa to Twoje obciążenia i w przypadku kiedy będziesz zmuszony do dopłacania do interesu przez jakiś czas będzie to miało znaczenie.

Reasumując, wynajem to interes jeśli kupuje się za gotówkę lub z niewielkim kredytem. W takich przypadkach jak Twój to raczej zabawa dla osób mających duże aktywa lub inne w miarę pewne znaczące dochody.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: budujecie/kupujecie na kredyt?

No w naszym wypadku to nie jest az tyle lat:)
No i kiedys w koncu splaci sie caly kredyt i bedzie sie na prawdziwym swoim.
Wydaje mi sie, ze to lepsze niz placenie komus do konca zycia za wynajem.
Ale wiaodamo, kazdy ma swoje zdanie na ten temat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...