dojazd z Gdanska do szkoły w Sopocie

Witam
czy ma ktoś doświadczenie w rodzinie w dojazdami dziecka z Gdańska (Uścisko) do szkoły w Sopocie? Czy ma to sens (ok. 3h dziennie na dojazdy i pewnie pobudka ok. 5:30). Czy lepiej przekonywać dziecko na szkołę bliżej?
Czy znacie kogoś kto dojeżdżał komunikacją miejską do 3LO w Sopocie i czy był z tym problem (awarie/niepunktualność SKM czy ZTM)
Z góry dziękuję za informacje o swoich doświadczeniach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez około 4 lata dojeżdżałam z Ujeściska na Przymorze komunikacją miejską z przesiadką (ZTM) do pracy i było to z dotarciem na przystanek w granicach 1,5 godziny w jedną stronę. Po jakimś czasie szlag mnie trafiał :P Bo szczególnie jeśli chodzi o powrót - tramwaj dojeżdżał a przesiadka uciekała sprzed nosa. Co jakiś czas któryś tramwaj lub autobus nie przyjeżdżał wcale. Sporo życia się na to traci a i pewnie stresu jeśli ma się sprawdzian na pierwszej lekcji, na plus jedynie możliwość przeczytania dużej ilości książek lub douczenia się na sprawdzian - jeśli cudem zdobędzie się miejsce siedzące ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym przekonywała do szkoly bliżej położonej. Sama ( dawno to już było...) dojeżdżałam do szkoły 3 środkami komunikacji, w jedną stronę prawie 2 h. Nie polecam. Sporo się też traci na kontaktach z rówieśnikami. Gdy życie towarzyskie kwitnie po lekcjach, ty tarabanisz się do domu, bo wiesz, że czekają Cię 2 drogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

SKARPETY SPORTOWE & ARTYKUŁY ORTOPEDYCZNE I REHABILITACYJNE (4 odpowiedzi)

Zapraszamy do nowo otwartego SKLEPU ORTOPEDYCZNEGO, który mieści się na Gildii nr 1, BOX 117....

Willa Migdałowa (4 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje w niewielkiej odległości od ulicy Kartuskiej, którą szybko dojechać można...

Wiśniowa Aleja (38 odpowiedzi)

Położenie osiedla w niewielkiej odległości od al. Armii Krajowej oraz al. Pawła Adamowicza...