gluten

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
wprowadzać w 5 mcu czy poczekać?
wiem co sądzą lekarze, ale pytam o Wasze doświadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

mnie lekarka zaleciła czekać nawet do roku (historie nietolerancji pokarmowych w rodzinie) żeby się układ pokarmowy wykształcił dobrze.

Zresztą jakoś intuicyjnie czułam że tak będzie dla małej lepiej. Rób jak czujesz i pytaj pediatry jeśli masz do niej zaufanie.

A tak przy okazji wkurzają mnie strasznie babki które się dziwią że dziecku nie daje np. parówek bo "moja to już w tym wieku schabowe jadła".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

haha, też mnie wkurzają, a parówy to świństwo....:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

no właśnie mamusie jak to u was wyglądało? bo kiedyś takiego czegoś nie było i nasze mamy dawały nam ciasteczka i chlebek juz hoho wcześnie tak wiec wcinalo sie chleb z cukrem i bylo okej hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

Ja wprowadziłam gluten w postaci słoiczków ( jabłuszka z kaszką manną )
Nic więcej nie podaję z glutenem, jakoś nie naciska mnie pediatra na systematyczne podawanie glutenu, więc podaję raz na 2-3 dni jeden słoiczek.

Co do parówek ;) Może ja napiszę inaczej. Trzeba stopniowo dziecku wprowadzać jedzonko "nasze" nie tylko słoiczkowe, bo później będzie masakra z przyzwyczajeniem dziecka do innego smaku.

Niestety "słoiczki" mają to do siebie, że wszystkie niemal smakują identycznie.
Rozmawiałam wczoraj ze swoją ciocią przedszkolanką.
Opowiadała mi jak to przychodzą dzieci do przedszkola i nie chcą nic jeść, bo to nie "słoiczkowe" :)

Po tej rozmowie starłam córce jabłuszko, i było wielkie ble :(

Sorki, że odbiegłam od tematu, ale parówki jakoś mnie nakłoniły do napisania tych kilku słów :)

P.S. ( ja też nie lubię parówek ) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

Ja wprowadzałam gluten jakoś pod koniec 5tego miesiąca, ale nie trzymałam się sztywno zaleceń że przez 2 miesiące łyżeczkę manny, przez następne 2 miesiące 2 łyżeczki, tylko jak wyszło - najpierw małe ilości (ugotowałam więcej i zamroziłam w postaci kostek lodu) i niekoniecznie codziennie, potem raz dziennie kaszka glutenowa lub obiadek/deserek słoiczkowy z glutenem, a teraz już w zasadzie jak popadnie, łącznie z dawaniem chlebka - tylko staram się nie dawać glutenu na wszystkie posiłki w ciągu dnia.
Aha - podobno dzieciom karmionym piersią można trochę szybciej wprowadzać gluten niż tym na sztucznym mleku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

Ja się w ogóle nie trzymałam zaleceń :)

Pierwsze razy, to owszem, dałam jabłko z odrobiną ugotowanej kaszki manny, czy do zupki dodałam, tak co kilka dni, ale też nie odmierzałam jakoś specjalnie jednej łyżeczki czy ile tam każą, i drżałam czekając na ewentualne efekty :P

Ponieważ nic się nie działo - olałam zalecenia, wszelkie "ekspozycjena gluten" (dalej nie wiem co to jest :P) i młoda wcina jak leci już od dawna - chleb, biszkopty, kaszę mannę z owocami domową, wszelki kaszki manny i inne zbożowe gotowe.

Myslę że grunt to nie dać się zwariować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

a jaka kaszke manna sie kupuje? hipp bobovita czy taka normalna dla doroslych? i jak sie ja przyrządza dla dzieci z alergia na mleko?na swoim mleku z cyca? i z jabluszkiem ze sloika tak po prostu wymieszac? dodam ze moje dziecie jszcze nie dostalo zadnego sloika ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

kup zwykłą kaszkę manną błyskawiczna i możesz ją ugotować na wodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

Ja kupiłam kaszkę Holle, ma najmniej składników, wydaje się być najbardziej naturalna, bez cukru, dostępna w Bomi.
2-3g kaszki, czyli płaską łyżeczkę od herbaty mieszam z odrobiną wody i podaję dziecku łyżeczką.
Pediatrzy zalecają dziecku karmionemu piersią podawanie glutenu od ok 5 miesiąca, udowodniono, że pokarm mamy chroni dziecko, a wczesna ekspozycja na gluten zmniejsza prawdopodobieństwo uczulenia na niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

ja wprowadzałąm gluten jakoś w 5tym m-cu, nie trzymałam się żadnych tabelek, tylko obserwowałąm małgo. teraz je kaszki glutenowe raz dziennie, dziś dostał pierwszy raz biszkopcika, takiego zwykłego a nie dla maluszków. ma teraz 7,5miesiąca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

kurcze, a jak wygląda uczulenie na gluten, bo wiecie co,przyznam się szczerze że pierwsze słyszę:(, mój mały dziś skończył 7 m-cy, z tego co tutaj piszecie dawałam mu do tej pory tylko jabłuszko z kaszką manna gerbera ze słoiczka, najpierw pół słoiczka, niczego nie zauważyłam, a później już po całym słoiczku, zaczęłam mu dawać tak ok 6m-ca może ciut wcześniej, bo ogólnie z wiekiem wprowadzania nowych smaków jesteśmy ok miesiąc do tyłu, do tej pory zjadł 6 słoiczków. Mały ma na buźce takie małe krosteczki, w około ust i w okolicach policzków i noska (takie punkciki) do tej pory myślałam że może to od tego wszystkiego co bierze do buzi, mimo, że i tak myje go co pół godziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

oczywiscie,ze to moze byc uczulenie na gluten...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

jak również od ślinienia się ;)
Zdiagnozować uczulenie nie jest takie proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

jak to sie wlasciwie liczy: 2-3 g kaszy mannej (ja mam kupca) ale suchej czy juz zrobionej? bo zrobionej to wychodzi cała łycha a na sucho 1/4 lyzeczki ... jest roznica, czy podac zrobionej na czubku łyżeczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

up up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

No właśnie dziewczyny, jak odmierzać tą kaszę do ekspozycji? Wiem, że należy podać ugotowaną ;) ale te 2-3g dotyczy surowej czy ugotowanej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

podbijam, od przyszłego tygodnia zamierzam wprowadzać kaszkę manną, więc tez mnie ten temat interesuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

morela 1 lyzka rozgotowane kaszy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

a ja wprowadziłam kaszkę mannę mleczną Nestle pediatra powiedziała mi że już mogę, najpierw było po 2 łyżeczki dziennie a teraz nawet całą butle na noc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

ja też dla młodego dostałam od kogoś kaszkę mannę Nestle:)mały dostał jak skończył 4 miesiące.jest ona bardzo delikatna w smaku,jak biszkopciki i nie było problemów;)teraz czasem dostanie normalnego biszkopta.......
Spróbuj najpierw łagodniejszą wersję a potem normalną kaszę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

http://forum.gazeta.pl/forum/w,1135,100092273,,wprowadzenie_kaszy_manny_do_diety_niemowlaka.html?v=2
tu jest odpowiedź eksperta, że 1/2 łyżeczki sypkiej kaszy gotowanej.

Czytałam gdzieś, że kasza manna, choć drobna, powinna byc moczona, a potem dość długo gotowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gluten

Będziesz potrzebowała do tego glutownika! Bez glutownika raczej bym na twoim miejscu nie ryzykował...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z glutenem trzeba uważać, bo sporo osób niestety ma teraz nietolerancję glutenu. W takim przypadku trzeba przestrzegać odpowiedniej diety, ale przed tym warto przebadać się pod tym kątem. Na stronie: https://www.testdna.pl/celiakia/badanie-na-celiakie/ jest więcej informacji na temat badania na ceilakię, polecam Ci tutaj zajrzeć i bliżej przyjrzeć się tym informacjom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...