dom czy mieszkanie???

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie odstraszaja:( my młodzi ludzie przeciez dopiero zaczynamy a juz stawiaja nam takie poprzeczki.
A jak jest u was kupujecie cos czy stawiacie dom :)
A kasiorke z kad bierzecie ??? Kredyt czy dobra wola rodzicow
Jestem ciekawa ile kosztuje budowa małego domku!! TYlko zeby byc razem:):) a w nim ja dziecko maż i duzy piesek to moje marzenia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: dom czy mieszkanie???

MOJ TATA MA SWOJA FIRME BUDOWLANA I ZDECYDOWANIE UWARZAM ZE LEPIEJ INWESTOWAC W DOMEK NIEMA NIC PIEKNIEJSZEGO NIZ MIESZKAC W DOMKU A CENY MIESZKAN SA TAK WYSOKIE ZE SZKODA GADAC ...CHOCIAC MATERIALY BUDOWLANE TERAZ TEZ IDE W GORE I TO BARDZO:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

wiecie ile moze kosztować konserwacja domku z drewna ciekawa jestem co ile trzeba cos takiego robic

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Rina mam pytanie: czy sprzedajac mieszkanie i spłacając za te pieniadze kredyt mieszkaniowy (zaciagniety na inne mieszkanie) płaci sie podatek do US???

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

My kupilismy rok temu mieszkanie 3 pokojow.Ceny byly zdecydowanie nizsze niz teraz.Jest to nowe mieszkanie a odbior mam 30.08.07
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

No to zapraszam na www.gratka.pl i wpisz swoje referencje.
Wyjdzie Ci wszystko :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: dom czy mieszkanie???

mysle o mieszkanu w okolicy trojmiasta ale nie konieczne w centrum:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

No wiesz, zalezy w jakiej lokalizacji szukasz i co byc chciala. Napisz o jakie mieszkanie dokladnie Ci chodzi to bedzie mozna cos napisc..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

My mamy teraz mieszkanie (takie w sam raz dla nas), ale w przyszlości będzie raczej dom, w sumie to chyba wychodzi taniej, ale dłuzej i trzeba włozyc dużo pracy i serca, aby dom był DOMEM.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

a jakie sa ceny mieszkan w tej chwili?? Chodzi mi o takie w miare w nowym budownictwie ale z drugiej reki? Czy mozecie mi pomoc w tej kwestii??

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

40 zł za metr , to ja bym tak chciał albo nawet za 180 zł - teraz w Gdyni wiczlinie działki kosztują za 350 zł za metr , ja na szczęście kupiłem za 250 zł jeszcze i jestem szczęśliwy:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

matko:(:( powaga chyba zaczne szukać jakiegos wolnego mostu ha ha ha:):):):) ale powaznie to chyba zaczne sie rozgladać jak to wyglada

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

my tez niedawno chcieliśmy sie budować. Zaczynalibyśmy od 0 i wszsytko na kredyt. Narazie zrezygnowaliśmy, bo ceny działek to jakis kosmos. Kredyt chcieliśmy wziąc na ok 300 tys.,ale w tej sytuacji na pewno nie wystarczy, nawet bez kosztów robocizny ( robocizną mamy całkowicie za darmo)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Hej dziewczyny my obecnie z moim Tomaszem dostajemy mieszkanko od teścia bo prawdopodobnie przeprowadzi się do swojej przyjaciółki więc zostajemy w trzech pokojach sami :) myślimy nad wyremontowaniem mieszkanka i albo bedziemy go wynajmować albo sprzedamy bo nam się marzy jednak własny domek i albo kupimy ziemie i się wybudujemy albo odkupimy od kogoś dom w surowym stanie bo równiez się opłaca :) pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

no chyba , ze ma sie zaprzyjazniona ekipe i dostep do tanszych materialow, to da sie za to wybudowac na szczescie. My jeszcze nie zaczelismy !!! Tylko podkreslam, ze moj Piotr pracuje w firmie deweloperskiej no i mamy przez to duzo latwiej i taniej.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

No to musieliscie budowac dosc dawno, teraz za 320 tys domu nie wybudujesz, no chyba, ze z jakiegos badziewia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: dom czy mieszkanie???

no my za 6 pokoi z garazem zaplacimy jakies 320 tys plus mebelki. Wiec nie jest tak zle. Tylko w dzisiejszych czasach trzeba miec teraz wtyki u kogos, kto ma materialy budpwlane, bo z tym faktycznie ciezko...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Juz maja przestac, gdyz za duze mieszkania w tej chwili placi sie tyle co za wybudowanie domu. Z tym sie akurat zgodze, bo za wybudowanie domu z 4 pokojami o powierzchni powiedzmy 120 m + garaz to koszt na oko 400 000 zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

teraz wszystko rosnie (tzn ceny) ceny i mieszkan malych i duzych i dzialek i materialow budowlanych - szczesliwi ci, co juz maja mieszkanie/dom....
my kupowalismy dzialke za 40 zl za metr a teraz juz w tamtych (moich) rejonach chcą nawet po 160/180zl.... niezle.....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Agusia, ceny dużych mieszkań też rosną

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

My chcielismy budowac ale ceny dzialek sa tak wysokie, ze 400 000 zl kredytu mogloby nie wystarczyc, poza tym rata byla tak wysoka, ze zrezygnowalismy. Kupujemy 2 pokojowe mieszkanie na kredyt. Trudno, co ma byc to bedzie. Na razie musimy miec jakis wlasny kat. A z czasem sie pomysli. DOcelowo tez chcemy dom ale na razie poczekamy az sie sytuacja wyklaruje w budownictwie. Poki co wiem, ze na materialy budowlane trzeba czekan min pol roku:/ Poza tym kupujemy mieszkanie w tak dobrej lokazlizacji, ze jak je zrobimy to za pare lat sprzedamy z niezla nadwyzka. Male mieszkania zawsze beda w cenie no i poki co dalej beda rosly, w przeciwienstwie do cen duzych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wystrój mieszkania (90 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

Przeprowadzka (6 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?