jak pozbyć się koszmarnego doła?

Nie potrafie radzić sobie ze stresem. Mam wolny weekend i nie umiem przestac myslec o pracy i o tym, co mi nie wyszło w ubieglym tygodniu.
Nawet sny są zwiazane z konkretnymi sytuacjami.

Jak sie tego pozbyć?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Zmienic prace
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Albo i znaleźć sobie fajnego hobby :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Wyjśc z domu i spacerowac, nie myslec.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Sport
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

strzelanie z łuku.....do ruchomego celu ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Prozac... I nie, wcale nie żartuję. U mnie działa;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Ja miałam bardzo podobnie dopóki nie zmieniłam roboty. Praktycznie nie spałam a jak już mi się udało zasnąć to spałam 3- 4 godziny max. Do tego non stop stres nerwy. Już w sobote wieczorem dół że w poniedziałek rano znowu do pracy....Strasznie wspominam ten czas.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

zgadzam się z przedmówczynią, ja też tak miałam dopóki nie zmieniłam pracy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Za bardzo się starasz i za bardzo się przejmujesz weź na luz choć na weekend idź potańczyć rozluźnić się tak by nie móc myśleć o pracy. Zrób coś z tym bo zwariujesz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Wrzuć na luz.
Pracujemy po to by żyć a nie żyjemy po to by pracować!
Po pracy trzeba zamknąć za sobą drzwi i pomysleć jak przyjemnie będzie w domu. Można się tego nauczyć. Mi się udało czego i Tobie życzę. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

"zmienić prace"- to nie takie proste, wiem z autopsji,
a "nie myśleć" czasami się nie da, szczególnie kiedy dzwonią do Ciebie z pracy w Twój dzień wolny.

Chciaż faktycznie zmiana pracy byłaby świetnym rozwiązaniem, gdyby jeszcze byłoby o nią łatwiej (szczególnie jeśli chciałabym zarobić więcej niż najniższa krajowa)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Odzwyczaiłam się odbierać telefony 24/7, ale niestety...zyję pracą.
i jestem perfekcjonistką- także w życiu pozazawodowym. Najgorsze jest to, że nie wymagam tylko od siebie - ale od wszystkich. Kiedy coś nie idzie po mojej mysli, strasznie się zloszczę ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Trzeba pamiętać, że taki permanentny stres nie jest obojętny dla organizmu. Wiem to z autopsji. W czasie kiedy samam miałam takie problemy i non stop byłam zdenerwowana bardzo często łapałam infekcje. Zamiast szybko reagować pozwoliłam na to, że mój organizm był wyczerpany i słaby. Skończyło się to poważną chorobą, z którą walczyłam później cały rok! Więc z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć tylko jedno nie mozna pozwolić by długotrwały stres zniszczył nasze zdrowie i zabrał całą radość zycia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Miałam tak samo, dopóki nie zmieniłam pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Ja też ciągle miałam doła. Każdy powód był dobry. Okazało się że to były problemy z tarczycą. Oczywiście miałam też inne objawy. Nikomu nie życzę choroby - ale jeśli to tarczyca to mi tabletki wystarczyły. Niestety najczęściej to jest "zwykły" dół
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Najlepiej rozwiąż swoje problemy. Jesli ptraca tak bardzo Cie stresuje może zastanów się nad jej zmianą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Mira - po pierwsze wyłącz telefon po 14 w sobotę
(wtedy nie wiesz czy ktoś dzwoni)
po drugie skoro nie masz zajmującego hobby ,to weź się nawet
za mycie podłogi ,zmiatanie balkonu, kopanie ogródka ,prasowanie.
O 19 wykąp się ,wyszykuj i wyjdź z domu na jakąkolwiek imprezę.
Gwarantuję że padniesz rankiem niedzielnym i nawet ci się praca
nie przyśni.
Spokojnie spędź niedzielę. Telefon włącz idąc do pracy.

Albo masz stresującą pracę ,to próbuj wyluzować.
W miedzy czasie szukaj nowej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

no tak.....Marcie pomogło....chyba ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Dzięki. Musze wziąc sie w garść i przestać się tak " spinać".
Co jakiś czas mamy w pracy zebrania- na kązdym powtarzają, ze sytuacja w kraju niestabilna itp itd, bardzo sie tym przejmuję, ale przecież musze jakoś funkcjonować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Czesto:nigdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Im dłużej to trwa to znaczy że może depresja Ci się skrada do życia, nie pozwól jej się rozgościć bo bardzo ciężko się z tego wychodzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

zacznij od drobnych przyjemnosci i delektowaniem sie nimi - masz wanne pozadna rozluzniajaca kompiel, w milej aranzacji- jak masz prysznic to goracy i dlugi ze spokojna pielegnacja, jak w piatek nigdzie niew wychodzisz to super sprawa pochodzic w szlafroku zeby cialo doschlo milusie kapcie dobra herbatka- np z melisa, po pracy oczyscisz cialo i umysl,
dobra ksiazka ktora wciaga ,
u mnie piatek/sobota to czas porządków, lepszego pichcenia, czy pieczenia ciasta piekne zpachy tez odsteresowuja, jak masz wszystko za soba to kawka i dobre mozno czekoladowe cos to pomaga naprawde
moze solarium? to tez dobre na jesienna depreche ;)
dobry film czy jakis program o ktorym bedziesz mogla myslec,rozmawiać - nawet smutny o zyciu,ale jednak nie o Twojej pracy.dlatego faceci ogladaja wszystkie sporty - emocje i bezmyslnosc=nie myslenie o swoich problemach,plus gluchota wybiurcza :).

prozac to lekki hardkor , ale inne wspomagacze nerwow ziolowe moze i pomoga ale lepiej jak stylem zycia zaczniesz sie odstresowywac a nie proszkami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

ale to praca tak cie stresuje czy co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

tak, praca. ciagle powtarzam, ze ją zmienię albo zwolnię tempo- ale mam dosyć spory kredyt i zawsze myslę o pieniadzach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

No właśnie,jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Mam bardzo duze problemy ze snem. Wcale nie spię- budze sie kilka razy w nocy, a reszte czasu spedzam na tzw stand-by.
Jestem już taka zmeczona i rozdrazniona,wszystko mnie denerwuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Koniecznie idź do psychiatry. Mój brat miał podobne problemy, właśnie ze snem, a przez to nerwowość przez cały dzień. Lekarz psychiatra bardzo mu pomógł - sama możesz sobie nie poradzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Może faceta ci brakuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Mam faceta. Na stałe.

Wziełam wolne w piatek. Muszę się zrestartować, bo jestem już bardzo rozkojarzona. Sprawdziłam dziś dwukrotnie czy wsiadłam w dobry autobus, a wczoraj starszy Pan ustapil mi miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Prozac to nie żaden hardcore, tylko lek. Jak trzeba to trzeba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Zaplanuj wcześniej coś aktywnego na weekend .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

To zależy co robisz przez cały wolny czas. Myślę że zmiana pracy nie jest rozwiązaniem, zwróć uwagę na swoją dietę. Również zdarzają mi się takie gorsze momenty, dlatego najlepiej jest uzupełnić witaminy i inne (magne b6, wit. d). Jak już ktoś wcześniej wspomniał, jeśli znajdziesz sobie sensowne zajęcie z pewnością nie będą zakrzątać Ci głowy negatywne myśli o pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak pozbyć się koszmarnego doła?

Liczysz na to, że autorka zajrzy tu po 4 latach? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez czasem mam doly zwiazane z praca i nie wiem, czemu tak sie dzieje, dlatego w weekendy staram sobie znalezc jakies ciekawe zajecia, np wychodze na kregle, do kina, jade na wycieczke za miasto i to pozwala mi zapomniec o pracy, czasami jednak gdy w pracy jest ciezko mi bardzo sie stresuje siegam po nervomix control i dol znika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No w sumie to jest jakis sposob. Ja np mam troche przyjaciolek, wiec im sie ze wszystkiego zwierzam i pozniej jest mi lzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba się całkiem odciąć od pracy właśnie poprzez znalezienie zajęcia, które nas wciągnie. Im człowiek ma więcej wolnego czasu tym więcej myśli i sie zamartwia. A jeśli praca zabiera nie tylko czas w tygodniu, ale i weekendy i święta to znak że trzeba zmienić zajęcie. Nie dajmy pracy rządzić sobą, inaczej zwariujemy. Rozumiem, jeśli jeszcze ktoś naprawdę dobrze zarabia i ma stresującą pracę, ale przy minimalnym wynagrodzeniu tracić życie na nerwy i zamartwianie się - szkoda zdrowia i życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moj dół ostatnio siega zenitu... rozstalam sie z facetem, ograniczyli mi godziny pracy bo redukacja etatow i do tego jesien... nie mam pojecia co ze sobą zrobić. jedyna rzecza ktora mnie w tej chwili uspokaja są papierosy. probowalam nawet biegac, ale ten dół mnie wyprowadza z rownowagi ;/ zamowilam juz sobie nawet cały zestaw do palenia z bletki.com, żeby zająć rece czyms pożytecznym i jednoczesnie przyoszczedzic na fajkach ze sklepu ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

dobry adwokat rozwód gdańsk (76 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata, który przeprowadzi mnie przez rozwód z orzeczeniem o winie w Gdańsku....

Prezent na komunie! Help me! (102 odpowiedzi)

Za 2 mce mamy komunię mojej chrześnicy. Czas pomyśleć o prezencie. Co się teraz kupuje...

Sprawa karna dobry polecany adwokat Gdańsk (52 odpowiedzi)

Witam pisze z naglącą sprawą... mojego partnera czeka postępowanie karne -sprawa karna do 8 lat...