jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 80

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

W domku i owszem, ale jak wieje dymem do sąsiada, to trochę jak z słuchaniem za głośno muzyki, która dociera do sąsiadów i im przeszkadza. Z takiego powodu od razu policja przyjżdża na interwencje!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Zgadzam się z Tobą. Jak chce słuchać głośno muzyki, to zazwyczaj zamykam okna, żeby nie przeszkadzać. Palacze powinni robić to samo, ale pewnie wielu sobie nie zdaje sprawy, że to przeszkadza innym.

Co zrobić, żeby to polubownie załatwić i wszystie strony były zadowolone. Racjonalnie na to patrząć jeśli ktoś pali i jest to uciążliwe dla innych to powinien robić to tak żeby przestało być. W końcu blok to "wspólnota"
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Do mnie wprowadził się sąsiad piętro niżej i pali w oknie a nie na balkonie. U mnie jest uchylone okno i śmierdzi. Po 2 miesiącach zaczyna mnie to irytować.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Ja mam sąsiadów, którzy lubią spotkania towarzyskie na balkonie (mieszkam na IV piętrze, oni na III).
Pogaduszki do rana, muzyka, śpiew, super zabawa :)
Niech się bawią, a ja dzięki temu wpadłam na super pomysł -
nocny-domowy kurs stepowania na drewnianym parkiecie :))
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

naruszasz przestrzeń publiczną między balkonami i włazisz swoim dymem do mnie do domu!
Jak twój dym albo popiół trafia na mój balkon to tak jakbyś sam z butami przylazł. Zbuduj sobie werandę i trzymaj dym po swojej stronie mieszkania!
Chcę bezpiecznie studzić jedzenie , wieszać pranie, i mieć świeże powietrze więc smrodź w swoim pokoju a nie u mnie.
Leci wstrętny smród do mieszkania z cudzego balkonu i tylko palacze i ludzie z zaburzonym zmysłem węchu nie widzą problemu. Problem jest bo niepalący nie mogą wietrzyć mieszkania i zaciągnąć się pełną piersią świeżym powietrzem.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

miejsce publiczen?

czyli moge wdrapac sie na Twoj balkon i tam sobie powiedzmy - gazetke poczytac jak na skwerze w parku?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 28

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

wstaję rano, parzę kawę, jem tosta - a potem wypalam dwa szlugi pod rząd. Lubię palić, aż mi gwiżdże w płucach. Wiem, moje dni są policzone - ale co mam zrobić? Jak nie będę palić, to umrę zdrowszy ^_^
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 37

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Wiecie, co? Ja nie palę, ale mam sąsiadów, którzy też na balkon wychodzą palić. Często na balkonach właśnie sobie rozmawiamy. I nie wierzę, że komuś ten dym złośliwie do mieszkania się dostaje. Może tak przestaniecie wszystko wyolbrzymiać? Nie cierpię ludzi,. którzy nie mając innych problemów, czepiają rzepa na psim ogonie.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 59

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Mam ten sam problem z uciążliwym sąsiadem
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

:)
powodzenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

KOCHAM CIĘ STVORICZKO !!!

Jako jedyna osoba podałaś rozsądne rozwiązanie z tej sytuacji, po stokroć dziękuję!
Nie chcę nikomu szkodzić tylko sobie ulżyć w sytuacji a wentylator na pewno pomoże!
Do tego mój kot się ucieszy bo nie będę mu już zamykać drzwi od balkonu a bardzo lubi tam sobie wychodzić i obserwować ptaki, robaczki i kota sąsiadki z balkonu obok.
Super. Jeszcze dziś idę kupić wieeelki wentylator.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Inne rozwiązanie, które może pomóc: wentylator ustawiony na parapecie lub w pobliżu, buzią do okna :), tak żeby wydmuchiwał powietrze na zewnątrz.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Wolnoć Tomku puścić 50 razy pod rząd dowolny utwór Behemotha na pełen regulator. Albo brać lekcje stepowania na parkiecie nad waszymi głowami.
Jesteście zmęczeni albo macie małe dziecko? Gucio mnie to obchdzi, jestem w swoim domku. Tyle.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Rozumiem, że to nie jeden sąsiad a kilku mieszkańców klatki?
Masz zamiar ich wszystkich ustawić po kątach, zakazać palenia na balkonie? Nieźle! Wyśmieją Cię nic więcej!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

wolność Tomku w swoim domku !!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

Nawet Stworek tam jest.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

No i tyle w temacie. Harry Potter jest ok.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

http://imageshack.us/photo/my-images/850/niekarmitrolla.png/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Dekoracje do mieszkania (22 odpowiedzi)

Co myślicie o panelach tapicerowanych na ścianę? Szukam czegoś, co dodałoby trochę przytulności...

gdzie zamówić tanie okna pcv (18 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (75 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...