elektryka na Przymorzu

Temat dostępny też na forum: Dom i mieszkanie
Kupuję właśnie mieszkanie na Przymorzu w bloku 4 piętrowym takim jakich dużo pomiędzy falowcami przy ul. Kołobrzeska, Obr. wybrzeża, Jagiellońska, Piastowska.

Chciał bym podłączyć w kuchni płytę grzewczą ceramiczną która ma spory pobór mocy 6.6 KW ( można ją podłączyć na 220 V) poza tym piekarnik elektryczny i inne prądożerne urządzenia. Z tego co się orientuję jest tam stara instalacja elektryczna ( aluminiowa ) czy wystarczy zmienić instalację w kuchni na miedzianą i podłączyć do licznika czy będę musiał zgłaszać w energii jakieś większe zapotrzebowanie na prąd ( wymiana licznika, nowe korki ? ) Czy w pokojach mogę zastawić starą instalację elektryczną jeśli będzie to 2 obwód? Poprzedni właściciele twierdzą, że przy włączonym żelazku i czajniku elektrycznym wywalało korki. Tylko bardzo proszę wyjaśnić jak dla przedszkolaka bo nie mam bladego pojęcia o elektryce.

I czy znacie kogoś kto był by wstanie się tego podjąć ( kogoś godnego polecenia i może plus, minus ile to może kosztować )



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: elektryka na Przymorzu

Witaj. Jezeli przy zelazku wywalalo korki to masz albo zle zrobiona instalacje albo baaaardzo maly przydzial mocy. Jezeli chcesz podłaczyc pradozerne urzadzenia takie jak płyta, mikrofala, czajnik bezprzewodowy to musisz liczyc sie nie tylko z wymiana instalacji - co zalecam( bo po co za rok znowu robic remont jesli cos nawali??) oraz sporymi wydatkami w zwiazku z przydzieleniem dodatkowych kilowatow mocy ( tu musisz udac sie do dostarczajacego energie elektr. napisac podanie i takie tam.)
Przyznam ze jest to droga impraza bo energa za zwiekszenie mocy o 1 KW kasuje bodaj 180 PLN ale to dokladnie powiedza ci na miejscu. No i czy jest wogole mozliwosc zwiekszenia mocy bo z tym tez roznie. A wtedy pozostaja urzadzenia o jak najmniejszym poborze. Powodzenia.Namiary i cenniki moge przeslac ci na maila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: elektryka na Przymorzu

jeśli możesz podać namiary i cennik to podaję maila szakul00@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przymorze - jakiej wielkości grzejnik łazienkowy? (21 odpowiedzi)

Nie znam się na tym. Nie wiem jaki grzejnik kupić do łazienki. Ktoś pomoże? Przymorze, blok 4p. W...

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...

Willa Krzywoustego (5 odpowiedzi)

W okolicy, w której powstaje Willa Krzywoustego znajduje się bogato rozwinięta infrastruktura -...