internet w Bojanie

Temat dostępny też na forum: Bojano
czy wie ktos jacy operatorzy internetu bezprzewodowego oferuja swoje uslugi w Bojanie? chodzi o internet bez limitu jak najszybszy i jak najtanszy;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Plus, T-mobile, Orange, Play :))))))) i Telekomunikacja Polska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: internet w Bojanie

Firma Epoka - sprawdź w necie. Kablówka+ telefon + internet, internet również drogą radiową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

Ale bida piszczy w tej Epoce. Sprawdzilem ich archaiczna stronke z pakietem dezinformacji. "Strach sie bac" podpisywac a takimi umowe.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

http://www.air-net.gda.pl/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Jakos cienko z tymi uslugami w naszej wsi...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

cyfrowy polsat (tylko ma limity)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: internet w Bojanie

bida az piszczy z takimi uslugami...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Netia, usługa bezprzewodowa Wimax. Mają nadajnik na maszcie w Chwaszczynie. Bez limitu, ale z ograniczeniem 2Mb/s.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: internet w Bojanie

Właśnie skończyłem czatować z przedstawicielem Netii - brak możliwości podłączenia jakiegokolwiek internetu w Bojanie, ul. Zamczysko i ul. Dworska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

ja mam Neostrade 2M nie jest żle, a Netia najpierw obiecuje nie wiadomo jaki przesył a po podpisaniu umowy, sorki nie da rady, znam to z autopsji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

no tak ale mi chodzi o bezprzewodowy, bo TP byla i stwierdzila ze brak mozliwosci podlaczenia...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

net2U
pan Kowalski z Żukowa
miał tu świadczyć usługi
warto spróbować. Kiedyś miałem nie żałuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: internet w Bojanie

mialem internet z globa
kiepsko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

najlepszy internet działający w Bojanie to z firmy NETPOL która mieści się w Chwaszczynie działa niezawodnie bezwzględu na pogodę i porę dnia.Pozostałe internety Play Plus Orang itp to po prostu wielki syf i duże opłaty.Polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: internet w Bojanie

Znowu reklamka ? nieladnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

ja mam play i nie żałuję. jest ok, jak na moje potrzeby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: internet w Bojanie

Polecam sprawdzić Internet WiMax, z firmy http://www.multi-ip.pl
Dobry transfer, niezależnie od pogody.

Dobre w miejscu gdzie nie sięga TP (która klientów ma w 4 literach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Ja mam TP od dawna i jestem zaskoczony, naprwade przez ostatnie kilka lat zmienili nastawienie do klientów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Ja mam internet z firmy Netpol i jestem zadowolony. Mają bardzo mały ping do wp.pl ok 12ms. Gram dużo online i mi nie laguje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: internet w Bojanie

Tpsa ci podlaczy ale sam sobie musisz podciagnac kabel od slupka do domu - wyslij zgloszenie, a jak zadzwoni technik to sie z nim spotkaj... mi w tpsa powiedzieli ze zrobia to za 25 tysi, a jak technik przyjechal to zamknelo sie w 500 - przyjechala firma - pociagnela, dala fv i mam teraz neo i nie narzekam... jedynie paitek/sobota wieczorem zwalnia, ale to normalne przy laczach kablowych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Ani nastawienia ani prędkości nie zmienili. Przez ostatnie lata miałam do 10MB-ciągłe reklamacje i wydalał z siebie max 6MB. Od tego roku miałem mieć do 20MB, mam zaledwie 12. Na reklamacje brak reakcji, zresztą, żeby coś zareklamować trzeba dzwonić na płatny 801...ODRADZAM!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

ten technik to niezly jest... spoko gosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoro masz mieć internet do 20MB a masz 12 MB czyli Ciebie nie oszukali... dali to co obiecali... zobacz jaka musi być prędkość minimalna i jak poniżej niej spadnie dopiero wtedy możesz składać reklamację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Wcale nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Miało być 5G w centrum, ale filarze oprotestowali i jest nadal d... I to duża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

Nie mam pojęcia jaki net wgl może w Bojanie działać nie przyprawiając człowieka o 'nerwice paranoidalną i myśli samobójcze';p umowa z Orange na 2 lata za 100zł/mies. a neta to nigdy tu nie było (firma ma to gdzieś), ahh tragedia, cyfrowy polsat jakoś ciągnie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Ja też mam air-net i jest git.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Co powiecie na ofertę firmy Netpol z Chwaszczyna? Czy ktoś może korzysta z uslug tej firmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

ja mam neostrade w pakiecie i jest super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Potwierdzam, wbrew opiniom i niechęci, neostrada to najlepszy dostawca internetu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: internet w Bojanie

Na bezrybiu i rak ryba.

Jak ktoś nie ma łączą telefonicznego, to nie ma opcji Neostrady podłączyć. Poza tym to technologia sprzed 20 lat, więc już to, że to jest tutaj wspominane świadczy o zacofanii infrastruktury w Bojanie.

No ale skocznie na stadionie nam zrobią dla młodzieży i jakiś tam ośrodek rzekomej kultury lokalnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

NET-POL to najlepszy niezawodny internet w Bojanie pozostałe które miałem to wielki syf a jak z gnojkami podpiszesz umowę na dwa lata to ciebie kroją pomimo tego,że nie działa Pley Plus itp a jak zerwiesz umowę to ci naliczają odsetki karne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: internet w Bojanie

NETPOL.EU
AIR-NET
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

czy w bojanie jest w ogole internet?,to badziewie co jest to nie mozna nazwac internetem,mam rodzine w Bojanie i nie moge uwierzyc ze w 21 wieku to jest mozliwe.Ja osobiscie mam 24 godziny na dobe i szybkosc 25Mb/s
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Nie wszyscy mają tyle szczęścia co ty Leonie.My cieszymy sie tym co mamy ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Od dziecka marzę o 25Mb/s, jak to jest?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

@Leon, gratuluję Ci 25 Mb/s. Żałujemy, że nie możemy tyle mieć, ale jak już będziesz miał ok. 25 Gb/s to my już na pewno będziemy mieli 25 Mb/s., i będziemy mogli zrobić sobie konferencję na Sykpulcu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Bojano ,ul.Westphala od ul.Warszawskiej w bok...23.4 Mb/s -24,7 Mb/s w Netii na lini TP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

o kazdej porze masz taka predkosc internetu nawet wieczorem?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Tak....najwolniej -z logu komputera- 17 lipca = 22,6 Mbit/s
21:25
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

Carnaugh tylko pozazdroscic takiej predkosci,ja tez mam neta z TP do 10Mb/s wiecej sie niestety nie da wyciagnac z "tepsy" a przy tym bardzo czesto wieczorami "laguje". TP tlumaczy sie tym,ze mamy stara centrale i jest przeciazenie,oczywiscie w najblizszej przyszlosci nie maja w planach modernizacji. Jedynie osoby mieszkajace do 5km od centrali moga miec szanse na szybszy internet.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

A dzięki, aczkolwiek powiem Ci jak miałem TPSA, to "postaramy się Panu podłączyć 4Mb/s, ale nie wiemy czy centrala wytrzyma"
Zmieniłem na Netię zaproponowano mi od razu 10Mb, na moje stwierdzenie że podobno więcej nie można jak 5Mb bo centrala nie wytrzyma, przysłali techników...pomierzyli w gniazdkach i od tamtej pory 25MB. Dlatego TPSA od tamtej pory omijam szerokim łukiem "co najmniej jak stąd do Szemudu" ;-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

centrala ma tu mniejsze znaczenie
z kazdym kilometrem zmniejszaja sie mozliwosci transferow.
u mnie - 2,5km od centrum
DSL/PPPoA, 7.45 Mbps Downstream / 0.64 Mbps Upstream
ale modem czesto sie wiesza, prawie codziennie i to juz 3 egzemplarz.
dsl tpsa ktory chodzil na 1/256 potrafil rok bez odciecia pracowac ale
kosztowal x2
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

Tpsa ma bardzo slabe jakosciowo modemy, ja od razu kupilam innej firmy ale co mi z tego kiedy net slaby. A co do neti to slyszalam ( nie wiem czy to prawda),ze za nim podpiszesz umowe obiecuja zlote gory a po fakcie masz tak samo jak z tepsa.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Hmm...nie wiem! Ja swoją" przygodę" z Netią opisałem ciut wyżej, tak że .....może jakiś szczęściarz jestem ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: internet w Bojanie

http://www.interkar.pl to radiówka z Redy,przyjadą,opomiaruja i niedrogo...gratisy też mozna wycisnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

witam Carnaugh
jesli masz taka predkosc to mow do mnie bolek,kity wpuszczas a buczy,chyba ze masz ekstra swiatlowody do ciebie podciagniete i placisz 1000zl miesiecznie
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Hejka BOLKU!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: internet w Bojanie

http://imageshack.us/photo/my-images/833/siec2.jpg/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: internet w Bojanie

hej Carnaugh , naprawde masz 24 Mbs ? to jaki masz paket, 250MB
ni pij tyle bo widzisz poczwornie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: internet w Bojanie

a co to jest to Bojano ? to jest wogóle na mapie ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: internet w Bojanie

jest na mapie jes
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: internet w Bojanie

ale jesli chce sie zobaczyc w Google Earth to trzeba podac koleczkowo
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

Oni mają bardzo ciekawą ofertę i niedługa dwa przekaźniki w Koleczkowie.
http://wave.com.pl/aktualnosci

Szybko się rozrastają i dużo inwestują. Jak zaczniemy pytać zobaczą zainteresowanie i może za parę miesięcy będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: internet w Bojanie

w Bojanie powinni usunąć ynernet, bo ludzie tylko bredzą na forum.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

ja mam internet z wave 25 Mb (z podwojonym wysylaniem) i bardzo fajnie wszystko dziala - http://www.speedtest.net/result/2835140422.png :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: internet w Bojanie

BZDURA !!!!!!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: internet w Bojanie

To ty masz wiekszy download niz w niemczech gratulecje ! ja przy szybkosci 25Mb osiagam predkosc download 20Mb a mieszkam w Hamburgu
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: internet w Bojanie

Witam
Wznawiam temat odnośnie internetu w Bojanie .
Czy moglibyście coś polecić (nie po kablu )?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

ja mam od miesiąca WAVE i nie narzekam, a mam podstawową opcje, 45zł za miesiąc
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 23

Re: internet w Bojanie

Mam pytanie do posiadaczy internetu wave.

Jakie macie routery ( marka i model )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

ja zakupiłem od nich router TP-LINK TL-WR841N i lata jak ta lala. Polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: internet w Bojanie

chcialbym powiadomic wszystkich, ze od 1 marca bede mial 100Mb Internet, czyli czybkosc okolo 70MB. Niestety nie w Bojanie, Hamburg, Kabel Deutschland.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: internet w Bojanie

Od niedawna testuję LTE w Play średnio pobierane: 16~22mbps,
wysyłane: 1~3mbps. Myślę że jak na internet mobilny to dobry wynik. Na pewno lepszy od "kablowego orange
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: internet w Bojanie

oj to się zdziwisz..
100Mb = 12.5MB :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 60

Re: internet w Bojanie

;-) Pewnie już zdziwiony. Ale chciałbym mieć jego kalkulator i dałbym go pracodawcy do obliczania mojego wynagrodzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 57

Re: internet w Bojanie

pewny jesteś ze się zdziwię? jestem gotowy z tobą się założyć, napisałem o internecie tylko żeby pokazać jak polska daleko odbiega od europy.Teraz mam 25MB i nigdy nie miałem download poniżej 16MB.
Jeśli tak zazdrość cie z dusi wyjedz i zacznij żyć normalnie.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: internet w Bojanie

Co to w ogóle za porównanie Hamburg-Bojano? To tak, jak byś chciał porównywać motolotnię z Airbus A380.
Po drugie myślisz, że w Polsce nie ma szybkiego internetu i trzeba, aż w Niemczech zamieszkać żeby się pochwalić? Weź pierwszą lepszą firmę z Gdyni np. UPC. I co mamy, internet do 250Mbps. Więc Twoje marne 100 Mbps nie powala. Wpisy, wręcz śmierdzą Trolem internetowym. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 59

Re: internet w Bojanie

Firmy w niemczech maja duzo wiekasza szybkos niz te marne 250MB n.p. Airbus.Pisalem o prywatnym dostepie do internetu.100MB to prawie juz standart i kosztuje tylko 14Euro bez limitow.Podaj mi gdzie w Polsce mozna uzyskac takie polaczenie i ilu osob bedzie na to stac.Ja mieszkam 28 lat w niemczech i juz wyroslem z chwalenia sie.To byl tylko przyklad jaka jest roznica miedzy Polska a Niemcami.Chcialbym bardzo tez ,zeby Polska byla druga Japonia jak obiecal wasz byly prezydent WALESA.Jednak na razie jest zle i jesli Polska nie dostanie wiecej pieniedzy od EU (z moich podatkow tez) to nic sie nie poprawi.
Kowalski jak widze to ty masz duze problemy ze swoja psychika.Co do trolla to chyba nie wiesz dokladnie co to slowo oznacza.

Troll internetowy - osoba, która za pośrednictwem narzędzi oferowanych przez Internet usiłuje wywołać negatywne reakcje współużytkowników - najczęściej chodzi tu o zażartą kłótnię. Trolling internetowy można uprawiać w każdym miejscu umożliwiającym pisanie komentarzy czy jakimkolwiek serwisie umożliwiającym interakcję z innymi internautami.

Pozdrawiam wszystkim i 1 marca napisze jaka szybkosc mam. Sam jestem ciekaw.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: internet w Bojanie

Dla wszystkich zainteresowanych tu jest link na temat szybkosci inernetu w Polsce

http://www.speedtest.pl/ranking_isp

mozecie sobie porownac z wypowiedziami tak zwanych fachowcow jak Kowalski
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

Ranking został obliczony z wyników testów przeprowadzonych w: 01/2015. Wiec nie jest to rzeczywista dostępna prędkość łącza jaka mają operatorzy, tylko średnia z wyników. Można powiedzieć, że jakby wszyscy z najniższym łączem robili testy to wyszłoby np., że najlepszy operator ma najsłabsze łącze. Nic to nie wnosi do dyskusji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 53

Re: internet w Bojanie

odnosnie wpisu kolegi ~internet
czy ty wiesz co ty piszesz ? czy wiesz co to jest Mbs a MB zastanow sie kolku ,a pozniej rob wpis
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: internet w Bojanie

mam juz podlaczony i chodzi super.

http://www.speedtest.net/result/4187671716.png
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: internet w Bojanie

jakie to łącze ? Wynik super.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

niestety jak pisalem wyzej mieszkam w Hamburgu, a nie w Bojanie.pisze to nie zlosliwie, chcialem pokazac jak daleko polsce do Europy.Od pierwszego marca mam nowego provider na internet i telefon.bylem sam zaskoczony szybkoscia.Wszystko idzie przez koax kabel.Internet,telefon i TV.Mam dwa numery telefoniczne i stala oplate na wszystkie panstwa EU. Dla ciekawosci podam ,ze oplaty miesieczne wynosza okolo mojej jednej godziny pracy.Jeszcze raz chcialbym powiedziec, ze nie pisze tego zlosliwie i zycze wszystkim w Polsce takiej szybkosci .Jednak jak czytam wypowiedzi niektorych politykow jak wspaniale jest w Polsce to tylko sie smiac.

http://www.speedtest.net/result/4187671716.png
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: internet w Bojanie

Ty jakieś problemy emocjonalne chyba masz.
Piszesz z Hamburga na forum małej wioski i koniecznie chcesz pokazać, jaki to Hamburg lepszy, a Polska to 100 lat za Murzynami.
Nienormalny jesteś?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 31

Re: internet w Bojanie

Uciekinier ma racje bo raczej nie ma się czym chwalić.
http://www.speedtest.net/my-result/4196145086
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: internet w Bojanie

No ale raczej nie wchodzisz na fora Zimbabwe, żeby się pochwalić jaki to szybki masz internet w porównaniu do nich.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 33

Re: internet w Bojanie

dlaczego mowisz o chwaleniu ? typowa polska mentalnosc.
Po drugie pisze na forach w pieciu krajach i to nie nazywa sie "chwaleniem" tylko wymiana wiadomosci.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: internet w Bojanie

do ~jolasia
Jak na Bojano jest niezle, Mam rodzine w Bojanie i wiem jaki jest u was internet.Na pewno kiedys bedzie tez tak szybki jak w Niemczech, powiem tylko jedno ,przy takiej szybkosci inernet naprawde sprawia przyjemnosc.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: internet w Bojanie

Ale nikt nie pytał w wątku jaki jest internet w Hamburgu. To ty wyskoczyłeś że w Polsce to taka wiocha.
Trudno to jakoś inaczej zakwalifikować.
Ja mam w Bojanie internet ok. 9-10 mb/s i jakoś surfowanie tez mi sprawia przyjemność. Jakoś nie wiem, co bym jeszcze mogła szybciej zrobić w internecie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 33

Re: internet w Bojanie

Uciekinier, akurat taki jak twój wynik to ja miałem 2 lata temu w Rumi w Tygrysie, także nic specjalnego w Reichu nie masz,
poniżej mój wynik z Bojana
http://www.speedtest.net/my-result/4198791739

aż z ciekawości sprawdziłem jak tam teraz wygląda i proszę :
http://www.tygrys.net/offer/show/internet-stacjonarny
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: internet w Bojanie

Ten cały uciekinier to jakiś totalny baran, jak można porównywać przepustowość internetu dużego miasta z małą wioską, jak chcesz porównać prędkość internetu dostępną w Hamburgu to porównaj go z Gdańskiem, tam twoje prędkość nie zrobią wrażenia. W Bojanie większość dużych provaiderów nie ma infrastruktury. Mamy lokalnych dostawców, którzy może nie są drodzy ale nie są w stanie zagwarantować aż takich prędkość ale już w Gdańsku nie ma problemu. Kolejne niepoważne porównanie to cena, godzina pracy, rozumiem, że w Niemczech opłata za internet mierzona jest w stawce godzinowych zarobków abonenta ? Ja zarabiam powyżej średniej krajowej i płacę około 1.5 h pracy za internet okoł 60 Mb/s i cóż z tego wynika jeżeli nie podałem swoich zarobków ? Co z tego że sugerujesz że nie piszesz złośliwie jeżeli taki masz przekaz, porównujesz Polskę z Niemcami, a do porównania bierzesz Hamburg z Bojanem ? Może Polsce jeszcze trochę do Europy brakuje ale Ty w tej układance z tym Twoim rozumowaniem to jeszcze w Afryce jesteś.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 33

Re: internet w Bojanie

szkoda mi was, a baranem raczej nie jestem (inny znak zodiaku) Dlaczego jak Polak nie ma racji albo zazdrości czegosc to zaraz jest agresywny i zaczyna obrażać innych.
Z jednym Czesiu masz racje, w Polsce jest bardzo dobrze i tylko troooochę wam brakuje do Europy.

Och Czesiu Tobie to na pewno daleko do Europy.Jednak bardzo się Ciesze, ze jednak macie tak szybki internet a w Gdańsku to już Ameryka. Szkoda ,ze w Hamburgu nie ma Tygrysa.

Pozdrawiam wszystkich i sorry jeśli niechcaco uraziłem niektorych
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: internet w Bojanie

Hehe, dobry jesteś volksdeutscher, ich denke du hast komplexe.
Podejrzewam, że źle cię tam traktują, hab ich recht, polako ?
Piszesz na tym forum, żeby poczuć się lepiej. Sei nicht traurig, alles wird wieder gut :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Od niedawna mam net z Wave i wszystko działa jak trzeba :)
W porównaniu do usług TP Neostrady nie ma o czym gadać.
Polecam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: internet w Bojanie

Po roku czasu nadal wave działa znakomicie ;-)
http://www.speedtest.net/my-result/4463286912
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: internet w Bojanie

Również POLECAM żadnych problemów od grudnia!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: internet w Bojanie

ściema! Nawet nie ma takiej opcji z taką przepustowością nie ma na ich stronie
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: internet w Bojanie

Wystarczy zapytać o ofertę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: internet w Bojanie

dziwnne, cztery rożne osoby maja ten sam IP.To jest Kabel Deutschland, który daje stale IP i nie zmienia go.Ja tez mam Kabel Deuschland , ale mieszkam w Niemczech.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: internet w Bojanie

Ostatni oktet jest ukryty, więc nie wiesz czy tak jest. Korzystają z tej samej sieci jak widać -wave, tak jak ja.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: internet w Bojanie

co ty bredzisz trollu !!!!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: internet w Bojanie

pełny ogłady i szacunku, gratulacje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: internet w Bojanie

Zadzwoń do nas - zrobimy ofertę specjalnie dla Ciebie.

A w cenniku mamy standardowo:
10mb - 45zł
20mb - 65zł
40mb - 85zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: internet w Bojanie

napisałem do nich o ofertę, żadnej odpowiedzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

Kiedy pisales?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

w sobote
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

1) Widzisz tylko 3 pierwsze oktety należące do firmy wave, więc 254 adresy IP kryją się pod tym co tutaj pokazują, ale owszem, większość klientów sieci wychodzi na świat z tym samym adresem IP.
2)Bolek pisze zapytanie korzystając z kabel dojczland - coś Cie strasznie boli to że kablówka na docsis'ie kończy się przy 100 mega.
3)Coś ten Twój internet nie taki znów idealny skoro mail od Ciebie do polski idzie już prawie tydzień. Może na zły adres wysłałeś? A listem pocztowym?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: internet w Bojanie

rzeczywiste boli mnie ,ze wciskacie taka ściemnię ludziom, ja mam bardzo dobre wyniki i nie uważam, ze są marne, więcej jest tylko na światłowodach.Jesli widzę , ze u was droga radiowa ludzie maja takie osiągnięcia to gratuluje.E-Mail wysłany ,ale z waszymi prędkościami nie dal rady wyhamować przy waszej skrzynce.Interesuje mnie internet w Bojanie ponieważ mam tam rodzinę i często używamy Skype.To wszystko, jak będę w Polsce to zainteresuje się dokładnie waszymi ofertami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: internet w Bojanie

Przy radio 400-500Mb realnego transferu tcp/ip nie jest już barierą. To nie era radiówek na 2,4, które przy byle deszczu kaprysiły.

Światłowód to nie medium idealne. Popatrz na operatorów komórkowych - BTS'y połączone radioliniami, Oni nie mogą sobie pozwolić na awarie. A światłowód załatwi pierwszy lepszy henio który szaleje szpadlem w ogródku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: internet w Bojanie

przecinanie kabli to specjalność wszystkich wykonawców robót, jakie by nie były. A dlaczego? Dlatego, że jest niska kultura pracy. Wykonawcy nie pytają o podziemne urządzenia, bo ich nikt nie nanosi w dokumentacji. Panie, jakoś to będzie. A potem leje się woda, nie ma prądu bo jakaś koparka.....itp. I wszyscy mają zajęcie. Bardzo po polsku.
U mnie po pęknięciu rury wodociągowej przez 1,5 godz. szukali zaworu, po naprawie, zawór odcinający na drodze spec z Gminy zaznaczył na drucie siatki w ogrodzeniu zawiązaną szmatką. Teraz już tej szmatki nie ma. I nie pomogły prośby o należyte oznakowanie studzienki.
Taka gmina, i nie tylko nasza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: internet w Bojanie

Ponawiam temat, ponieważ minęło już trochę czasu i oferty mogły się zmienić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam od ponad roku internet i telefon w Wave i nie narzekam. Transfer zawsze na maxa. Jedynie przy ostatnich potężnych śnieżycach troszkę wolniej chodził internet. W przeciągu tego roku zdarzyły się może jedna lub dwie awarie, jedna chyba nawet poprzedzona była informacją sms o możliwej awarii.

Polecam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak na obecne realia oferta Wave droga. 85 zł za 40 mbs to dużo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam 20 mbs plus telefon za 75 zł. Przy Orange za taki pakiet wychodziło drożej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda Wave zrobiło się drogie. Wszędzie albo ceny spadły, albo zwiększono transfery, a u Wave bez zmian. Zobaczymy jak na przestrzeni roku do Bojana dotrze światłowód, co Wave zrobi z cenami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie nie warto odgrzebywać starego wątku tylko zainteresować się nowym: http://forum.trojmiasto.pl/Propozycja-internetu-swiatlowodowego-t717146,4,16.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem chętny na światłowód. Ktoś z Bojana jest zainteresowany również?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet mi się wydaje, że podnieśli ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem po co wam swiatlowod. Ja mam w tmobile 50mb na sek. A jak bedzie 5g to bedzie jeszcze szybciej. Swiatlowod odejdzie do lamusa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki masz limit w tym T-mobile? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem ale wystarczający skoro zawsze starcza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja próbowałem u siebie mobilny z pleja, ale słabo działał. Pozatym chciałbym oglądać filmy w 4k przez netfliks i dlatego fajnie by było mieć stabilny i szybki net.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Predkosc Wave jak na radiowke jest ok tylko mogliby cene obnizyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzis dostalem ulotke z TVS KASZEBE, internet i tv na swiatlowodzie, ktos tez dostal i jest zainteresowany?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka ulica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

okolice Warszawskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dostałem i jestem zainteresowany. Jesteśmy w okolicach Radosnej (okolice Gryfa Pomorskiego).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja chciałem się tez poradzić w temacie TV. Co polecacie w Bojanie? Gdzie założyć TV? Czy w grę wchodzi tylko talerz czy jest jakaś opcja kablowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Można zgłaszać zainteresowanie w TVS kaszebe na światłowód do końca marca. Zaczną inwestycję w okolicy Bojana w której będzie największa ilość chętnych. Zainteresowanym radzę dwonić do nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy temat światłowodu w Bojanie już upadł, czy może coś się dzieję w tej sprawie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki zrobiły coś takiego: http://swiatlowod.orange.pl/janki - mają z Orange światłowód o prędkości nawet 600Mb/s - dla mnie jest to ogromna prędkość i nie wyobrażam sobie, żeby z niej korzystać, ale nie zmienia to faktu, że jest w korzystnej cenie. Stare filmy ładują się 3 sekundy, widziałem to na własne oczy. Wielkie pliki pobierane w kilka sekund, nie ma powodów do narzekania. W ogóle osobiście zachwycam się tym wynalazkiem, tzn. światłowodem. Naprawę fajnie funkcjonuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwoniłem do TVS Kaszebe i wszystko wskazuje na to, że internet światłowodowy w Bojanie będzie dopiero w 2018 r.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem tyle że to kwestia 2-3 lat niestety infrastruktura napowietrzna w Bojanie kuleje i to mocno, a kanaliza ma dużo do życzenia więc jak oni tu wejdą to mogą dać SB spokój albo podłącza wybrana ulice i tyle, nie ma co się spodziewać że cale Bojano podłączą... Póki co ja Osobiście testuje internet dla PLAY z dużym odbiornikiem na kominie póki co prędkość sięga 80mb/s nie chce nic reklamować bo pewnie na ten moment nie ma tego w sprzedaży ale jak się pojawi to polecam a umowę z nimi mam na rok :s w ramach testu nie wiem co dalej a no jeszcze ten limit 100gb i brak możliwości sprawdzenia ile go zostało to chyba tyle... Aha i jeszcze jedno światłowody póki co dobiegły do Dąbrowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do ~Pomaranczatozuo - Masz racje Tomek B. to wszystko to prawda. Słusznie prawisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak z ciekawości, ten odbiornik na kominie jest połączony kablem z routerem w domu? Jak to działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za brak światłowodu w Bojanie odpowiadają z urzędu: Wójt Gminy Szemud, Starosta Wejherowski i Marszałek Województwa Pomorskiego. Taki kabelek należało zaprojektować przy budowie kanalizacji w Bojanie oraz podczas modernizacji drogi wojewódzkiej 218. Tzw. fachowcy od projektowania tych inwestycji nie mieli zielonego pojęcia o istnieniu światłowodu, który nie generuje szkodliwych dla człowieka fal elektromagnetycznych co ma miejsce przy dostępie do internetu za pośrednictwem tych fal. No i ktoś te wypoty zatwierdził do budowy.
Dlaczego dzieciom do lat 10 nie zaleca się korzystać z komórek?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy dobrej antenie LTE od operatorów komórkowych działa świetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Ul. Wiisenna internet mobilny z orange. Pakiet 150Gb za okolo 40zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: internet w Bojanie

Aaaaaa i zapomnialem dodac ze internet LTE który zgodnie z umowa z operatorem mimo pakietu jest nielimitowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam od Wave z Gdyni, maja zasieg ale nie wszedzie, radiowka bez limitow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam LTE od Netii. Płacę 70 zł miesiecznie i predkosc jest żenująco niska ( do 4-5 mb). Przy złej pogodzie, w weekend czasem np. 0.8 mb. Oczywiscie wg oferty to internet do 100mb. Może gdybym miał zewnetrzną antenę to byłoby lepiej. Sam nie wiem co z tym zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz co masz na umowie. Na pewno masz minimum jakieś zapewnione. My mieliśmy kiedyś w Netii, to przy problemach zawsze reklamowaliśmy i korygowali nam rachunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zewnętrzna antena kierunkowa powinna poprawić wyniki, w niektórych przypadkach mocno poprawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale taka antena musi być połączona kablem z routerem w domu? Problem mam taki, że za bardzo nie mam jak kabli pociągnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie no, nie wytrzymam z tą prędkością. Na tą chwilę 0,2 mb/s - pociąć się można.......
Marzę o światłowodzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w okolicach Warszawskiej ...światłowód prawdopodobnie dopiero w marcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Epoka Koleczkowo światłowód.
Dzwoń i dowiedz sie czy jestes w zasiegu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dla informacji - zmieniłem internet Netii LTE na Orange LTE (oferta internetu biurowego). Gigantyczny jak dla mnie wzrost prędkości (z 1mb/s do 20-30 mb/s), oraz 10 krotnie większy limit (999GB zamiast 100GB w Netii).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co zdążyłam się dowiedzieć jest planowane podłączenie światłowodu na ulicy Czynu Tysiąclecia
Aby doszło do podłączenia należałoby zgłosić chęć do zawarcia umowy z firmą http://www.tvskaszebe.pl/
Na tę chwilę oczywiście nie podpisuje się żadnej umowy im więcej osób się zgłosi tym szybciej projekt ruszy!
Sąsiedzi łączmy się i niech podłączają nam światłowód :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

czy masz dodatkową antenę zewnętrzną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Właśnie się wprowadziliśmy do Bojańca i chcemy zamontować jakiś dobry internet. Jaki poleacie?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TVS kaszebe ma ciągnąć światłowód w Bojanie. Ostatnio rozdawali ulotki w tej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie tak ostatnio.

we wrześniu '17 spytałem kiedy zaczną kłaść, bo wtedy były ulotki na mojej ulicy. "może po nowym roku". w listopadzie dali drugi raz, wyraziłem ponowną chęć, zadzwonili w grudniu, że przyjedzie facet z umową, przyjechał, podpisane, wymierzone w ogrodzie, projekt podłączenia na umowie jest. "panie, w marcu będzie już śmigać" mówił, kopali w kwietniu, w maju jak zadzwoniłem pan z infolinii zdziwiony, że skąd ja w ogóle mam informacje, że miało działać w marcu. powiedział mi wtedy, że lipiec sierpień ma być.

wracając do faceta, który przyjechał z umową. mówił, że budowa światłowodu miała być podzielona na kilka etapów, zaczynając od okolic szkoły (majkowskiego, podgórna, roppla itd), sygnał miał być puszczony, żeby działało a dopiero potem miały rozpocząć się kolejne etapy rozbudowy (z tego co pamiętam to coś pokazywał że ceynowy i te okolice) a wychodzi na to, że jeśli planują to wszystko włączyć na raz to jeszcze długo poczekamy.

albo facet od umowy, albo z infolinii nie wie co się tutaj dzieje tak na prawdę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cała warszawska + okolice i cała gryfa i okolice właśnie kładą światłowód. Ja na gryfa mam mieć sygnał do końca czerwca. Kabel mam już ma działce ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no widzisz, a pół roku temu była informacja że gryfa i okolice to już 2. etap budowy, i zaczną kopać jak już uruchomią pierwszy. właśnie dzwoniłem do człowieka i mówi, że to kwestia dni do uruchomienia, zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze ktos podac gdzie dzwonić? Jakis numer?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej kwestia kilku tygodni, niż dni. Gryfa jeszcze nie skończyli. Swiatlowod kladzie firma Interkar z Redy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam do końca miesiąca Play i never again, nie tylko przerywa, zamula to jeszcze obsługa skandaliczna. Wracam do Orange stacjonarnego, co prawda skucha na początek bo okazuje się, że zaproponowana moc do mnie nie dochodzi ale w transakcji wiązanej wezmę też bezprzewodowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odgrzewam, bo mam obecnie mobilny, ale za mały transfer i za wolny. Potrzebuję czegoś szybszego, najlepiej kablowego. A nie chcę za bardzo płacić w Orange za sam fakt utrzymania linii,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadzwon do TVKaszebe. Układają światłowód w Bojanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam światłowód, od ponad 4 miesięcy śmiga u mnie aż miło popatrzeć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Przymierzam sie do zakupu dzialki w Bojanie i nie ukrywam, ze szybki i niezawodny internet jest mi niezbedny do pracy. Czy istnieje jakas mapka na ktorej moge sie zorientowac w ktorej czesci Bojana jacy operatorzy oferuja swoje uslugi? Jakie sa wogole firmy, ktore dzialaja w Bojanie? I jakie parametry przesylu danych mozna uzyskac?

Jako opcje awaryjna musze tez miec internet operatora komorkowego- jak z zasiegiem i predkoscia lte?

Prosze uprzejmie o kilka konkretow - ulica albo okolica jakiejs ulicy i mozliwosci.

Dziekuje i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Intercar/TVS Kaszebe i orange oferują internet stacjonarny. Pierwsi oferują światłowód. Mapa zasięgu konkretna - trzeba zadzwonić do tej firmy. Wiem, że kładli infrastrukturę w okolicach ul. Majora Bojana\Pawła Hebla, Warszawskiej (generalnie w terenach gęściej zabudowanych).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie dawno światłowód położyli w uliczkach kolo kościoła w kierunku Koleczkowa Z tego co się orientuje działki na sprzedaż są na ulicy Spacerowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mapa zasięgu internetu radiowego od Wave tu: https://wave.com.pl/zasieg-wave/
Tak jak mówili przedmówcy, również jest dostępny światłowód od Interkar/TVKaszebe - mapa zasięgu: http://tvskaszebe.pl/index.php?strona=zasieg choć lepszy telefon do BOK aby dowiedzieć się jakie ulice
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzysta ktoś może z internetu radiowego z Net Polu?
Obecnie mam od kilku lat wave, działał lepiej i gorzej, ale to co się dzieje w tym roku to jest już przesada z 10 miesięcy użytkowania
przez 4 miesiące ciągła awaria...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt. Też zaczynam być zawiedziony Wave'm. Może nie tyle awarie, co notoryczne spadki transferu. Jedyne co jeszcze mnie trzyma to stałe IP, ale chyba zrezygnuję z własnego hostingu i wtedy poszukam coś innego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę, że Kaszebe nawet nie może ogarnąć klucza API do map Google. Nie świadczy to dobrze o firmie w dziale IT
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkopuje temat. Jak wam lata internet i kogo polecacie? U mnie w drodze nie ma swiatlowodu, wiec zostaje radiowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Iphone gdzie kupić? (3 odpowiedzi)

Witajcie gdzie najlepiej kupić iPhone 14 pro max (256 GB) + akcesoria. Stacjonarnie w Poznaniu...

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....

gry online (8 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Mam pytanie do hazardzistów. Powiedz mi Czy próbowałeś grać na polskich zasobach...