depo provera

Czy ktoras z Was brala zastrzyk antykoncepcyjny? Jak sie czujecie po nim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Ja miałam ten zastrzyk. Nie polecam bo chociaż jest przewidziany na 3 m-ce działa dłużej i to o wiele. Przez rok nie miałam wcale misiączki zmieniłam ginekologa, który za pomoca hormonów wyciągnął mnie z tego stanu. Niektórzy ginekolodzy twierdzą że te zastrzyki to powinny być aplikowane kobietom z krajów trzeciego świata albo zwierzętom.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: depo provera

Ja mialam juz 2 raz i tak sie zastanawiam, czy przerwac, bo jak mam wracac przez rok do plodnosci potem nastepne pol roku na oczyszczenie organizmu to mnie przeraza. Poza tym mam czeste migreny i to chyba od depo proverze :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja brałam przez rok, i nie polecam!!! Waga skoczyła mi o 8 kg i czułam się strasznie opuchnięta, nie miałam miesiączki przez ten cały czas. Przepisał mi tą antykoncepcję lekarz ponieważ byłam matką karmiącą, niestety co udało mi się zrzucić po porodzie zaraz wróciło po tych zastrzykach. Samopoczucie było złe byłam jakaś rozdrażniona.
Od roku jestem na plastrach , a dopiero od miej więcej 6 miesięcy czuję się wreście jak w mojej skórze, waga spadała ale bardzo wolno.
Wiem,że gdybym wiedziała to co teraz nigdy bym się nie zdecydowała na Depo Provera!!! Koszmar:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

zgadzam się w zupełności, waga skoczyła o 10kg, już od roku po odstawieniu nie mam miesiączki, nadal puchnę mimo ograniczenia jedzenia, a lekarz po prostu karze czekać, ile można czekać i tyć?
Nie polecam, szczególnie że depo provera całkowicie zabija libido, co z tego że możesz jak Ci się w ogóle nie chce :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

ja depo provera dostałam w szpitalu miało mi to pomóc w leczeniu tylko szkoda że mój lekarz mnie nie poinformował o jego skutkach ubocznych zorientowałam się że coś jest nie tak jak nie dostałam miesiączki jak bym wiedziała o tym nigdy nie zgodziłabym się na niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Cześć , ja jestem po 3 zastrzykach , i więcej nie wezmę , objawy mam takie same jak ty i również 8 kg przytyłam :( .Na jakich plastrach jesteś ? Napisz coś więcej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Ja przez miesniaki,i mocne krwawienie przez pieska ,co spowodowalo duzy spadek homoglebiny..Wiec lekarz dal mi z tego powodu zastrzyk..Mam dostac co 4 tyg.Jakie mieliscie ,skutki uboczne.Nie powiem ze w czesniej bylam bardzo ,bardzo nerwoea.Teraz nie.Czuje sie jak nsrazie dobrze po pierwszym zastrzyku.A co dalej az sie boje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Witam ja mam podobny przypadek , brałam orgametril i nie działał a teraz mam zastrzyk depo provera który mam brac co 4 tygodnie i ciągle to rozważam, a jak się Pani nadal czuje i pytanie czy pomogło ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Mnie boli dolna część ciała i krwawie nastap
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja biorę ten zastrzyk powiem szczerze że bardzo utylam brzuch mi wisi mam problem z macica bolesne bóle i krwawienia czasami nie polecam tego leku myślę przestać brac ciekawe czy przestanę wtedy tyc i będę miała normanie okres czy nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

biedne kobiety z 3 swiata, co one wam wiine?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

No właśnie zapomniałam dodać, że przybrałam na wadze po zastrzyku i to 6 kg + jakaś dziwna opuchlizna. Jeżeli dołozyć dotego huśtawki nastroju to własciwie mozna powiedzieć że po tym sa wszelkie mozliwe objawy niepożądane z ulotki. Powinni wysofać depo provere z obrotu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Mam tak samo przestane brać ten lek bo bardzo utylam. I złe się czuję od tego leku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Nie dla każdego. Miałam kilka razy waga +2kg. Ale tak to wszystko Ok.Byłam zadowolona. Poza tym brak okresu=pełna swoboda brak bóli menstruacyjnych, krwawień to coś fajnego. A lekarz będzie odradzał bo to dla niego żaden biznes- środek jest niedrogi, jest bardzo skuteczny i nieuciążliwy. No i dla wątroby dobry i dla zapominalskich, na wakacje... Śmiało polecam . Co za idiotka bierze lek i nie czyta ulotki he he tam jest napisane że działa nawet do 6 miesięcy. Lek jest bezpieczny - tylko głupota ludzka i ciemniactwo nie są :P. Próbuj nic nie stracisz, najwyżej zmienisz na inny i pozamiatane.No chyba że masz w najbliższym roku plany prokreacyjne lub lubisz mieć okres to odradzam :P
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: depo provera

Jeśli poczytasz ulotkę i spojżysz na dawkę hormonów jakie są wstrzykiwane do Twojego organizmu może dasz sobie na luz. Myślę że brak okresu jest może i wygodne ale napewno na dłuższą metę nie zdrowe. No i to co piszesz że lekarz robi sobie ze środków anty biznes to myślę że powinnaś najpierw się zastanowić nad swoją marną wiedzą a nie nazywać kogoś idiotką. Jeśli chcesz sobie aplikować silne dawki hormonów rób to ale nie namawiaj innych gdyż to nalerzy już do lekarzy którym to ty napewno nie jesteś. Mój lekarz właśnie mnie uświadomił o tym co niesie za soba dlugie stosowanie Depo Provera, więc może zmień lekarza. No chyba że nie masz już planów prokreacyjnych:)))
Radzę troszkę poczytać na temat tego zastrzyku a potem się wypowiadać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

depo-provera ma mniej hormonow niz tabletki antykoncepcyjne. Ja biore od 2 lat i polecam bardzo. Brak miesiaczki konsultowalam z moja ginekolog i nie szkodzi to w zaden sposob. Nie przytylam, samopoczucie fantastyczne.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam ja na zastrzyku jestem od 9 lat jestem mega zadowolina jest to w 100 % bezpueczne i wygodne nie przytylam po nich ani kg. ..po pierwszej ciazy tez bralam zastrzyki potem odstawilam i juz po 3 tygidniach znow bylam w cazy wiec nie ma regoly
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czesc ja biore juz 13 lat i dobrze sie czuje co radzisz czy zrobic przerwe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, nie wiecie który ginekolog w Końskich te zasrzyki przepisuje i ile bierze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.czy zdarzyło się Pani wziąć kilka dni później zastrzyk bo ja się spóźniłam o 6 dni i teraz boję się..że zaszłam w ciążę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

6 dni spóźnienia na pewno nic się nie stanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie ja mam nadzieję że po odstawieniu uda mi się szybciej zajść w ciążę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie ja też mam nadzieję że po odstawieniu zajdę w miarę szybko :(po odczytaniu opinii jestem przerażona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przyjęłam 12 dni po okresie pierwsza dawkę... Czy działa od dnia podania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja biorę depo-provera prowenę od niedawna i jak na razie wszystko ok:-), po pierwszym zastrzyku owszem były jakieś plamienia itd, ale po drugim pełna satysfakcja,wygoda dla kobiet które nie pamiętają o pigułce :-) i jak powszechnie wiadomo każda kobieta inaczej reaguje na antykoncepcje ja po pigułka czułam się okropnie, więc nie zgadzam się z opinią że zastrzyk to samo zło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja biorę depo provere od roku wszystko jest ok owszem po pierwszym zastrzyku przytyłam 3 kg ale trochę ćwiczeń i waga doszła do normy okres mam normalnie.samopoczucie ok.kobietki każda antykoncepcja działa na każdą z nas inaczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Nalezy a nie : "nalerzy"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Należy, a nie "nalezy".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja biore 15 lat ten zastrzyk i nie mam skutkow ubocznych. Ciesze sie z braku miesiaczki. A badania okresowe ksiazkowo wychodzą.polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Co ile chodzisz na badania i czy co 3 miesiące chodzisz do gin na kontrolę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja jestem przed druga dawka.czuje sie bardzo dobrze mialam przez 3mies. przez tydzien plamienia i tyle.jestem na diecie wiec schudlam mimo zastrzyku.dla mnie po 2 dzieci to super rozwiazanie a okres nie jest mi do niczego potrzebny
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja właśnie wzięłam pierwsza dawkę i mam nadzieje , ze moje krwotoczne miesiączki w końcu ustaną. Dodam , ze miałam wcześniej spirale w tym ostatnia była Mirena i to dla mnie był koszmar:/. Z Mireną dzień w dzień plamienia, okresy po12 dni, a miały całkiem się uspokoić i do tego ten niewyobrazalny ból pleców!! Czegoś takiego jeszcze nie miałam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witam czy taki zastrzyk może być wykonany w rękę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

No chyba niektórych na tym forum poniosło. Przeczytajcie ulotkę do tabletek na katar!!!!! Jakbym brała pod uwage tylko to co jest napisane w ulotkach to nawet rutinoscorbinu bym nie brała. Lekarz jest od tego żeby zaproponować mi najlepszy lek na podstawie wywiadu a to co jest napisane w ulotce to drugorzędna sprawa zwłaszcza że w przypadku depo provery która podobno może działać do 6 miesięcy jakoś przez rok byłam bezpłodna i nie miałam miesiączki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: depo provera

Nie porównywałabym tabletek na katar z zastrzykami hormonalnymi. Jeśli komuś odpowiada branie tych zastrykow niech bierze tylko potem będzie placz i sgrzytanie zębami jak nie będziecie mogły zajśc w ciążę, no chyba że nie macie takiego zamiaru:)

Co do wypowiedzi kora2702 to nie wiem czy być bezpłodnym przez rok to tak super.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

ja miałam tylko jeden zastrzyk miesiączki nie mam już 6 miesięcy , przytyłam pięć kilo, brzuch mam jakbym była znowu w ciąży ,jestem strasznie nerwowa, wziełam ją bo byłam matką karmiącą, krwawie przy stosumkach a najgorsze że gra wstępna musiałaby trwać chyba całą noc żeby nie być suchą jak SAHARA
Nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapomniałam cera zrobiła mi się jak dojrzewającej dziewczynce krosta krosta i jeszcze krosta straszne bo takich problemów nigdy z cerą nie miełam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Absolutnie nie polecam!!! wypryski jak u dojrzewającej dziewczyny, włosy wypadające na potęgę, a potem wywoływanie miesiączki bo nie chciała powrócić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

ja mialam 2 zastrzyki. ogolnie czulam sie dobrze bez plamien itp....,ale za ten komfort przypłacilam 8kg!!!!! potem brak okresu i nastepne hormony na wywolanie-bez skutku przez jakis czas....ale najgorsza jest ta waga , a jak ciezko to zrzucic....nie biore juz o listopada DP i nadal waga nawet z lekka tendencja w gore a wcale sie nie objadam....dodam tylko ze DP zaczełam brac po urodeniu dziecka i wazylam wtedy 56kg a teraz 64!!! gorąco odradzam ten zastrzyk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

No tak, najlepiej nie brać nic i mieć 12 dzieci, co chwilę. Każdy
lek ma skutki uboczne.


------------------------------------------------------
Sąsiedzi http://www.wredny-sasiad.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: depo provera

Dla karmiących czyli kobiet po urodzeniu dziecka to chyba najlelpsza spirala. Ten zastrzyk jak się tu czyta to raczej bardzo niebezpieczny!
Dziwię się wam że nie polecacie spirali - tania metoda na lata.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

mam znajoma ktora zaszla w ciaze w miesiac odkad przestal dzialac zastrzyk i nie miala problemow z tyciem. mysle ze to jest bardzo indywidualna sprawa jak kto reaguje na antykoncepcje. zreszta tak samo jest z tabletkami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

witam biorę Depo-proverę od 3 lat nie mam okresu ani innych skutków ubocznych mimo ze jestem migrenowcem... Jestem bardzo zadowolona z tej metody. Dodam jednak że mam już 2 dzieci i nie chcę mieć więcej a wiem że płodnośc po jego odstawieniu moze byc nawet do roku czasu o czym poinformował mnie lekarz. Zgadzam się z moją poprzedniczką walerka że "mysle ze to jest bardzo indywidualna sprawa jak kto reaguje na antykoncepcje. zreszta tak samo jest z tabletkami." Pozdrawiam kobiety które są zadowolne z tej metody
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

ja provere tylko ze w tabletkach daje swojej kotce :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

ja w piątek miałam iść po receptę na 3 zastrzyk. ale.... ostatni okres miałam w lipcu, w sierpniu 1 dzień krwawienia (najgorzej, że nie zapisałam daty) i do teraz nic. gdy kilka dni temu piersi mi nagle nabrzmiały przestraszyłam się. dawno tego nie miałam. pierwsza myśl "jestem w ciąży???".. druga "mam nadzieję, że to tylko hormony... może przez zanik okresu?".. zaczęłam czytać o pierwszych objawach ciąży i wyczytałam ŚLINOTOK.. od tego czasu nie nadążam połykać śliny :/ może to coś na zasadzie wmówienia sobie ? ;) pocieszałam się, że może to od zęba który mi wtedy dokuczał.. ale nie. nadal to mam. chyba też częściej chodzę do wc. do teraz karmię piersią córeczkę... ma 19miesięcy. nie chcę drugiego dziecka. boję się. mój facet nie przejął się w ogóle. jutro pocztą przyjdą mi testy ciążowe... ledwo wytrzymuję z niepewności. ten zastrzyk miał mi dać PEWNOŚĆ !!! cieszyłam się, że zero skutków ubocznych... a tu ZONK ? mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą. a gdybym była tępa, w przyszłym tygodniu przyjęłabym kolejną dawkę zastrzyku bez badań... bez zastanowienia.. i co by wtedy się stało ? poroniłabym ? czy urodziła upośledzone dziecko ? eh.. mi to zawsze wiatr w oczy wieje. jak jest 99% pewności, że nie zajdzie się w ciążę... to ja muszę być w tym pechowym 1% !? (noo, 96% chyba)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

jestem po trzecim zastrzyku i jestem zadowolona. po pierwszym miałam pewne problemy ale unormowało sie wszystko. też jestem migrenowcem i nie mam bóli przy zastrzyku. plusem tez jest powiekszenie sie biustu o rozmiar i nie jest to skutek przebytej ciaży. Mam pytanie-dokładnie co ile dni bierzecie zastrzyk?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

uwazam tak samo to jest bardzo indywidualna sprawa. kazdy reaguje inaczej. ja np. przy pierwszym zamiast nie miec okresu plamiłam przez 6 m-cy....ojjjjj jaka byłam zla, libido -zero, i wogule wielka d....!
potem brałam tabletki przez kolejne pol roku. i znow zdecydowalam sie przejsc na depo. i powiem tak, wszystko jest dobrze. jedynie suchosc troche przeszkadza ale podobnie mialam przy tabletkach. jesli chodzi o dochodzenie organizmu po depo to ja nie mam okresu 3 miesiace po tym jak powinien przestac dzialac czyli okresu nie mam pol roku. drugieg dziecka nie planuje...wiec mi nie przeskadza.
spokojnie moge polecic adruga sprawa czy to przy tabletkach czy depo. obowiazkowe sa badania jak organizm reaguje po jakims czasie czy nie ma zadnych powiklan itp idt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brałam zastrzyki przez 3 lata, nie przytyłam ani kg. Mało tego-zastrzyk utrzymywał mi wagę stałą. Nie miałam wyprysków, zachcianek, bóli piersi, humorków z którymi się teraz borykam przy braniu tabletek. Jestem 100% zadowolona. POLecAM. Tabletki odstawiłam i po 3 msc bez problemu zaszłam w ciążę. ciąża przebiegła bez komplikacji. Urodziłam 56cm dziecko o wadzę 3880 :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

co 12tyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Co 90 dni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Jeezeli wzięłam druga dawkę za 95 dni czy to jest duże opóźnienie? Bo już niewiem lekarz mówił że co równe 3 miesiące a w necie czytam że co 12 tygodni czyli co 84 dni. Ja wzięłam za 95 dni. Chciałam za 90 ale nie dostałam się do lekarza. Proszę o odpowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Nie zawsze można ją zaaplikowac. Ja jestem po 2 cc i operacji przepuklina brzusznej i dla mnie jedynym skutecznym lekiem jest ten zastrzyk. Reszta odpada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

sa tez tabletki antykoncepcyjne a nie zaraz piszesz o dzieciach. Ja bralam zastrzyk 2,5 roku dopiero jak odstawilam diety zaczely dzialac niestety ostatni zastrzyk wzielam w styczniu 2013 jest sierpien okres nie wrocil. Nie powiem zastrzyk jest wygodny nie ma okresu, nie trzeba pamietac o tabletkach, ale teraz chce brac tabletki i co musze czekac na 1 dzien okresu a tu ani widu ani slychu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witam ,wiem że to było dawno , ale ile czekała pani na powrót okresu ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ponad rok po odstawieniu dostałam okres.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Czy miała Pani jakieś dolegliwości po odstswieniu? Np. Bóle brzucha? Głowy? Tkliwości piersi? U niektórych wiem , ze długo po odstawieniu utrzymuje się taki stan. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja biorę długo ten lek jeden problem ból w macicy i krwawienie z dróg rodnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

ja rowniez nie polecam! jedyny plus to brak menstruacji i brak koniecznosci pamietania o lykaniu tabletki oraz to ze nie obciaza watroby (ja mam z nia klopot wiec byl to jedyny powod dla jakiego sie na depo zdecydowalam) a cala reszta to jeden wielki minus w moim przypadku...w trakcie tych 3 m-cy depresja i duza nerwowosc , 8 kg na plus, totalna susza i niechec do seksu , ale tak na prawde schody zaczynaja sie po odstawieniu ..u mnie najpierw po 2 miesiacach po zakoczeniu dzialania dawki musieli wywolywac okres a potem trwal on w postaci plamien non stop i trwa do dziiaj a jest to juz 5 miesiac od zakonczenia "sesji"..poza tym DEPO P. koszmarnie nasilila OBJAWY REFLUKSU!!!! mialam zaleczony refluks a po 1 sesji z depo mam nawrot choroby i to w jkaim stopniu!!!!! REFLUKSOWCOM ODRADZAM!!!!! ogolnie tebletki a bralam cillest to metoda jak dla mnie bezpieczniejsza io odwracalana a nie to swinstwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

absolutnie nie polecam tego zastrzyku.nigdy nie miałam problemów z nieregularną miesiączką , piękną cerę i włosy. po zastrzyku , wzięłam go tylko raz, porostu koszmar :przez pięc miesięcy krwawiłam bez przerwy, teraz mam miesiączki co 15, 19 ,21 dni i tak obfite i bolesne że bez leków nie da się przetrwać, zero chęci na sex , włosy wypadające garściami, , minęło co prawda już 10 miesięcy i zdołałam sie dopiero uporać z wyleczeniem twarzy ,która wyglądała koszmarnie, a jak wspomniałam nigdy nie miałam pryszczy przez 34 lata , a przy tym depresja bo wstydziłam sie pokazywać na świat z taką twarzą. nigdy więcej tego świństwa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: depo provera

Ja brałam Depo Proverę po urodzeniu dziecka. Wzięłam 3 zastrzyki co 3 miesiące a potem nie mogłąm dojść do równowagi hormonalnej przez kolejne 2 lata. W sumie licząc razem z okresem ciąży to miesiączki nie miałam przez około 3 lata. Wydawałoby się fajne ale te hormony tak szalały. Niedawno głupia znowu dałam się namówić na zastrzyk. Nie wiem co mnie napadło. Tabletek nie chciałam bo mam tendencje do zapominania, spirala nie wskazana więc wzięłam zastrzyk. W sumie 2 zastrzyki. Plamiłam co miesiąc po 2 tygodnie, przytyłam 10 kg, depresję miałam wcześniej więc nie mogę powiedzieć czy się nasiliło, ale biorąc pod uwagę to jak się teraz czuję (ociężała, opuchnięta) no i gruba to objawy depresji mogą się nasilić ;) Ponadto ostatni zastrzyk wzięłam w lutym i do dzisiaj nie mam miesiączki co nie świadczy o niepłodności. Suchość w pochwie wyklucza prezerwatywy, brak miesiączki uniemożliwia założenie spirali, stan hormonalny uniemożliwia podanie tabletek antykoncepcyjnych itd. ODRADZAM ponieważ stan kiedy sie przyjmuje zastrzyki jest OK jeśli nie ma skutków ubocznych ale po przestaniu brania leku to jakiś koszmar. Nie wiem jaką TERAZ metodę zastosować żeby nie zajść w ciążę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witam. Jak długo trwala u Pani depresja po zastrzyku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

hej


jeste z dziewczymani i zgadzam sie calkowicie na temat zaszczyku!! jest straszny

ja bralam przez 2 lata i nie polecam
spuchniety brzuch , brak niesiaczki i wypadanie wlosow
teraz juz od 4 mies nie biore i jakos dochodze do siebie
nadal jestem nerwowa i mam stany depresyjne..

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

To po co brać zastrzyk tyle razy skoro jest na nie?Było trzeba wcześniej zmienić!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: depo provera

Witam mam to samo przytylam a brzuch mam tak duzy jak bym byla w 5 miesiacu ciąży to fakt super że nie mam okresu ale ten brzuch mnie dobija i nie mogę schudnąć tragedia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Mam pytanie jak wzielam zastrzyk ostatnij 3 lipca a mienilo już 3 miesiace jeżeli facet pod koniec lipca się wemnie sposcill a teraz nie mam wogole okresu czy ja mogę być w ciąży a teraz dzisiaj się sposcil i mi to wyleciało z macicy i się Przemylam woda to cos da jak brałam to kilkanaście lat ten zastrzyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja od kad biorę ten zastrzyk mam brzuch jak bym była w ciąży przetylam strasznie jestem rozdrazniona nie chce mi się kochać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja też się tak czuję przestanę brać ten zastrzyk masakra brzuch mi urusl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Mam to samo tylko że ja nie jestem matka mam wahania nastrojów mam brzuch jak bym była w ciąży brzuch mi bardzo wisi myślę że jak przestanę to brać to może przestanę tyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

uważam ze jesli ktos decyduje sie na ten zastrzyk to raczej nie ma w bliskich planach dzieci. należy pierw zapoznac się ze wszystkimi za i przeciw co do zastrzyku czy innych srodków antykoncepcyjnych. ja jestem zadowolona z braku miesiączki przy braniu zastrzyku, nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z menstruacją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

mam pytanie- dokładnie co ile dni bierzecie zastrzyk? ja jestem po trzecim, czuje sie swietnie. po pierwszym miałam kłopotliwe skutki uboczne ale wszystko się unormowało a rozmiar biustu powiekszył sie o jeden i nie jest to skutek przebytej ciąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja brałam co 90 dni, już nie biorę i nigdy już nie zamierzam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Ja mam przepisany dp w wieku okołomeopauzanym jako lek na przerost sluzówki ale skutki uboczne opisane w ulotce przerazily mnie. Jeszcze nie zaczełam brac zastrzyków, czy ktos w wieku 50 lat brał na podobne dolegliwości?
jola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: depo provera

oł...a ja mam to psu podać...serio, nie żartuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

ja nadal biorę i nie narzekam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

ja biorę od 6 lat co 12 tygodni zastrzyk.Mój dr powiedział mi,że tylko około 3% pacjentek dobrze reaguje na ten lek.Ale jak się go weźmie i są skutki uboczne to niestety trwają około 4 miesięcy ,dopóki lek nie skończy działać. Jak dla mnie same plusy,większy biust ,zdrowa wątroba,jedyny minusik to suchość ale na to mój dr ma sposoby.Trzeba robić próby wątrobowe co rok, usg piersi co rok, poziom krzepliwości krwi ,no i żaden szanujący się lekarz nie przepisze go dopóki nie zrobi badań hormonalnych. Przy jakichkolwiek odstępstwach w poziomie hormonów nie wolno go zapisywać.TERAZ JEST REFUNDOWANY ,JEDEN ZASTRZYK OKOŁO 7 ZŁ ,PRZEDTEM 40 ZŁ
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj, mnie również go zalecono, mam mieć 12 zastrzyków , co tydzień jeden. Potem łyżeczkowanie i badanie histopato
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

ja brałam co 88dni najpóźniej.mam już trojke dzieci biore od roku odkad urodziłam teraz w październiku spoznilam się z zastrzykiem o kilka dni wzielam go i mam takie dziwne uczucie jakbym była w ciąży wspolzycia nie było od sierpnia to chyba skutki uboczne dyskomfprt w brzuchu nudności jak nacisnę sutek to wylatują kropelki dwie lub jedna nie mam checi jesc a jak zaczne to jem na przymus tak mi zaciska zoladek biore leki na wrzody od kilku dni bo myslalam ze to wrzody..tydzien po zastrzyku pokazaly się takie dolegliwości.czy ktoś miał cos podobnego?moze na darmo biore te leki na wrzody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Mam to samo mam boleści macicy czasami krwawie może jak przestanę brać ten zastrzyk to może nie będę tyla mam zachcianki jak bym była w ciąży mam duzy brzuch jak bym była w ciąży przestanę brać ten lek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

A po co komus plodnosc jak nie chce miec dzieci?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Jeżeli któraś z was używa, chętnie oddam za 20 zł 1 fiolkę DEPOPROVERA. Zakupiony na receptę miesiąc temu, jednak po rozmowie z mężem nie zdecydowałam się na ten środek i wybrałam na powrót tabletki. Kontakt na e-mailA eunomia@o2.pl, Kraków
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witam 4 czerwca dostałam pierwszy zastrzyk antykoncepcyjny depo-provera powinnam dostać mieśiączke 7 dni temu ale chyba zanikła okropnie się czuje jestem senna mam bóle w podbrzuszu dzisiaj rano robiłam 3 testy ciążowe ale wynik był negatywny, dzwoniłam do lekarza ale mówił ze to jest skutek uboczny tych zastrzyków brak miesiączki.Czy to możliwe po jakim czasie działa zastrzyk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

działa praktycznie od razu (po24h). Teraz masz pewnie najwyższe stężenie hormonów w organizmie. Najwidoczniej ten zastrzyk jest dla Ciebie za silny. Tak naprawdę wszystko zależy od wagi ciała. Z moich obserwacji wynika że ten zastrzyk nie jest dla osób poniżej 60 kilo. Najlepiej go tolerują babki w przedziale 70-90kg z regularnymi cyklami. Dla innych poziom hormonów może być po prostu za wysoki. Trzeba przeczekać i zmienić środek. On jest naprawdę mocny i nawet do pół roku można nie mieć po nim okresu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Tylko ze ja ten zastrzyk dostałam 2 dni po miesiączce a przeważnie dostaje się go w czasie 2 lub 5 dnia owulacji ja nie chciałam czekać kolejny miesiąc na miesiaczke .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Tym bardziej, to co piszesz to są objawy zbyt wysokiego stężenia progesteronu w organiźmie. Nie ma antidotum, trzeba przeczekać. W razie zagrożenia życia robi się transfuzję i dializy, więc lekarz ma rację, trzeba przeczekać. Możesz zgłosić sie do lekarza ogólnego z opisem sytuacji i prosić o L4.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Mój ginekolog to nawet o ttm słyszeć nie chce. Podobno gorszego syfu jak to cholerstwo nie ma i lepiej unikać tego jak diabeł wody święconej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

A powiedział dlaczego? Wytłumaczył działanie tego specyfiku?
To może dał szklankę wody i różaniec zamiast?
DP ma silne działanie, nie każdej babce dobrze służy, podaje się domięśniowo i w razie złego samopoczucia czy wystąpienia efektów ubocznych nie ma odwrotu. Czekasz aż przestanie działać, a działa długo..
Kocham takich lekarzy. Nie, bo bo nie i foch :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: depo provera

Ja wzielam derpo
Miesiac temu nie zaluje najlepsza decyzja jaka podjelam ! Od miesiaca waga nie wskoczyla na wyzszy pulam wrecz prZeciwnie -2kg zero obiawow przez was opisywanych brak miesiaczki i dlugotrwale problemy z zajaciem w ciaze dla mnje to plus wielki plus (mam dzieci) wiecej nie planuje !!! Jak nie zaryzykujesz sie nie przekonasz (sama myslalam2 miechy) i to w moim przypadku byl blad Ze tak dlugo zwlekalam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy któras z Was ma pozytywne doświadczenia z depo? Ja juz brałam 2 lata temu, dobrze ie czułam, potem odstawiłam , bo jestem w okresie menopauzy i się wystraszyłam że mi zaszkodzi.Teraz chcę wrócić bo lekarz mowi że to dobrze wpływa na mieśniaka no i wreszcie koniec z dziwacznym jak u mnie okresem.Aż sie boję jak to czytam ,ale jak brałam to czułam sie świetnie i nie tyłam. Ktos ma jakieś pozytywne doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie da się was słuchać nie wiem skąd wy bierzecie takie głupoty ja biorą ia czas i bardzo dobrze się czuję każdy organizm jest inny ale bez przesady
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszystkie objawy wyskakują na już.. ja biore ją od 1.5roku, dopiero teraz zdałam sobie sprawe ze przytylam ok 8kg, co akurat w mojej wadze nie jest jakąś straszną rzeczą. Cera jest strasznie ruchliwa. Suchość wieczna. Libido brak. A jeszcze co jakiś czas włosy lecą mi naprawdę garsciami.. myśle nad rezygnacją.. o stanach załamania nawet nie będe wspominać.. katorga.. nie koniecznie wszystko pokazuje się przy 1 kłuciu, przy kolejnych dopiero orgaznim może pokazać co mu nie pasuje..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie, każdy organizm jest inny i jeśli coś jest nie tak, trzeba zmienić specyfik...może akurat twoja gospodarka hormonalna teraz inaczej funkcjonuje i bardziej optymalne będzie zmiana środka
P.S. Przepraszam za moje wcześniejsze wypowiedzi, mogły zostać odebrane jako napastliwe, treść pozostaje bez zmian ale pracuję nad zmianą jakości swojej komunikacji werbalnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam raz i to była masakra, mega przytyłam i zle się czułam, teraz założyłam spirale ale taka zwykła bez hormonów i jest super. Co prawda liczyłam ze jak nie bede brała hormonów to mega schudne ale tak się nie stało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałam ten zastrzyk i nawet się upierałam przy tym ale ginekolog się nie zgodziła mi go zapisać na pierwszą antykoncepcję, dostałam tabletki ultralekkie vines , podobno idealne w takiej sytuacji a o zastrzyk mam pytać za jakiś czas
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Bralam i nie polecam pol roku bez okresu i waga 96 a rok temu 47
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

To nie jest dla każdego zależy od metabolizmu ja biorę bo chce przytyć a tu nic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Tak samo jak fajki rzucasz jedni ryja inni nie mi nie szkodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Sorry tyja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Nie trzeba tyle żreć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja brałam czuję się dobrze mam pytanie czy stanie się coś jak przyjmę go jutro i dziś całkiem zapomniałam i boję się że może być coś nie tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witam ja jetem dopiero,trzeci dzien po zastrzyku.Wiec jak narazie jest ok.Dobrze sie czuje..A co dalej czas po kaze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to wszystko bzdury! ja bralam ten hormonalny zastrzyk 15 lat i zaluje ze nie biore, mam juz 50 lat i przeszlam na tabletki
z ta waga to kompletna bzdura akurat po tym srodku sie nie tyje!! miesiaczka sie wstrzymuje i to nic zlego nic sie nie dzieje- to nie ma zadnych skutkow ubocznych!!!-
a dla nas kobiet jeszcze lepiej, jak odstawilam ten 3 miesieczny zastrzyk to po 6 miesiacach dostalam regularnie, i co zauwazylam !!!
- po 6 miesiacach po odstawieniu zaczelam sie starzec! to znaczy zaczelam wiodczec! tak dlugo jak sie ja bierze nie przechodzi sie lat przejsciowych- ja mieszkam juz od 30 lat w niemczech i jest tu ona bardzo popularna i chwalona

no co uwazac? W skutkach ubocznych moga wystepowac zmiany w zachowaniu, to znaczy ze ten zastrzyk moze wywolywac stany depresyjne albo podobne jezeli tak jest i nie radzimy sobie z tym to wtedy nie brac!!!!!!!
I po dlugim czasie brania tego zastrzyku ca. po 10 latach zrobic badanie kosci (knochendichtung test- nic takiego) zeby pozniej nie dostac osteoporosy

ja moge tylko zachecic do branie tego srodka
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury mówisz ja przytyłam prawie 30 kg. Czułam się fatalnie a teraz po 3 miesiącach dostałam okres tylko że m 3 razy w miesiącu po 5 dni. To jest najgorsze g*wno nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ten zastszyk zepsul mi capy organizm niemialam pszez rok okresu czulam się jak pszy menopalzie i drugi rok niemoge zajść w ciążę pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Absolutnie prawda! ten zastrzyk to trucizna dla organizmu!!!! nie wiem jak moga leganie sprzedawac to swinstwo! jezeli chcecie sie kobietki zatruc wstrzykujac depo myslcie o olbrzymiej dawce chemii jaka sobie oferujecie. Po jednym zastrzyku juz po 3 miesiacach nie poszlam po druga dawke, pierwsza byla pomylka! Czulam sie bez energii a libido mi spadlo to zera. To po co to brac, jak Ci sie nie chce isc z facetem do lozka!?
A pozniej po 5 miesiacach dostalam pierwsza miesiaczke, ktora mi sie powtorzyla 3 razy w ciagu tego samego miesiaca z wielkimi klotami jak moja reka...a nastepnego miesiaca nie mialam zadnego krwawienia. Znowu brak miesiaczki. Co ja sobie narobilam!? ide znowu do lekarza z le, ze moze wogole mam raka. Kiedys spokoj ducha, miesiaczki regularne i wszystko bylo OK a teraz tylko strach i niepewnosc czy to depo czy moze wogole umre na raka. Prosze nie bierzcie tej trucizny! zycze wam radosci i zdrowia bez DEPO!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stosowalam depo. Około 3 lata przez rok nie miałam miesiączki miałam problemy z nadciśnieniem. Ginekolog wywołał mi miesiączke poprzez różne antykoncepcje w tabl. Rok nie mogę już zajść w ciążę. Codziennie staramy się z partnerem i nic .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Witaj ja mam tak samo jak ty co jeszcze można rozważyć w tej sytuacji in vitro?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Depo wymyślono kiedyś po to aby kobiety zaczęły leczyć się na inne choroby. To ...lek który napędza koninkture.
Tak samo inne lek.antykoncepcyjne powodują choroby np. żył albo wątróbki jak długo się bierze. Wtedy lecza już np 3 choroby. Kasa się zgadza i już.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Piszę jako odpowiedź u Ciebie, ponieważ nie wiem jak dodać tu komentarz. Sorry

Ja depo brałam 9 miesięcy. Pierwsze 3 tygodnie miałam huśtawki nastroju, problem ze snem, byłam rozdrazniona albo było mi wszystko jedno o ile można to tak nazwać. Plamilam kilka dni po zastrzykach, nie dużo. Śladowe ilości. Są plusy i minusy. Komfort, że ciąży nie będzie. Ale dla organizmu wielka szkoda. Ostatni zastrzyk wzięłam 4 kwietnia 2019. Było ok do końca maja. Wtedy zaczęłam plamic bardzo i miałam skurcze nie do wytrzymania. Trafiłam na ostry dyżur, zrobili mi badania i zostawili na obserwacji. Za wysoki poziom hormonów. Organizm wariowal. Czwartego zastrzyku nie wzięłam. Czekałam co się wydarzy. Czytałam, że okres powinien wrócić ok pół roku od ostatniego zastrzyku. U mnie było to 1 październik,bol okresowy ️Później w połowie października miałam ból jajnika️, wg wyliczenia powinnam dostać 29. 10.2019. Biorąc pod uwagę że zawsze miałam cykl 28-30 dni, dostałam 23.10. 2019 czyli wczoraj. Leżę właśnie z termoforkiem drugi dzień. Wiecie co? Bóle okresowe mam nie do wytrzymania, wymioty itd. Powiem Wam że jesg to piękne uczucie. nie wiem jeszcze jak z plodnościa, wyzyta za 2 tyg dopiero. Ale u mnie powrót miesiączki książkowy. Sama mówiłam, że jak po pół roku jej nie będzie, zmuszona będę wywoływać. Nie ma takiej potrzeby ️.

Dodam, że od dnia ostatniej dawki dokładnie w połowie każdego miesiaca mam nieduze plamienia. Nie zdecyduje się na ten lek więcej, przynajnniej nie teraz kiedy jeszcze nie mam dzieci. Może kiedyś, za 30 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Co do wagi, miałam 3 kg więcej, z wahaniami do 4 kg. Uczucie jakbym miała w sobie co najmien ocean wody. Czułam się napęczniała. Po ok 3 miesiącach od odstawienia czułam się jak przed antykoncepcją. Waga wróciła do normy. Rozmiar spadł do 36. Depo Jest to bardzo szkodliwy sposób dla organizmu, ale każdy organizm reaguje inaczej. Czy polecam. Tak i nie. U mnie skończyło się dobrze. Dzieci na razie nie planuję, więc mogę na płodność poczekać jeśli faktycznie byłaby żadna lub za mała. Aaa właśnie, miałam straszne parcie na słodycze. Teraz od dwóch cykli mam PMS. Podejrzewam, że to potrwa zanim organizm wróci do swojego pierwotnego stanu. Najważniejsze, mam okres. Okres który mi ciężko przetrwać. Tym bardziej po tak długim czasie. Ale jestem szczęśliwa. Nie ma potrzeby na wywoływanie. W poprzednej wiadomości chyba zgubiłam info o miesiączkę pod koniec października. A więc to już trzecia. Regularna po pół roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się czułam słabo, dlatego też zrezygnowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ile wystarcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 90 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja biorę od paru lat nie wiem ostatnio mam ból macicy nie wiem od czego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Dziewczyny bardzo wam dziękuję za wszystkie komentarze. Które przeczytałam od początku.
Ja DP brałam ponad 3 lata tak jak piszecie po pierwszej dawce wystąpiło plamienie które trwało miesiąc prawie w tym okresie też chodziłam rozdrażniona. Nastanie ustało i skończyły się moje swystkie problemy związane z tym strasznym stanem jakim dla mnie jest miesiączka. Nie tyłam, nastrój się ustabilizował libido od zawsze ogromne było jeszcze większe, nie miałam również suchości pochwy. Jednym słowem idealnie. Dodam jeszcze że zastrzyki zdążało mi się brać z opóźnieniem czasem nawet dwa tygodnie. Ogromne piersi i spuchnięty brzuch przypominał mi że coś zaczyna się dziać. Zaznaczę ze dość dobrze zapoznałam się z działaniem preparatu przed zastosowaniem i brałam na klatę brak ewentualny płodności gdyż nie plany je już mieć dzieci. Zmiana mojego spojrzenia na życie i świat skłoniła mnie do odstawienia wszelkiej chemii w tym mojego magicznego zastrzyku. Zgodnie z waszymi opisami po 4 miesiącach dostałam okres który trwał prawie dwa tygodnie weszłam w fazę już lekkiego plamienia dostałam ukłucia w brzuchu i po 2 godzinach dostałam silnego krwawienia. Pomyślałam że zaczęłam jajeczkowac z drugiej strony, po tygodniu ustal. Teraz minęło 5 dni po tym długim okresie a ja po stosunku dostaje kolejnego krwawienia. No cóż skłaniam głowę nisko i ciepliwie będę czekała jak wszystko wróci kiedyś do normy. Ale już po waszych komentarzach wiem że może to jeszcze z rok potrwać. Jajgorsze jest to że nie wiem kiedy mam dni płodne bo kalendarzyk wariuje a na żadna antykoncepcję się nie zdecyduje. Moja ocena tego preparatu jest na plus. Jeżeli ktoś już nie chce mieć więcej dzieci. I dla mnie jedyny jego minus to to że po przyjęciu pierwszej dawki nie ma odwrotu jeżeli nie podpasuje preparat. To trzeba się męczyć 3 miesiące. Pozdrawiam was wszystkie i jeszcze raz dziękuję za podzielenie się doświadczeniami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: depo provera

Ja biorę go przez kilka lat brzuch Mi urusl bardzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja mam bolesne bóle w części dolnej ciała i krwawie mocno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: depo provera

Ja biorę ten zastrzyk myślę żeby go nie brać wogole bo bardzo przetylam brzuch mi urusl masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sąsiad z góry immisja (6 odpowiedzi)

Witam Mam pytanie co zrobić z hałasującym sąsiadem z góry? Niejednokrotnie wzywana policja jednak...

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto?? (120 odpowiedzi)

Witam, Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania