jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 80

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Jak tylko poczujesz pety puszczaj głośne techno na cały blok albo "majteczki w kropeczki" na czas palenia :) skrócenie czasu palenia gwarantowane :D a w perspektywie rozejm - zero palenia na balkonie zero muzyczki. :P
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Swoją drogą jak palacz uważa że to tylko nieszkodliwy zapach i że szkodzić może sam inhalowany bezpośrednio z papierosa dym to po co wychodzi na balkon? Niech pali u siebie w mieszkaniu a potem tylko wywietrzy dym skoro zapach go nie drażni !
Powinien być jakiś kodeks przestrzegający żeby jeden drugiemu nie uprzykrzał życia we wspólnym budynku mieszkalnym. Każdy w końcu musi na te swoje 4 ściany ciężko pracować i trudno żeby jeszcze nie mieć spokoju i świeżego powietrza już nie wspomnę o sadzeniu ziół w doniczkach czy wywieszeniu prania, które potem nie pachnie wiatrem ale dymem! Raz studziłam w garnuszku galaretkę do ciasta i jak po nią wróciłam to był na środku kawał papierosowego popiołu od sąsiada mało mnie szlag nie trafił!
popieram tę opinię 152 nie zgadzam się z tą opinią 20

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

nie przesadzam przysięgam że śmierdzi dymem w całym pokoju!
Nie jest to rodzaj dymu o znośnym zapachu jak z ogniska tylko taki specyficzny drażniący smród.
Może Ty masz upośledzony węch skoro nie czujesz? Albo twoi sąsiedzi ci nie palą pod oknem ?
Nie jestem fizykiem, żeby wyjaśnić to zjawisko ale dym sąsiada jakby zasysa się do mieszkania jak jest otwarte okno i jest to prawdziwy problem. Szczególnie kiedy jest gorąco i chcę zrobić przeciąg, żeby było lżej oddychać to ten dym doprowadza mnie do szału.
popieram tę opinię 225 nie zgadzam się z tą opinią 41

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

nie wierzę że Twój pokój wypełnia się papierosowym dymem. Rozumiem że nie pochwalasz palenia ale proszę nie przesadzaj ...
popieram tę opinię 118 nie zgadzam się z tą opinią 317

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

-grill,zaczni w wyknend
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 14

Inne tematy z forum

Przeprowadzki (43 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

Brama garażowa (25 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...