czarna magia obsługa kasy fiskalnej

hej

dziś idę na pierwszy dzięn pracy jako kasjerka do tesco przedtem odbędę 2 godzinne szkolenie na kasie.
i mam pytanie czy to jest trudne do załapania strasznie się stresuje do tej pory unikałam pracy gdzie była wspomniana kasa fiskalna,juz widzę tych niecierpliwych ludzi ogromną kolejke albo się pomyle za dużo wydam i takie tam.do tego płatności karta bony punkty i co tam jeszce. CZy 2 godziny to wystarczający czas na szkolenie ?
pozdr
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Najważniejsze to uspokój nerwy i nie panikuj:) Zawsze ten pierwszy raz jest najtrudniejszy, potem poleci i nim się obejrzysz będziesz miała to w jednym paluszku:)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Wystarczy nawet 15 minut,kasa fiskalna jest bardzo prosta,powodzenia :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Ania i jak ci się pracuje w tesco ?? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

To jest na tej zasadzie, że raz się nauczysz i już będziesz umiała do końca życia. Za kilka miesięcy to Ty będziesz szkoliła ludzi. Na tych nowych kasach praktycznie nie ma możliwości popełnienia błędu (chodzi np. o płatność kartą, czy gotówką). Jeszcze jest kwestia, czy u nich nie ma problemu z rozmienianiem pieniędzy. A niecierpliwi klienci niestety będą jak wszędzie i musisz się z tym pogodzić. Co do czasu szkolenia, skoro to twoja pierwsza praca na kasie, to powinnaś mieć raczej trzy dni po 2 godziny. Ale i tak najlepiej się uczy samemu, jak już się ma tzw. "nóż na gardle".
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Hejka

Nie było żle :) ale te promocje to mnie dobijały nie mogłam zapamiętac jaka jest kolejność wbijania była taka promocja że za zakup powyzej 100zł wybrany produkt gratis o rany co ja sie z tym nameczyłam ale to tez troche nie przygotowanie bo nie zosałam poinformowana które to produkty były objęte promocją bo wtedy tę rzecz wybraną wbijało się na końcu,a ja nieświadoma wbijałam to w środek.Klienci niezadowoleni no i jeszcze jaks pin.da z infomacji sie wsciekła ze przysyłam klientów z reklamacjami.No i tez trudne do opanowania dla mnie były produkty przeceniane typu kiebaski z krótkim terminem ważności bo np. kody nie wchodziły i trzeba było cudować jakihs tajemniczych chwytów :)

Ale niestety musiałam zrezygnowac z tej pracy a konkretnie z tej agencji pracy ITC z Gdanska bodajże wystrzegajcie jej się, podesłana umowa nie podobała mi się a konkretnie około 30 podpunktów jakieś kary naliczane, nie dość że grosze dostaje sie to jeszcze potrącają jakies kary pierwszy raz sie z tym spotykam a byłam już zatrudniona w jednej z agencji pracy.

To jest regulamin niniejszej umowy z ITC.

REGULAMIN
1. Podstawą wypłaty wynagrodzenia jest przedstawienie przez Zleceniobiorcę rachunku wraz z Raportem Godzin, które są zaakceptowane przez
Zleceniodawcę.
2. Raport godzin należy dostarczyć do Zleceniodawcy do 2 dnia roboczego, miesiąca następującego po miesiącu w którym usługa była
świadczona na ręce przedstawiciela Zleceniodawcy.
3. Rachunek należy przedłożyć Zleceniodawcy do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu w którym usługa była świadczona.
4. Wynagrodzenie płatne jest wyłącznie na konto bankowe, po dokonaniu stosownych potrąceń, w terminie 21 dni od daty przedstawienia
podpisanego rachunku o którym mowa w pkt.3.
5. W przypadku nie dotrzymania terminów o których mowa w pkt.2 i pkt.3 Zleceniodawca może nałożyć karę umowną w wysokości 100 zł na
Zleceniobiorcę oraz zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminu przelewu o dodatkowe 31 dni.
6. Zleceniobiorca może zrzec się wynagrodzenia z zachowaniem odpowiednich przepisów Kodeksu Cywilnego.
7. Podpisanie niniejszej jest równoznaczne z przystąpieniem do ubezpieczenia grupowego NNW Ergo Hestia w zakresie ograniczonym do
wypadków w czasie pracy i w drodze do i z pracy na łączną sumę ubezpieczenia 12100 zł.
8. Zleceniobiorcy potrąca się koszt przelewu wynagrodzenia w wysokości 3zł netto oraz 4 zł netto ubezpieczenia grupowego NNW Ergo Hestia.
9. Okres ubezpieczenia obowiązuje od dnia podpisania niniejszej umowy i trwa do dnia jej zakończenia. Szczegółowy zakres ubezpieczenia oraz
OWU są dostępne na stroniehttp://www.hestia.pl oraz w biurze Zleceniodawcy.
10. W przypadku niestarannego wykonania zlecenia, Zleceniodawca ma prawo do zatrzymania części wynagrodzenia.
11. Zleceniobiorca ma obowiązek poinformować Zleceniodawcę o ewentualnej absencji na 24 godziny przed wyznaczonym czasem rozpoczęcia
wykonania zlecenia, a jeżeli zlecenie przypada na dzień wolny od pracy, w tym w sobotę lub dzień po dniu wolnym, zleceniobiorca na
obowiązek poinformowania o absencji najpóźniej do godziny 14:00 w dniu poprzedzającym dzień wolny. Za nie zachowanie tego terminu
Zleceniodawca może potrącić Zleceniobiorcy z wynagrodzenia netto karę umowną do wysokości 200zł.
12. Zleceniobiorca nie może powierzyć realizacji przedmiotu umowy osobie trzeciej, bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody ITC. O
wyznaczeniu zastępcy Zleceniobiorca poinformuje ITC najpóźniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia wykonania zlecenia.
13. Powierzenie wykonania całości lub części umowy osobie trzeciej wbrew postanowieniom pkt. 11 rodzi odpowiedzialność Zleceniobiorcy wobec
Zleceniodawcy za ewentualne szkody wyrządzone podczas realizacji umowy zlecenia. Zleceniodawca zastrzega sobie prawo do nałożenia
kary umownej w wysokości 500 złotych netto.
14. Wraz z podpisaniem umowy Zleceniobiorca oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w
formularzu umowy dla potrzeb rekrutacji i celów marketingowych. Jednocześnie Zleceniobiorca oświadcza, że został poinformowany o
możliwości wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i usuwania.
15. Zleceniobiorca oświadcza, ze wszystkie dane osobowe niniejszej umowy są zgodne.
16. Zleceniobiorca, który nie wyraża zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych składa stosowne oświadczenie
w dniu podpisania umowy.
17. Wraz z podpisaniem umowy Zleceniobiorca deklaruje brak przeciwwskazań zdrowotnych oraz posiadanie wymaganych uprawnień i
umiejętności niezbędnych do wykonania zlecenia.
18. Zleceniobiorca, który nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu z tytułu podpisania umowy zlecenia, a wyrazi chęć podlegania
ubezpieczeniu społecznemu, złoży Zleceniodawcy wniosek o dobrowolnym ubezpieczeniu społecznym najpóźniej w dniu podpisania umowy,
o ile nie sprzeciwiają się temu przepisy prawa.
19. Zleceniobiorca zobowiązany jest do wykonania zlecenia zgodnie z zasadami obowiązującymi w miejscu wykonywania zlecenia.
20. Zleceniobiorca zobowiązany jest do zachowania poufności informacji dotyczących Zleceniodawcy, kontrahentów Zleceniodawcy oraz
zobowiązuje się chronić interesy Zleceniodawcy oraz firmy, w której wykonuje zlecenie.
21. Zleceniobiorca ponosi pełną odpowiedzialność finansową za powierzone mu mienie.
22. Zleceniobiorca traci wynagrodzenie w przypadku dokonania przez niego kradzieży oraz jest zobowiązany do zapłacenia kary umownej w
wysokości 2500 zł na rzecz Zleceniodawcy.
23. Zapłata kary umownej przez Zleceniobiorcę wskazanej w pkt. 22 nie wyłącza możliwości dochodzenia przez zleceniodawcę naprawienia
szkody powstałej w wyniku kradzieży.
24. Jeżeli Zleceniodawca lub inna osoba w celu wykonania zlecenia poniesie koszty dodatkowe, np. koszty badań lekarskich, szkoleń,
Zleceniobiorca o ile Zleceniodawca nie postanowi inaczej, zostanie obciążony tymi kosztami.
25. Zleceniobiorcy nie wolno zawierać żadnych umów cywilnoprawnych w przedsiębiorstwie zakładu pracy, w którym wykonuje zlecenie oraz
innych przedsiębiorstwach proponujących mu zatrudnienie w miejscu wykonywania zlecenia w okresie obowiązywania umowy zlecenia oraz
przez okres dwóch miesięcy od jej wygaśnięcia. W przypadku naruszenia tego postanowienia Zleceniobiorca zapłaci Zleceniodawcy karę
umowną w wysokości 1000 zł oraz zwróci koszty, o których mowa w pkt. 19
26. Zleceniodawca nie odpowiada za rzeczy osobiste Zleceniobiorcy pozostawione w miejscu wykonywania zlecenia bez nadzoru ze strony
Zleceniobiorcy.
27. Zleceniodawca nie jest zobowiązany do żadnych świadczeń na rzecz Zleceniobiorcy wynikających ze stosunku pracy.
28. Zleceniobiorca nie jest związany zasadami systemu organizacji pracy Zleceniodawcy, w tym regulaminem pracy. Może jednak brać pod
uwagę zalecenia Zleceniodawcy, o ile nie są one sprzeczne z przedmiotem zlecenia i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
29. Jeżeli Zleceniobiorca w ciągu jednego miesiąca po zakończeniu miesiąca, w którym było wykonywane zlecenie, nie przedstawi jego
rozliczenia, to z uwagi na umowę zawartą z kontrahentem Zleceniodawcy, rozliczenie wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia staje się
niemożliwe. Z tytułu tych okoliczności, a w związku z tym z brakiem możliwości rozliczenia wykonania zlecenia, Zleceniobiorca nie może
żądać wypłaty wynagrodzenia (nieprawidłowe wykonanie zlecenia).
30. Jeżeli w ciągu jednego miesiąca od wezwania do uzupełnienia umowy zlecenia, Zleceniobiorca nie uzupełni braków w umowie,
Zleceniodawca ma prawo nałożyć karę w wysokości 200 zł.
31. Jeżeli Zleceniobiorca do dnia rozliczenia wykonania zlecenia nie uzupełni braków formalnych w dokumentach rozliczeniowych Zleceniodawca
ma prawo nałożyć karę umowną w wysokości 50 zł.
32. Zleceniobiorca zobowiązuje się do rozpoczynania wykonywania zlecenia w miejscu i czasie określonym przez Zleceniodawcę.
33. Jeżeli z treści Regulaminu nie wynika inaczej wszystkie kwoty podane w niniejszym regulaminie są kwotami netto.
34. Zleceniobiorca oświadcza, że dane podane w umowie są zgodne z prawdą.
35. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową i niniejszym Regulaminem świadczenia usług przez Zleceniobiorców stosuje się odpowiednio
przepisy Kodeksu Cywilnego. (Dz. U. z 1964r. Nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami)
36. Ewentualne spory wynikłe na tle realizacji niniejszej umowy strony poddadzą rozstrzygnięciu sądowi właściwemu miejscowo ze względu na
siedzibę Zleceniodawcy
37. Wszelkie zmiany niniejszej umowy i regulaminu wymagają dla swej ważności formy pisemnej i akceptacji obydwu stron.
38. Umowę Zlecenie sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Acha i no przepracowałam niestety tylko 6 godzin i 2 godziny szkolenia dla mnie za krótkie szkolenie .A plecy masakrycznie mnie bolały a to niby tylko te 8 godzin :) i to pikanie w uszach :)

No ale teraz juz nie mam takiego stresa więc złozyłam już kolejnych kilka podań na kasjerki :) Poluje na Biedronę albo jakis Lidl czy coś w tym stylu :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

czy za cos jest wynagrodzenie czy tylko kary?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

O mój Boże..co za regulamin!! Masakra!!!!!!Myślę ,że dobrze zrobiłaś!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

zdecydowanie dobrze! Ten regulamin to jakaś KPINA!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Witajcie, a tu umieszczam załącznik do umowy, którą miałam podpisać. Gdy zobaczyłam go podziękowałam i podpisałam umowe z inną agencją, która nie ma takich zasad, że w ostateczności po miesiacu pracy zamiast dostac wynagrodzenie, bedziecie musieli dopłacic za tzw. kary umowne.
Przestrzegam przed takim jak ta agencjami (agencja B....) i czytajcie dokładnie umowy. Dodam, że jest to praca jako Merchandiser.

- Jeśli nie wpiszę się CZYTELNIE i DRUKOWANYMI do zeszytu na sklepie, nie otrzymam wynagrodzenia.
- Jeśli nie stawię się do określonej placówki po przyjęciu zlecenia
dostaję karę w wysokości od 100 zł, w zależności od decyzji
Koordynatora.
- Wypłata za kwiecień jest do 20 maja, za maj do 20 czerwca itd.
-Pierwsza wypłata na konto musi przekroczyc 200 zł w roku
podatkowym, w przeciwnym razie mogę być obciążony/a kosztami
administracyjnymi (w wysokości 176 zł).
- Jeżeli mój przychód w roku podatkowym nie przekroczy 200 zł, nie
otrzymam PIT-u.
- Do pracy przychodzę min. pół godziny przed rozpoczęciem i nie
opuszczam stanowiska pracy przed zakończeniem. W przeciwnym
razie przepada moje wynagrodzenie.
- Szkolenie na kasy (maksymalnie 3 dniowe) jest bezpłatne dla obu
stron.
- Jestem trzeźwy/a, nie palę i nie kradnę na obiektach, w przypadku
naruszenia tego możliwe jest wezwanie Policji. Obowiązuje zakaz
palenia na terenie i pod obiektami.
- Za nieefektywne wykonywanie swojej pracy mogę zostać
wyrzucony/a z obiektu w każdej chwili bez względu na porę.
- Podpisałem/podpisałam umowę cywilno-prawną i jedyną
instytucją do rozstrzygania sporów jest Sąd Cywilny
- Zlecenia mogą być zgłaszane z godziny na godzinę, np. zlecenie o
godz. 22.00 na godz. 23.00. - Mam zawsze włączony telefon, na który przyjmuję zlecenia.
- Personel pomocniczy oznacza osoby, które wykonują wszystkie
prace u Klienta niewymagające specjalizacji, tj. sprzątanie,
wykładanie na wszystkich działach, obsługa działów kasowych,
ladowych, inwentaryzacje, zbieranie wózków itp.
- 8 palet to minimalna ilość do rozłożenia w ciągu 8-godzinnego dnia
pracy. Na pozostałych działach pracuję szybko i sprawnie. Osoby
nieefektywne są wypraszane z obiektu.
- W trakcie 8 godzin usługi przysługuje przerwa 15 minut po
pierwszych 4 godzinach pracy.
- Do pracy przychodzę schludnie i czysto ubrany, jestem uprzejmy
dla Klientów.
- Wszystkie dane na umowie muszą zostą uzupełnione do 28-ego
dnia miesiąca. Inaczej przelew zostanie wykonany dopiero w
następnym okresie rozliczeniowym ( brak konta w kwietniu,
uzupełnione 1 maja. Pensja za kwiecień wypłacona w lipcu )
- Kasjer powinien skanowad minimum 1300 produktów na godzinę,
pamiętad o uśmiechu, przywitad klienta i pożegnać
- Do pracy zawsze mam zakryte obuwie, ciemne materiałowe
spodnie, koszulkę agencji, aktualną książeczkę SANEPID.


Podsumuje- smutne jest to, że wymaga sie od człowieka tyle, a oferuje sie 6 zł za godzine pracy. wg tej umowy 6 zł za rozłozenie calej palety, bo przeciez w ciagu 8 godz pracy musimy zrobic 8 palet....
Nie komentuje wiecej, bo nie ma poprostu czego
pozdrawiam,
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

To fajnie, że dają narzędzia do pracy oraz własny ubiór (znam takie firmy, że trzeba o to specjalnie zabiegać). Co do stawki: jest to niestety obecnie średnia - więcej można zarobić jedynie będąc studentem / uczniem, choć niedawno jeszcze nie-studentom pewna agencja z Gdańska proponowała nawet 9 zł/h i gwarancję stałych zleceń w tygodniu (obecnie nie wiem jak tam jest). Stawka 6 zł/h to wyzysk w czystej postaci i osoby, które mogą sobie pozwolić na chwilowe wolne nie powinny się godzić na proponowane 'warunki' pracy. Ewentualny zarobek pożerają koszty dojazdu ZTM lub ZKM Gdynia. Nic nie da się odłożyć, no chyba, że pracuje się ponad 300 h w miesiącu i nie ma się rodziny :-(( Kary umowne tej agencji (niestety nie podałeś nazwy agencji aby inne osoby nie wdepnęły w to g**no, czyżby jest to Biuro Promo Sp.z.o.o. / JOBMAN ??!) są po to, aby maksymalnie 'wydoić' pracownika. I tempo 1 paleta (niektóre sięgają ponad tzw. daszek i ważą 700-800 kg) na godz. jest zdecydowanie za szybkie i nieludzkie. Wspomniane tempo pracy istnieje w dużych C 4 i E-Leclercu na Przymorzu (obowiązuje tam zasada -jak nie nadążasz to wypad, bo na Twoje miejsce i tak znajdziemy kolejnego łosia)...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Masz rację ostrzege innych- to agencja Beetsma, ich ogłoszenia co drugi dzien pojawiają sie na OLX (Dawna Tablica.pl). Narawdę omijajcie tą agencję szerokim łukiem !!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Kpina, doliczyłam się 7 kar umownych. Ta agencja chyba z tego czerpie zyski, że to co ma zapłacic pracownikom ściąga w formie kar. I jeszcze 3 złote za przelew. ŻENADA !!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Powyższe posty są z roku 2012, a więc trochę nieaktualne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Ale najlepszy jest pkt" Zleceniobiorca może zrzec się wynagrodzenia z zachowaniem odpowiednich przepisów Kodeksu Cywilnego."
Pracujesz a pensje weźmie na swoje konto prezes,ty dopłacasz jeszcze 3zł za przelew.;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

To prezes ma "życie jak w Madrycie". Chcę być od pon. Panem Prezesem tej Agencji Pracy, a co !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Janeczku, Ty już jesteś prezesem wpisów na tym forum... Chyba nie ma wpisu, gdzie nie wtrąciłbyś swoich 3 groszy... Liczę, że kiedyś znikniesz, jak niesławny i zawsze przemądrzały, mający wszelkie cnoty i zjedzone wszystkie rozumy, Halewicz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Obiektywny, skąd Twój nick ??! Nie jest w ogóle obiektywny, raczej jednostronny...Próżne Twoje nadzieje, ale nadzieja jak to mówią umiera ostatnia ;D W końcu też zostałem czegoś prezesem - hurra !!! Poprawiłeś mi swym wpisem ten wieczór :-)) Co do Halewicza - nie wywołuj wilka z lasu, bo oprócz niego może się tu na forum zjawić więcej internetowych trolli (chociaż Halewicz nie był wcale taki zły i lubiłem go za jego bezpośredniość). Obecnie Halewicz udziela się dalej na trójmiasto.pl, tylko na innych działach (przez przyp. widziałem przedwczoraj jego wpis na motoryzacji) oraz na forum GW (jak inne Lemingi).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Kasa fiskalna to nie jest skomplikowane urządzenie, jest tak zaprojektowane, aby każdy po 10 minutowym przyuczeniu sobie z tym poradził.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

To prawda, że kasa fiskalna nie jest skomplikowana, ale wydaje mi się, że 10 min. szkolenie to kpina. Szkolenie powinno trwać min. 12 godzin (optymalnym czasem powinny być 2 jak nie 3 dni), żeby zminimalizować ryzyko błędów do minimum.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

janeczko jak ktoś ma komputer w jednym palcu to nie musi sie bac kasy
a w tesco jest najproszcza kasa bo robiłam ponad rok w tesco własnie na kasie i moge powiedziec co i jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Kasa fiskalna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czarna magia obsługa kasy fiskalnej

Obsługa kasy nie jest trudna w razie czego bez problemu znajdziesz w internecie filmy instruktażowe :) http://belpol-meble.pl/przenosne-kasy-fiskalne-dla-zabieganych/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woaa 2h szkolenia... Ja na kasę do Auchan (z firmy zewnętrznej) miałam 12h szkolenia, które jest traktowane jak normalna praca i zostanie mi za to zapłacone. 4h teorii (bo takie było moje życzenie) i 8h praktyki. W rzeczywistości praktyki było może 6h.
Faktycznie opanowanie kasy, nie jest bardziej skomplikowane od podstawowej obsługi komputera. I najważniejsze to zachować spokój.
Pamiętać, że to nie maraton (kto skasuje więcej, płacą ci od godziny, nie od ilości obsłużonych klientów).
Kasy jak i komputery miewają własne ułomności. Albo sa bardzo wrażliwe na dotyk i trzeba uważać jak naciskasz guziczek, albo sa mniej wrażliwe i musisz mocno nacisnąć. Do tego skanery laserowe odczytujące kod kreskowy nie zawsze łapią i trzeba skanować produkt pod odpowiednim kątem. Jednak póki się nie śpieszysz i robisz to dobrze jest ok. To samo tyczy skanera ręcznego. O dziwo wpisywanie kodu ręcznie o ile jest nużące i monotonne, o tyle bardzo proste.
Praca w dużym supermarkecie stwarza jedynie problem dla początkujących, gdyż musi zapamiętać co jest na sztuki, a co na wagę. a kody do tych rzeczy ma na kilku wykazach, i czasem znalezienie czegoś zajmuje pozornie dużo czasu. Jak zauważyłam, gdy mi sie wydaje, ze szukam juz wieczność, tak naprawdę minęła minuta. I nie jestem odpowiedzialna za to czy klient zdąży na autobus, lecz za to by dobrze go skasować. Sama również nie obwiniam kasjerów, gdy sie spieszę, a idzie wolno ^^
I drugi minus to wielka liczba wszelakiego pieczywa. Załóżmy macie kilkanaście podobnych pączków, tylko nadzienie różne... skąd ma kasjer wiedzieć, co to za pączek? Oczywiście śmiało pytać klienta. Kto pyta nie błądzi. Cwani klienci tez się zdarzają, co mogą nas chcieć oszukać, twierdząc że coś jest czymś innym. Ale pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi i mamy prawo popełniać błędy.
Zatem pierwszego dnia, gdy nigdy wcześniej (nie licząc szkolenia) nie siedzieliśmy na kasie powiedzmy o tym personelowi pomocniczemu (obsługi kas), by wiedzieli, że będą nam bardziej potrzebni niż innym. I dzwonimy po nich, gdy mamy taka potrzebę. Na przykład klient płaci specjalną karta, której wcześniej nie "kasowaliśmy", czy bonami itp.
I niestety szkolenie może być w tym samym miejscu różne, zależy głównie od tego kto nas będzie szkolił. Ja wciągu moich 12h szkolenia(podzielonego na 3 dni po 4 h) byłam pod skrzydłami 4 różnych Pań. W tym najdłużej z jedną, która zgodnie z jej słowami, była taka zmęczona szkoleniem nowych. Miałam pecha, bo była pierwsza Panią, która miała pokazać mi co i jak pierwszego dnia szkolenia... zamiast powoli pokazać mi co naciska itd. zapominała, robiła szybko i jak czegoś nie zauważyłam to mój problem... Na szczęście drugiego dnia inna Pani wyjaśniła mi wszystko elegancko. niestety ostatniego znowu trafiłam ponownie na tę samą Panią co pierwszego dnia, która była wielce zmęczona siedzeniem za mnie i poganianiem mnie. Zatem moje szkolenie oceniam na 5/10
Obsługa kasy nie jest trudna, ważne by sie nie dac zjeść. O tym, że nawet długoletnie kasjerki sie mylą. Z czasem nabierzemy wprawy. A pracownicy obsługi kas, tez dostają za coś wypłatę, a sa po to by kasjerom pomagać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy trochę chęci http://www.syjulia.pl/jakie-funkcje-dodatkowe-maja-kasy-fiskalne/ szybko się nauczyłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...

Własna gastronomia - czy się kalkuluje? (57 odpowiedzi)

Mam pytanie, głównie do mieszkańców Gdyni: jakie jest Wasze zdanie nt. poprowadzenia własnej...

Zarobki kierowcy TIRA? (37 odpowiedzi)

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore...