jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 80

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

za duzo Harry'ego Poterr'a sie dziecko naogladales, "pisac jak troll" - jakies twoje absurdalne porownania, wiesz ze to nie ma sensu? mowil ci to ktos?masz kogos z kim mozesz o tym porozmawiac?rodzina? bo watpie zebys mial realnych przyjaciol/znajomych ehhhhhhhhhh i to ja zasluguje na wspolczucie... taaaaaaaaakkkkk w takim razie popisze sobie dalej jak troll, i nawet pomówie jak troll a jezeli bedzie ci lepiej drogie dziecko to i obejrze film jak troll a pozniej jak troll pojde spac. rozbawiles mnie serio, rzuc jeszcze jakimis swoimi powiedzonkami : )
"rzuc powiedzonka jak troll" ehhh te dzieci neostrady.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

Ja nie piszę jak troll. Ty tak. Chyba że to na poważnie, ale w tym wypadku zasługujesz na współczucie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

Stvoriczko - chyba nie, skoro sie udzielasz :P
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

trolle nie powinny przypadkiem pilnowac mostu zamiast szwendać się po forach?
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

pewnie ze mlodszy moze miec wieksze doswiadczenie, wystarczy ze szybciej awansowal niz ty + dla niego ze mlodszy, a jezeli masz swoja dzialalnosc to tylko czekac az powstanie ktos z wieksza kasa, i ciebie wygryzie, a skoro musiales brac kredyt na 28lat to kasy raczej nie masz. Co do kultury, cisza nocna jest 6-22, jak ktos jest tak bardzo wyczulony na wszelkiego rodzaju zapachy/chalasy/rozmowy to niech idzie mieszkac na wies bo nie nadaje sie do zycia w spoleczenstwie! Najbardziej upierdliwym sasiadem i najbardziej znienawidzonym jestes ty....znam takich upierdliwcow ale to sa ludzie ze zlosliwoscia starcza im wszystko nie pasuje, az strach pomyslec jaki ty bedziesz na starosc..
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 37

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

Trudno żeby ktoś młodszy miał lepsze doświadczenie to nonsens!
Nie stracę pracy w ciągu kilku lat bo mam własną działalność gospodarczą. Uważam, że balkon służy do sadzenia kwiatków, suszenia prania i wietrzenia mieszkania a nie do palenia i głośnych rozmów bo wszędzie obok są sąsiedzi i należy szanować ich spokój. Są ludzie starzy , są tacy co mają małe dzieci i są chorzy którzy potrzebują mieć spokój, są też tacy co mają czuły węch jak ja. Jak sobie wyobrażasz, żeby każdy z tych ludzi poszedł wybudować dom z powodu niekulturalnego bydła kopcącego na balkonach?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

MASZ PECHA - a 28lat kredytu, nawet nie ludz sie ze dasz rade przez 28lat placic rate, i ze przez tyle czasu bedziesz miec dobrze platna prace! he to jest fizycznie niemozliwe, wiec najprawdopodobniej w przeciagu kilku lat stracisz prace bo znajdzie sie ktos kto lepiej od ciebie pracuje ma lepsze doswiadczenie i jest mlodszy, wiec te klikla lat wytrzymasz z palaczami :) trzebabylo sie wybudowac i po problemie.Typowy polak tylko marudzi,jak by nie bylo palaczy to co by ci nie pasowalo? to ze ludzie wychodza na balkon gadac i jest glosno, a przeciez ty chciales posluchac glosow natury...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 56

Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

palisz -płacisz- zdrowie tracisz!
równie dobrze możesz podpalać swoje banknoty i łykać truciznę!
do tego śmierdzą ci włosy, ubranie i wszystko czego dotykasz, do tego masz żółte zęby , żółte paznokcie i nieświeży oddech ,wszystkie twoje błony śluzowe i skóra wydzielają śmierdzącą wydzielinę i uwierz mi nie dowiesz się tego jak bardzo śmierdzisz dopóki nie rzucisz palenia i nie doświadczysz bliskiego kontaktu z osobą palącą.
Do tego czekają cię te różne historie wypisywane na paczkach o bolesnej śmierci itd.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Niech pali u siebie w domu, a jak mu samemu śmierdzi to niech rzuci. Nałogowi palacze wychodzą na balkony co godzina a że są to palące pary i jest ich 3 mieszkania pode mną i po bokach i 2 nademną to co średnio 15 minut leci mi smród do mieszkania. Nie dam spokoju BO CHCĘ NORMALNIE ŻYĆ, będę jeszcze 28lat spłacać kredyt za swoje mieszkanie i nie po to pracuję i płacę żeby nie móc odetchnąć spokojnie. Palacze są bezczelni, że trują innych paląc przez okno czy na balkonie to jest chamstwo tak się nie liczyć z innymi. Może jak ty kiedyś wystawisz na balkon ciasto do wystudzenia i znajdziesz peta albo popiół to zrozumiesz jakie to uciążliwe.
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

bez przesady, a gdzie ma palic? wychodzic na podworko bo tobie nie pasuje? to sie okaze ze komus na parterze tez nie pasuje, i nigdzie nawet w domu na balkonie nie moze spalic fajki,juz nie czepiaj sie wypalanych kilka papierosow dziennie na balkonie... marudzisz
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 88

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

antypalaczu walcz o swoje dobro masz do tego prawo ,musisz płacic za czynsz wiec zadaj .
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

jestes niesympatyczny dd. mieszkam w wspolnocie mieszkanowej gdzie praktycznie karzdy ma balkon tak blisko siebie ze mozemy sobie ręke podac wiec jakiies zasady muszą obowiązywac by zyc w zgodzie a nie ,,komuna'' BARANIE
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

może jeszcze kibel też należy do miejsc publicznych. Chyba żyjesz jeszcze w komunie głębokiej.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 49

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

napewno jest na to przepis.Umnie na klatce wisi takie pisemko za zabrania sie palenia papierosow na klatce i balkonach. Jest zakaz palenia w miejscach publicznych a balkony w blokowiskach niestety do takich naleza.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 23

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

zacznij palić nie poczujesz.a ogólnie możesz im skoczyć.nic nie zrobisz.takie są uroki życia w bloku wybuduj dom na wsi i się wyprowadz
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 67

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Tam spryskiwacz ciśnieniowy, wodną mgiełką, subtelności. Szlauchem delikwenta! :)
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

latem w ogródkach pięknie pachną kwiaty i jak jest ciepło chętni bym zostawiała otwarty balkon całą dobę ale się nie da przez dziadów :(
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

czy nie istnieje cokolwiek w prawie spółdzielni lub ogólnie na co mogłabym się powołać i gdzieś naskarżyć na podłego sąsiada?
Ja chcę tylko mieć w miarę świeże powietrze jak otwieram okno a nie stać mnie na dom na wsi. Wystarczy jakby sąsiad palił na zewnątrz budynku lub u siebie w mieszkaniu. Zresztą można się przerzucić na elektroniczne co nie śmierdzą lub w ogóle rzucić...
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

dziecinada z tym spryskiwaniem.
Porozmawiaj bez nadęcia z gościem, a jak się okaże, ze gość ma Cię w nosie to wtedy coś wymyslimy :-)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

hehe dzięki
nie dość, że mi będzie śmierdziało to mam słuchać głośno disco polo? Robiłabym też na złość sobie więc chyba nie dla mnie takie rozwiązanie. Zastanawiam się czy nie kupić spryskiwacza ciśnieniowego i nie polewać wodą takiego jednego sąsiada co jest balkon niżej z boku i często pali. Przy dużym rozpyleniu nie udowodni, że go polałam a nawet jeśli to mogę tłumaczyć że się coś paliło i chciałam pomóc zgasić no nie? taki mały pożar...
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 16

Inne tematy z forum

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (68 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

Biuro Inżynierskie AKTA (3 odpowiedzi)

hej hej! Serdecznie odradzam tego admin z Gdynii. Nie tylko nam nie pomagał, ale chciał nas...