jak ogrzac mały domek 60m2?

Witam, może wy mi doradzicie. Jak ogrzac mały domek 60m2 parter z użytkowym poddaszem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

dziwne pytanie. domek jest ocieplony?jest piec?jest dojście do gazu?co to za domek?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

domek drewniany z bala, ocieplony wełna 15, nie ma nic, gdyz aktualnie przygotowywane sa elementy do postawienia domku dlatego pytam teraz jakie pgrzewanie zastosowac, nie ma dojscia do gazu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Najwygodniej ale i najdrożej to piec na olej.
Jak to domek letniskowy to kominek może jakiś z płaszczem wodnym.
Jeżeli ma być ogrzewany cały rok i ma być taniej to piec na węgiel/miał.
Wszystko zależy czy jest miejsce na opał.
Jak trzeba więcej automatyzacji to piec z podajnikiem na eco groszek lub miał. Mam na eco groszek (kupiłem jak był dwa razy tańszy) a teraz jak to wszystko drożeje. Raczej odradzam baterie słoneczne (chyba że do grzania wody). Pompa ciepła za droga jak na taki metraż i nie wiem ile działki jest wokół domu. Czyli w skrócie do wyboru do koloru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Darek ty to mądre słowa piszesz hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

po 1 - jaki bal ?:> bo co to znaczy z bala ! syberyjskie drewno czy nasze? 15cm wełny to mało, nie na nasz klimat, ja mam w drewnianym 20 + decha+pustka + osb + regips i uwazam ze moglem dac jeszcze + 5cm dodatkowo. - dach oczywiscie grubszy - wiecej ocieplenia. teraz do pytania- najtaniej kominek - ale musisz dobrze go zabezpieczyc -z rozprowadzeniem niewielkim, prąd drożeje - alle......... hmmm wg mnie slaba opcja, zadnego olejowego, ewentualnie gazowe o ile nie przeszkadza ci pojemnik.........., mozesz ew jeszcze miec panele - ale i tak bym dodal kominek bo bedzie najtansze drewno :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Na wiosnę będziemy stawiać taki domek, ocieplony letniskowy, my zastosujemy w nim tylko kominek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

czy masz już wybrany kominek? jak tak to jaki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Najprostsza metodą ogrzania domku jest oblozenie go naokolo hrustem i gazetami i podpalenie hrustu :) mysle ze domkowi powinno byc juz wtedy cieplo .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

kup kominek z plaszczem wodnym ,ojler na wode itd bo sam kominek mysle ze nieogrzeje mam kominek i tylko7 kw i tylko grzeje w dwoch pomieszczeniach .bede wymienial na kominek z plaszczem wodnym .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

sam kominek powinien wystarczyc, nie wybieraj za mocnego (wiekszosc jest i tak przeznaczona na metraz ok. 115-120 m2),
unikaj producentow o kiepskich opiniach w internecie, w tym takiego jednego na k i wiekszosci wkladow w marketach budowlanych,
zwroc uwage, zeby wklad kominkowy byl zeliwy, a nie stalowy,
dla komfortu z samoczyszczaca sie szyba,
super b bylo, gdyby mial bezposrednie doprowadzenie powietrza z zewnatrz
z plaszczem wodnym bedzie drogi wiec jak chcesz ekonomicznie to zwyczajny z rozporwadzeniem powietrza,

kominek trzeba lubic, tzn. lubic palenie w nim, dokladanie polan, opanowac regulowanie temperatury - nie ustawisz sobie nigdy stalej temperatury na 24 h, jak przy piecu,
poza tym kominkiem nie ogrzejesz calosci tak od razu, chwile potrwa zanim rozpalisz i cieplo sie rozejdzie, wiec warto miec jakies ogrzewanie alternatywne, nawet improwizowane: grzejniki elektryczne czy grzejnik na butle gazową - tak awaryjnie, zeby szybko ogrzac

...

nie wiem, czy nie lepszym pomyslem jest najprostszy piec gazowy centralnego grzewania, dobrany wlasnie do metrazu, ktory zalatwi takze grzanie wody kranach, poza tym w termostacie ustawiasz sobie temperatury dobowe i masz spokoj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Zależy od reszty czynników (izolacja poddasza, okna, elewacja, szczelność) Przy odpowiednim dobraniu wszystkich czynników wystarczy wentylacja z odzyskiem ciepła + elektryczne maty grzewcze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

to JOKE ? czy co ? drewno nie moze byc zamkniete bo pognije kolego - chyba ze bal syberyjski........ktory tez nie bedzie taki - folią nie wylozysz ......bo bedzie grzyb - parap - tez nie bo sie tak nie buduje!, napewno nie przykleisz na bal - styropianu.........bo to juz glupota- mozna wtedy lepiej z pustaka styro budowac, okna - budujac tani domek z bala ? to raczej 2szybowe nie 3.......................... a maty i oplaty ele,,,,,,, to sobie................ schowaj bo moze to wystarczy ale do -3st wraz z rekuperatorem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

A w jaki sposób podgrzewacz wodę do kąpieli przy samym kominku ? Jak w okresach letnich z ciepłą wodą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

pradem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

kominek pozdrawiam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

proponuje do srodka zaprosic z 10 krow, one daja duzo ciepla i mleko przy okazji. a ich guano przyjemnie grzeje zamiast posieli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Czy ktoś z Was przystosowywał może piec olejowy na pellety ? Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z oleju na paliwo z biomasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

kolega przeszedł w maju z oleju na pelety i jak na razie mówi, ze jest dobrze.
Przejście polegało na wymianie palnika olejowego na palnik na pelety.
Więcej powiem po zimie bo teraz tylko wodę uzytkową podgrzewa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Tutaj nie ma się c zastanawiać, skoro grzanie pelletem jest dwa razy tańsze. Pracy też nie ma dużo - znacznie mniej niż przy węglu. Myślę, że śmiało możesz zmieniać paliwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

a u jakiego producenta zaopatrywać się najlepiej w Pellety? Chodzi i o jakość i o cenę za tonę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Tu już pewnie będzie tyle opinii, ilu klientów ;) Ja natomiast polecam Ci Stelmet: bardzo dobrze się pali, jest wydajny, zostaje mało popiołu. Wart swojej ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Sam jestes guano a nawet kupa smrodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Witam!

Proponuję zapoznanie się z ogrzewaniem za pomocą pelletów Selmet Lava i Olimp.

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest
do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartosc opalowa
byla wyzsza niz 18,00 GJ/kg)

Chętnie odpowiem na Wasze pytania!
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam coś takiego

Przede wszystkim, moja wypowiedź może być już po czasie, ale może dla innych zainteresowanych się coś przyda.
Dom konstrukcji drewnianej, szkieletowej, wełna mineralna, z zewnątrz płyty OSB i boazeria PCV, od środka płyty gipsowo - kartonowe lub boazeria panelowa; folie, przestrzenie powietrzne itp.
Komin tradycyjny, "ciepły", ogrzewa głównie jedną z 3 sypialni na górze i przedpokój (pozostałe dwie mniejsze sypialnie na górze ogrzewa tylko ciepło z przedpokoju i ciepła podłoga ogrzana powietrzem z parteru. Wystarcza!!!
Na dole piec kominkowy (nie kominek), żeliwny, pionowy (szyba ustawiona pionowo). Zajmuje dużo mniej miejsca niż kominek, ma dużą powierzchnię oddawania ciepła i nie dopuszcza ognia do komina. Oczywiście szyper (ze szczeliną!!!), regulacja powietrza wpływającego, szyba samoczyszcząca. Niestety, kosztuje ponad 5000 PLN (produkt francuski, ale kupiony w Gdańsku).
W łazience ogrzewanie podłogowe elektryczne (100W, z regulatorem temperatury, a więc nie działa cały czas).
Teraz mieszkam w domu cały czas. Kiedyś przyjeżdżałem na weekendy i pierwsza noc, to było tak średnio ciepło, ale nie musiałem dogrzewać jakimiś farelkami. Druga noc, to spałem na górze przy uchylonym oknie i to w zimie.
Teraz mieszkam na okrągło i jak to przy kominku: w duże mrozy musi być cały czas palone (nie płomienie, ale żar powinien być). W mniejsze mrozy, ogień rano i wieczorem. Palę sosną (zadymia szybę, którą trzeba czyścić, ale decyduje cena i podaż), trochę brzozą (podaż), zdecydowanie mniej bukiem, dębem, grabem. Polecam ogrzewanie podłogowe w łazience.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogrzewanie

jak to czym ogrzac? Najlepiej małym zasypowym piecem, mój typ w tym przypadku: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-77/piece-co-cw/kociol-c-o-westfalia-standard-8-kw.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie

A ja chciałbym dorzucić od siebie ciekawy sposób na ogrzewanie domów czy większych obiektów typu piekarnie, hotele, pensjonaty etc http://www.kordas-heating.pl/kotly-pelletowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

trzeba iść do przodu i proekologicznie i zakupić piec na pellet nie ma popiołu czysto ceny pelletu nie są wysokie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

ważny jest i sam pellet bo u mnie w moim piecu opalamy tylko pelletem stelmetu jest bardzo dobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

my również zakupujemy pellet Lava Stelmetu i nie ma z nim wogóle problemu bardzo mało popiołu można powiedzieć że wcale produkt trzyma swoje parametry widać to po zużyciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

no i z pelletu zostaje tylko około 2 kg popiołu który można rozrzucić jako nawóz na ogródek. a popiół z węgla do tego się nie nadaje i jest go znacznie więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

Nasz drewniany dom (ok. 60m) będzie ogrzewany kominkiem - i pojawiła się kwestia wyboru wkładu kominkowego - czy warto kupić wkład dostępny w marketach budowlanych, dość tani? są różne opinie, czy macie jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

Do małego domku warto jest również zamontować kominek elektryczny. No chociażby takie jak te: http://www.otoelektro.pl/kominki-elektryczne warto bo powierzchnia jest mała więc energii potrzebnej na ogrzanie stosunkowo również dużo nie potrzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

Panowie, ja do swojej lodowki, od tylu wykonalem wezownice, puscilem szeregowo przez pomieszczenia jak grzejnik i z powrotem do lodowki. Zaprosilem pana ktory napelnil to wszystko brakujacym czynnikiem i o dziwo grzeje. Caly dom grzeje za okolo 200- 300 watt , miesiecznie mi wychodzi okolo 150 zl wiecej zuzycia, bo lodowka sie czesciej wlacza. Jeszcze modyfikuje uklad, a w lecie zrobie sobie klime. Kocham kombinowanie:))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie

A jeszcze dodam, ze regolacja ciepla w domu, nastepuje w lodowce:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

W sumie jak to dom letniskowy, to można jakiś grzejnik olejowy.

Wszystkie inne rozwiązania są po prostu drogie jak na tego typu konstrukcję. Zakładam, że w takim domku mieszka się tylko od czasu do czasu, więc kupno pieca na ekogroszek mija się z celem.

Można jeszcze kupić nagrzewnice lub kilka farelek.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Bardzo popularne są biokominki (http://nowoczesne-kominki.pl/pl/kami-antyczny.html). Pali się w nich specjalnym biopaliwem, jest to stosunkowo tani i wydajny sposób na ogrzanie domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

Ja mam kocioł Witkowskiego od paru miesięcy i póki co sprawuje się naprawdę dobrze. Jakość wykonania i pomoc ze strony firmy na ogromny plus. Powierzchnia domu 75mkw.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak ogrzac mały domek 60m2?

troche chrustu, gazet i zapalki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

piec kaflowy lub rakietowy to najlepsze i najtańsze rozwiązanie reszta wypowiedzi to reklama. pozdro mardoor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przyciagnij sobie jakas gruba galaz z lasu. Albo i dwie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może kocioł na pellet? Witkowski ma rewelacyjne kotły, kupiliśmy od nich kocioł Toret Pellet z obrotowym palnikiem Kipi, sprawdza się super. Sam się rozpala, wygasza, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My mamy też kocioł od Witkowskiego, ale u nas problemem była mała kotłownia więc musieliśmy poszukać nie dużego kotła. Doradzili nam Miniwit, takze na pellet. No i super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a może panele na podczerwień zastosować? Ekologiczne rozwiązanie, panele wygodne, wcale nie az tyle prądu ciągną, a naprawdę konkretnie ogrzewają . Sami mamy panele polskiej marki Oxyly, polecam naprawdę dobre rozwiązanie https://www.oxyly.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie zastanawiamy się nad pompą ciepła a nad matami elektrycznymi. Co będzie lepsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdecydowałabym się na wodne ogrzewanie + pompa ciepła. Do wodnego ogrzewania zawsze można coś innego podłączyć z biegiem czasu np piec gazowy a do elektrycznych mat już nie. Aktualnie w domku mamy maty elektryczne i np problem jest taki że nie można ich mieć pod stałą zabudową (np szafa) więc jak się chce później przemeblować pokój to jest to już problem.

Obecnie większośc osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, z uwagi na jego wszechstronność. Montaż również nie jest wcale taki trudny, jakis czas temu montowaliśmy ogrzewanie w domu letniskowym i poradziliśmy sobie samodzielnie z mężem (w sieci jest wiele materiałów na temat tego jak to zrobić). Zerknij sobie na ogrzewanie podłogowe do Leroy Merlin, mają tam caly dział z osprzętem do montażu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

meble na wymiar (8 odpowiedzi)

kto co poleci

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...