jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 80

Mieszkanie w bloku to jest jeden kołchoz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

palant
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyjsc przed klatke, chociaz co ktorys raz, i tak stoja tam tabuny palaczy. Albo we wlasnym domu, dla odmiany??? shocking, I know ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapal sobie w domu skoro Ci nie przeszkadza i nie widzisz problemu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale porąb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

A pozamykaj się i truj siebie, swoją żonę i swoje dzieci a nie wszystkich w koło!!!!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

debil
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki był Twój pomysł na odpowiedź do pytania "a gdzie mam palić?" ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: niczego nie wytępisz

To niech palacz zacznie mieszkać przy koksowni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

To niech palacze kupią sobie wyciąg tak, żeby palić w domu. Stać ich na papierosy, niech będzie stać na dodatki.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

Fizycznie niemożliwe.....dla takich tłumanów nieporadnych jak Ty to napewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Prostak jesteś
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No chyba nie wszyscy. Z niektórymi rozmowa kończy się na "a gdzie mam palić?" a wszelkie prośby i groźby to jak grochem o ścianę. Rok temu sąsiad "przystał" chociaż na palenie e-papierosów lub zbudowanie zabudowy u siebie ale pamięć miał krótką i zaraz palił po swojemu a uwagi po prostu ignorował. Straszny to nałóg i bardzo mu współczuję bo wychodził na papierosy przez całą jesień i zimę z częstotliwością średnio co godzinę przy ciągłym hałasowaniu otwieranymi i zamykanymi drzwiami o rożnych porach dnia i nocy ok 1m od naszych drzwi i okien. Daliśmy za wygraną wymęczeni latem, jakoś musieliśmy przeżyć bez częstego wietrzenia bo temperatura niska ale teraz jest wiosna i idzie lato a ja nie dość, że nie mogę korzystać z własnego balkonu to jeszcze swobodnie dysponować własnym mieszkaniem - już bez ostrzeżenia leci mail do dzielnicowego, skarga do spółdzielni i jeszcze pismo o zaprzestanie a jak nie zadziała to skierowanie sprawy do sądu. Z niektórymi po prostu inaczej się nie da.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Współczuję, również przez jakiś czas borykałem się z podobnym problemem. Nie pomagały polubowne prośby, a z reguły jestem człowiekiem bardzo spokojnymi opanowanym, więc nie chciałem się kłócić z sąsiadami lub straszy ich policją, tym bardziej że pewnie i tak by nic to nie dało. W tamtym roku zdecydowałem się przeprowadzić do nieco lepszej dzielnicy. Mam samych sympatycznych sąsiadów, żadna rodzina obok mnie nie pali, wszyscy są kulturalni. Może także powinna Pani rozważyć zmianę mieszkania. Wiem, że to spory wydatek, także czasowy, ale może lepsze to niż użeranie się z niekulturalnymi sąsiadami.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Kolejny debil, masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

pitolisz od samego początku... Masakra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wentylator??? Chyba, że chcesz mieć w domu grzyba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Balkin może być częścią eleeacji/wspólna, ale z prawem do wykorzystywania tylko przez właściciela mieszkania, co nie znaczy że właściciel ma prawo wykorzystywać balkon w sposób uciążliwy dla sąsiadów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

balkon to część elewacji, a więc części wspólnej budynku tępy tłuku. Ale chamidło będzie ordynarne nawet u siebie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

za kazdym razem jak palą lej wode na nich
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

Meble ogrodowe (49 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...