bunkier ?? w jarze wilanowskim

Dzien dobry. chciałbym sie dowiedziec co to jest za budowla podziemna z otwartym wejsciem ! w jarze wilanowskim tuż przy samej ulicy Wilanowskiej ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jar wilanowski powstał w miejscu, w którym jeszcze w latach 80 była wojskowa strzelnica. Ten bunkier to stanowisko tarczowego, który w chwili strzelania z ostrej amunicji miał w nim schronienie. Chełm w dużej części wraz z jarem był w latach sprzed roku 90-tego terenem wojskowym. Był to plac taktyczny i strzelnica, która posiadała dwie rubierze otwarcia ognia. Osobiście mieszkam na Chełmie w miejscu gdzie w 1978 i 1979 r. jako podoficer służby czynnej ( obowiązkowa 2 letnia służba wojskowa ) przyprowadzałem pluton z Łąkowej na ćwiczenia. Byłem spoza Gdńska i nigdy nie przypuszczałem, że będę mieszkał w tym miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Częstotliwość lotów samolotow. (9 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (8 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...