co na ból głowy

ostatnio coraz częściej głowa mnie boli i nie wiem już czy udać się do lekarza czy to ciśnienie i mini pozniej , nie wiem co robic ? momentami mam wszystkiego dosyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

moja droga, jeśli bóle pojawiają się często a nawet notorycznie, to jest to sygnałem że w twoim organizmie jest coś nie tak jak powinno. Moim zdaniem nie należy takich spraw ignorować i udać się do lekarza czym prędzej. Problem może być banalny, ale może też tkwić w tym jakiś poważny problem - lepiej wiedzieć, tego chyba nawet nie trzeba uzasadniać. Poza tym jeśli bierzesz na te bóle leki typu APAP czy PARACETAMOL, a one nie skutkują, to tylko rozwalasz sobie wątrobę!! Weź się w garść kobieto, znajdź chwilę wolnego czasu i zasuwaj do lekarza. Trzymam kciuki aby nie było to nic poważnego(sama mam migrenowe bóle głowy i wiem jaki to horror). Powodzenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

dziekuje za rade , lekarz przyjmie mnie dopiero w poniedzialek , nigdy nie mialam takic hboli dopiero teraz , dzisiaj jest trzeci dzien , ale jest mi dzisiaj az niedobrze , boje sie jednak ze to cos powazniejszego , dowiem sie w poniedzialek co to moze bvyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

ja biorę ibuprom max w najgorszym wypadku ketanol..........ale ketanol jest na receptę :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

ketonal :)

ja biorę olfen-diklofenak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

dziewczyny!! nie szalejcie z tymi lekami - ketonal, olfen diklofenak?? dziwię się że takie leki wypisywane są przez lekarzy na bóle głowy, bo to bardzo silne leki, które są stosowane w przypadkach typu złamanie kręgosłupa:-/ dziwi mnie to tym bardziej że chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego jak bardzo może na tym ucierpieć Wasz organizm, nawet jeśli nie czujecie od razu bólu wątroby od tych wszystkich tablet, to wierzcie mi na słowo, to się kiedyś na Was zemści (wiem to z własnego przykrego doświadczenia...) nie lepiej poszukać jakiegoś lepszego rozwiązania problemu, często prostszego? Np.: może głowa boli ze stresu- wystarczy poświęcić więcej czasu na relax, może boli z powodu złego ciśnienia - wystarczy dobra kawa, albo herbata z żurawiną na obniżenie, itp.
nie mam choć trochę racji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co na ból głowy

a propos szału z lekami, o ktorych piszesz...

bez wskazania leków się nie bierze, nie wypisuje.

zdaję sobie sprawę z racji zawodu, ktory wykonuję.

gdyby spacer mi pomagał, to już bym na nim była.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

beata, niestety nie zawsze jest tak, jak piszesz. Są osoby, które przez ostre migreny nie potrafią funkcjonować - sama miałam koleżankę, która musiała brać dni wolne tylko dlatego, że ból utrudniał jej normalne życie. Myślę, że na takie dolegliwości nie pomoże ani relaks, ani herbata z żurawiną - oczywiście nie można od razu zakładać, że ma się migreny, ale jeśli taka jest diagnoza lekarska - trudno jest sobie poradzić w inny sposób niż biorąc leki.
Z resztą - jeśli ktoś cierpi na uporczywe bóle głowy, nigdy nie powinien dopuszczać do takiego spotęgowania bólu, że zaburzy to jego normalne funkcjonowanie.
A przy migrenach, jako środek doraźny, bardzo pomaga oryginalna Coca Cola. Już od kilku osób słyszałam, że potrafi zdziałać cuda. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

masakryczny ból głowy pojawia sie też przy zatokach i mało co pomaga, ibuprom ZATOKI do czasu, ale jak on juz wymięka to osobiscie sprawdziłam - zastrzyki z ketonalu i pyralginy nic nie dają

ja 4 dni lezałam z bólu nieprzytomna, cofki co 5 minut, faszerowana na pogotowiu zastrzykami, okazało sie ze miałam zapalenie zatok i do tego migrene, pomogły dopiero antybioty i czopki typu diclocośtam i torrecan antywymiotne.

jak głowa mocno boli to świat i wszystkiego jego problemy nie istnieją - istnieje tylko ból czachy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

no ketonal, pomyliło mi się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Witam
zawsze wrto sprawdzić czy ból głowy nie jest zwiazany z napięciami karku i obreczy barkowej, kegosłupa. ok 40% bóli głowy jest właśnie związne z napieciami układu ruchu, a one ze stresem, niedotlenieniem, posturą, niewygodnym siedzeniem itp.

pozdrawiam
Jarek
www.fizjomanual.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Pyralgina albo Pyrahexal - pyralgina rozpuszczalna. To ciężko znaleźć ale działa szybciej i lepiej. Ostrzeżenie - wszystkie piryny - w tym polopiryna, aspiryna, etopiryna mają silne działania uboczne.

Sumigra - to nie jest lek przeciwbólowy tylko wyłączający napad migreny. Jedna tabletka 10zł, na receptę ale na prawdę pomaga i jak ma się w perspektywie ileś dni czy nawet godzin bólu, opłaca się. Wyłącza migrenę jakby ktoś nacisnął guzik ale nie ma w aptekach - sprowadzają na życzenie. Po za tym zero efektów ubocznych na mnie.

Ketonal - po raz pierwszy nie zadziałała na mnie dziś jedna tabletka. Do tej pory działało - dziś tylko lekko stępiło ból. Dobry lek, ale nie podchodziłabym bezkrytycznie. Na receptę.

Stanowcze nie - Efferalgan z codeiną - dziwne efekty - zaburzenia widzenia i brak działania przeciwbólowego. Oczywiście w moim przypadku.

Przeciwmigrenowo - Divascan - kiepski w moim wypadku, Nilogrin - z migreny 2 razy na tydzień zeszłam do raz na tydzień.

Rządzi Sumigra, tylko pamiętać trzeba, że z tymi lekami to czysto subiektywna sprawa. Wielu osobom pomaga Solpadeine, ja sobie to mogę najwyżej w tyłek wsadzić;p, zresztą tak jak wszystkie Apapy i Ibupromy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Skoro już wypowiadam się w takim wątku - baby - jak boli, trzeba zdiagnozować - na skierowanie albo prywatnie tk albo rezonans. Jest np w szpitalu marynarki wojennej. To jest wydatek kilkuset złotych ale do cholery - ja wiem czemu mnie boli i czemu żrę tek silne leki, ale bez diagnozy łykać często choćby polopirynę czy etopirynę albo apap - napiszmy dużymi literami - GŁUPOTA I NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. Szkoda wam te kilkaset zł na badanie? Przeliczcie sobie ile wasi bliscy wydają na waszą trumnę jak po fakcie okaże się, że działo się z wami coś złego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

cieple okladyna glowe troche relaksu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

"Szkoda wam te kilkaset zł na badanie? Przeliczcie sobie ile wasi bliscy wydają na waszą trumnę jak po fakcie okaże się, że działo się z wami coś złego"
Kati - większość z nas nie śpi na pieniądzach, na nfz do neurologa czekasię min 3 miesiące - a nawet jesli trafisz to co on na gołe oko zbada? A badanie rezonansem jest dla 90% nieosiągalne -terminowo i cenowo. Heh tak to już u nas jest - trumne ci szubko zrefundują a badania ratujące życie już nie zawsze masz jak potrzebujesz :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ ból natychmiast przechodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup sobie http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ temat rozwiązany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Kiedyś miałam chroniczne zapalenia zatok. Trafiłam kiedyś na pogotowie i tam był taki starszy lekarz. I mówi żebym kupiła ostry chrzan albo najlepiej świerzy korzeń wykopać i wąchać! albo jeść chrzan tarty. Generalnie myślałam że dziadkowi odwaliło ale ból był na tyle silny że po drodze do domu dorwałam chrzan, wykopałam i ..... od 7 lat nie choruję na zatoki :D normalnie szok ale na mnie to działa. Generalnie nie lubię chrzanu ale jak tylko coś się dzieje to kanapka z szynką i duużo chrzanu i przechodzi od razu :DDD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

A co do migrenek to miałam takie ze światłowstrętęm i dzwiękowstrętem. Żaden ketonal ani tramal (bardzo silny)nic nie dawał, traciłam nawet czucie w palcach ale ból głowy pozostawał. Jedyne co na mnie działało to SOLPHADEINE -szybko, bezpiecznie i skutecznie i bez recepty :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

dziewczyny! nie bierzcie ibupromu- to taki syf ze szok!! to w ogole nie powinno byc ogolnodostepne, jak jest dotychczas.

bylam od niego uzalezniona mam 23lata i duze problemy z zoladkiem.pewien profesor powiedzial mi ze to powoduje dziure w zoladku!! ledwo sie odratowalam.mi tez apapy i paracetamol nic nie pomgaly- z reszta nic dziwnego,bo skoro bralam taaakie dawki tego g.... >!

mam migreny i bardzo ciezko bylo mi sie przestawic,ale dalam rade.jak juz musze to biore paracetamol,ktory z tych wszystkich świnstw szkodzi najmiej-ALE TEZ SZKODZI.wiec przestrzegam was.

zazywajcie zdrowego trybu zycia. bo naprawde czasem nie zwraca sie uwagi na to jak zyjemy, co jemy i CO BIERZEMY!!

ad ketonalu jest to lek na morfinie,biora go ludzie chorzy na raka. a wierze ze wam na bole menstruacyjne moze pomoc cos lzejszego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Ból głowy może być od kręgosłupa, a konkretnie od dysku C 1. Zrób sobie tomograf kręgów szyjnych ( nie rentgen bo na nim widać zmiany dopiero od 30 % czyli jest już źle). Na zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie to znam tylko jedno skuteczne urządzenie medyczne Ceragem. Sam z niego korzystam i sobie chwalę. Mam zmiany na odcinku C4 i C5 co powodowało drętwienie końców palców, bóle i kręcz szyi. Neurolog zalecił mi nie dźwigać więcej niż 3 kg ( gościa powaliło bo gdzie mógłbym pracować mając 40 lat). Chodziłem po różnych rehabilitacjach i brałem różne zabiegi ( oczywiście jak się dopchałem) bez dłuższego rezultatu. Teraz korzystam z tego urządzenia i pomagam sobie od razu i to o wiele skuteczniej niż wszystkie rehabilitacje i lekarstwa razem wzięte. Tabletkami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi rozwaliłem sobie żołądek i jelita i nie wiem co jeszcze, ale efekt końcowy był raczej dosyć nieciekawy. Teraz wszystko POWOLI wraca do normy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na ból głowy

Może to zabrzmi dziwnie, ale w moim przypadku na ból głowy najlepiej działa nie zwykła aspiryna, a Aspirin C... nawet zastanawiam się dlaczego tak jest, ale po prostu tak mam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jeśli Cię często boli, to na pewno do lekarza. Bo to może mieć wiele powodów, a to głowa, żartów nie ma. Współczuję bardzo. W międzyczasie warto zadbać o sen, brać magez, jod, witaminę D, pójść sobie na http://akupunkturapokrywka.pl/gabinet-akupunktury/ czy na basen, najlepiej chodzić regularnie. Dbać o odpowiednią postawę ciała, to ma ogromne znaczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy że kupisz http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ ból natychmiast odpuszcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dobry Dentysta w Gdańsku na NFZ prosze o pomoc! (34 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego dentysty w Gdańsku na NFZ

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

BARDZO DOBRY STOMATOLOG GDYNIA (19 odpowiedzi)

Może ktoś polecić, byłem prywatnie w klinice w Gdyni i zęby mam tak zrobione, że trzy bolą...