jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 198 nie zgadzam się z tą opinią 80

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Trzeba taką sprawę w sądzie w końcu złożyć.Ktos to w końcu musi zrobić bo bierne palenie bardziej szkodzi
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

ja bym Ci regularnie obijał ry.a za te niszczenie zdrowia,sąsiadom więc uwazej i się pilnuj
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Niech palacz nie truje innych. Ktoś chce palić, niech się truje sam. Dla palaczy nie ma miejsca w budynku wielorodzinnym. Podobnie jak nie pozwala się palić w samolotach, pociągach, autobusach, a pozwala palić w swoich samochodach osobowych, tak powinno być dozwolone jedynie w swoich domach jednorodzinnych.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeżeli ktoś nie potrafi mieszkać wśród społeczeństwa, niech zamieszka w odosobnieniu od społeczeństwa. Bloki są dla ludzi kulturalnych, którzy potrafią uszanować swoich sąsiadów. Dym z papierosa jest nie tylko nieprzyjemny, ale przede wszystkim szkodliwy.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Jak ktoś decyduje się mieszkać w bloku to powinien brać pod uwagę że będzie miał sąsiadów także palących A co jakby zamiast palacza by się buddysta wprowadzil jak ktoś ma psychoze na dym to niech w domku albo na osiedlu dla niepalących zamieszka albo najprościej pójdzie do specjalisty
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Jak się grzecznie powie że się ma maluszka w domu czy jest starszy chory człowiek to palący na balkonie to uszanuje ale ludzie przekazujacy to w sposób pretesjonalny rozkazujacy czy agresywny i zamiast powiedzieć wlatuje dymek do mieszkania to mówią śmierdzi to uzyskają odwrotny efekt bo wszystkie odnośniki co do nałogu palacz przyjmuje do siebie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale robią gorsze rzeczy (;
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Model się odezwał (;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Ty też pięknie nie pachniesz (;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Zazdrościsz czy co? (;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

W piśmie jest napisane widzisz drzazge w oku brata swego a belki w swoim nie dostrzegasz (:
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

To już będziesz musiał się pilnować aby Tobie nie powinnela się noga w innej kwesti bo wezwa odpowiednie sluzby (:
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Raczej dziwna jest wentylacja w twojej łazience. Podczas okresowego przeglądu powinna zostać wykryte usterka.wentylacji.
Balkony raczej sa normalne. Smród z palących papierosów dostaje się do sąsiednich mieszkań wraz z powietrzem z zewnątrz przez okna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

No dziwne macie te balkony że tak leci do Ciebie, ja bym normalnie ppgadala z sąsiadami grzecznie, może nie zdają sobie z tego sprawy i mogą jakos dalej od twoich drzwi balkonowych palić, mi sąsiad w swojej łazience palił i ciągnęło się przez szyb do mojej ale co zrobić palił u siebie taki urok życia w bloku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Pewnie za mądry jesteś. Podstawówka skończona i wielkie panisko z kiepem w gębie. Plebs.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Balkon nue jest częścią wspólną
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

No właśnie, też tego nie rozumiem,dlaczego nie można odgórnie ustanowić jakiegoś prawa odnośnie tegoż problemu,takie które chroniłoby zdrowie człowieka niepalącego (np.palący, jeśli chce to czynić ,to dać mu jakieś konkretne wytyczne, które nie będą wchodziły w kolizję z prawami osób niepalących).Natomiast jeśli nie chce taki ktoś, palić w domu swoim choćby przez wzgląd na własne dzieci pomijając smród w jego mieszkaniu,to niech się spręży i oduczy palenia w imię wyższego celu np.w celu zdrowia dziecka i bliskich,jeśli mu na tym na prawdę zależy Uważam,że jeśli dym papierosowy jest szkodliwy dla wdychającego,to powinno znależć się odgórne prawo zakazu palenia na balkonie ,no chyba,że ktoś ma balkon zabudowany i dym z niego nie wychodzi na zewnątrz (wówczas można powiedzieć że jest to jego prywatność bo nie ingeruje w zdrowie innych ).Jeśli ktoś chce palić i truć się to niech to robi we własnym domu i tak przecież to czyni na własne życzenie,więc o co chodzi,dlaczego np. mój syn chorujący na astmę, musi być narażony na częste wdychanie dymu palących w oknie lub na balkonie sąsiadów,(palą chyba wszyscy w domu) Nawet w nocy podczas upałów okna nie może otworzyć, ponieważ dym drażni jego drogi oddechowe i ma trudność w oddychaniu i tak oprócz upałów dochodzi do tego męczący, trujący i uciążliwy problem dymu papierosowego,pochodzącego od mało wrażliwych nie myślących o dobru innych ludzi tylko o samych sobie !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Nascimento....
Twoja głupota mnie powala.
Jesteś z tego bezstresowego pokolenia.
Skazana na zagładę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Pewnie pewnie...tych co śmieszy fakt zwracania uwagi palaczowi właściwie wszystko śmieszy.
A fakt wychowania bezstresowego też ?
Wszak drogie dziewczę należysz do pokolenia wychodowanego bezstresowo.
To na Tobie się zemści jak zrozumiesz, że wokół Ciebie są w większości ludzie tak samo wychowani jak Ty - bezstresowo.
Tacy ludzie są pokoleniem straconym dla społeczeństwa. To skrajni egoiści, zapatrzeni w siebie i dostrzegający tylko własne potrzeby. Wszyscy powinni im oczywiście służyć, biec z pomocą jak mamusia i tatuś.
Śmieszy Cię kobieto fakt, że ktoś truje innych, bo jest prymitywem i musi się odurzać ? Zwrócenie mu uwagi jest śmieszne ?
Śmieszne a raczej przraźliwie żałosne jest to, że brak Ci ludzkich odruchów wobec ludzi zatruwanych trucizną z papierosów.
Twoje pokolenie egoistów wytłucze się samo. Walczyć dla Was o lepszy świat to wielka pomyłka. Wy tego nie robicie dla innych, to po cóż to robić dla was ?
Zdychajcie we własnej egoistycznej ideologi i w oparach smrodu trucizny od sąsiada śmierdziela, któremu wolno przecież was zabić, tak samo jak Tobie chce się śmiać z człowieka, który zwraca uwagę palaczowi szlugów.
Obyś żyła do końca swoich dni wśród samych palaczy papierosów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

dom czy mieszkanie??? (413 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (184 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...