łańcuch dziewięciorzędowy

Czy łańcuch dziewięciorzędowy ("wąski") można zastosować do przełożeń siedmio i ośmiorzędowych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Jezzuuu człowieku, weź poczytaj precla tam są opisane wszystkie możliwe kombinacje... zawsze wszystko da się założyć, ale jak sama nazwa wskazuje ten łańcuch chyba nie do tego został przeznaczony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Co to jest ten precel, możesz mi podać strone?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=archiwum&group=pl.rec.rowery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Dzięki, ale po co wysyłasz mnie do następnego forum chodzi mi o konkretny temat właśnie dotyczący łańcuchów rowerowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

tam napewno go znajdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Tak zarejestrowałem się tam nawet i zalogowałem ale jedno nie mogę odpowiedzi wysłać bo: niby żle skonfigurowany serwer proxy a ja mam łacze sztywne przy którym nie korzystam z proxy.

Jest tam nawet napisane o łańcuchu ze spinką mam taki 8 rzędowy firmy s**** i moje wątpliwości do łańcucha ze spinką czy one nie spadają w czasie jazdy lub przełaczania przeżutek, nie zrywają się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

http://tinyurl.com/7vxyh

Proponuje wykorzystać archiwum grupy i przeczytac czy ktos juz moze miewal takie pomysly.
Ludzie sie generalnie denerwuja jak ktos 10x o to samo pyta, wiec skorzystaj z mojego linka i sprobuj wygooglowac odpowiedz.

Inna sprawa, ze czesto przydaje sie podejscie krytyczne do tego co tam pisza...

PS. A gdybys chcial pisac posty to, sa czytniki grup dyskusyjnych ktore nie wymagaja zadnych serwerow proxy i innych takich... np. 40tude dialog i kupa innych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dlugo nie musielismy czekac na kolejny ciekawy problem hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

aha i powiedz po co masz stosowac 9-tke do kaset 7,8 ??!! masz jakis istotny problem czy tak po prostu chciales sobie nowy watek zapodac na forum hehehe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Nie nowy wątek, powinieneś zrozumieć Krzyżak że nie każdy cię atakuje po prostu bez potrzeby się nie pytam chce wiedzieć ponieważ łańcuch s**** PC 38 który obecnie w rowerze u mnie jest przejechane ma kilka tys. km być może trzeba będzie go za jakiś czas wymienić.

Planuje sobie wzstawić klamke zintegrowaną prawą (do tylnej przeżutki), obecnie klamki szosowe wyższych grup sa na 9, całej grupy nie kupie od razu dlatego chce zacząć od łańcucha 9-rzędowego a potem kaseta a następnie klamka zintegrowana dziewiątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

A to czemu zaczynasz od końca?! Najpierw według mnie, klamka, a potem kaseta i łańcuch...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

A moim zdaniem, to aby wszystko ładnie chodziło to trzeba niestety wszystko zmienić naraz, tzn. manetka(czy tam klamkomanetka), kaseta i łańcuch, bo w kasecie na 9 z tyłu są inne odległości pomiędzy poszczególnymi tarczami i chyba grubość tarczy też jest inna niż w przypadku 7 i 8-mio rzędówek, gdzie ofległości te są praktycznie takie same.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Dlaczego od końca, a co jest ważniejsze w rowerze piasta czy klamka - kaseta i łańcuch czy klamka?
Niestety klamki dziewięciorzędowej nie zastosuje do przełożenia ośmiorzędowego.
Na razie to tylko kwestia czasu trzeba wyeksploatować to co jest po co dzielić skóry na niedżwiedziu, a jeżeli już mam łańcuch 9-tke a nie stać mnie np. na kasete czy klamke to zawsze 9-rzędowy łańcuch mogę założyć do kasety siedmiorzędowej czy ośmiorzędowej gorzej byłoby zrobić odwrotnie.
Nie każdy musi kupować zaraz całą grupe no chyba że dysponuje gotówką 1500-2500zł to inna sprawa.
Czy ktoś mi może wymienić wady i zalety łańcucha ze spinką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dbig napisał(a):

> Czy ktoś mi może wymienić wady i zalety łańcucha ze spinką?

Wady:
- nie znam potwierdzonych, chociaż niektórzy twierdzą, że jeżeli masz łańcuch ze spinką i rozkuwasz i skuwasz go gdzieś w środku a nie na końcu przy spince to w tym właśnie miejscu strzeli

Zalety:
- można łatwo(choć co prawda nie zawsze tak łatwo) i szybko zdjąć/założyć łańcuch
- jak Ci łańcuch w trasie strzeli to przy pomocy zapasowej spinki możesz go złączyć mimo tego że np. nie masz przy sobie rozkuwacza do łańcucha

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Dlaczego ktoś miałby w innym miejscu rozłaczać łańcuch niż do tego wyznaczone (spinka)?

Z tego co gdzieś przeczytałem najlepiej zakłada się łańcuch ze spinką firmy s****.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dbig napisał(a):



> Dlaczego ktoś miałby w innym miejscu rozłaczać łańcuch niż do

> tego wyznaczone (spinka)?



A np. bo Ci się zerwie łańcuch w środku a nie przy spince, albo ktoś zapomni że ma spinkę(znam takich delikwentów;-) i chcąc skrócić łańcuch przy montażu, rozkuje go gdzieś w środku.



> Z tego co gdzieś przeczytałem najlepiej zakłada się łańcuch ze

> spinką firmy s****.



Powiem szczerze, że innej jeszcze nie używałem, a na s****owską nie narzekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Ja proponuje zalozyc lancuch 10rzedowy na kasete 6 speed :) Precyzja zmiany biegow bedzie na najwyzszym poziomie !! Aha, do tego koniecznie manetka na 8 biegow !! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

To chore, ktoś cie zmuszał lub kazał ci tu pisać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dbig Slawek ma racje hehe, sluchaj czy Ty wogole kumasz cokolwiek w zakresie sprzetu, dzialania itp? bo z Twoich postow wynika ze ni ch...a :)

co do spinek to uwazam ze sa z*******e i bardzo ulatwiaja zycie, nigdy jeszcze mi sie nie zerwala, czego nie moge powiedziec o pinach shimanowskich..obecnie jezdze na spinkach s****a, poprzednio mialem conexa i byly lepsze (trwalsze i latwiej sie spinaly/rozpinaly)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Cokolwiek kumam bo jeżeli byłoby innaczej to pytań nawet by nie byłó twój kolega to mitoman i podaje jakieś kosmiczne rozbieżności :)
Ty i on stosujecie złą forme wypowiedzi ciągłe czepianie się mojej osoby i moich postów to jakaś paranoja gdzie indziej powinieneś dostać za to bana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Z uwagi na niedysozycje mojego tylniego kola, bylam zmuszona odbyc 20km wycieczke w takiej konfiguracji:

kaseta 8-ka (s**** 5.0 chiba)

łańcuch 9-ka (Deore)



W miare swobodnie mozna bylo stosowac tylko srodkowe rzedy zebatek na kasecie i to bardzo "miekko" przerzucajac.



Sama nazwa wskazuje ze to sie nie nadaje do laczenia! Moze Koledzy chcieli Ci to "delikatnie" dac do zrozumienia?



Rowniez ja tak ladnie prosilam zeby poczytac archiwum precla...

http://tinyurl.com/93fr2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Obecnie mam łańcuch ośmiorzędowy s**** PC-38 ale pytałem się na forum o stosowanie dziewięciorzędowego do napędu ośmiorzędowego w razie co gdybym chciał przejść na "dziewiątke" - grupe.

Ale wniosek z tego jeden żeby wszystko dobrze płynnie działało to trzeba wymienić kaseta z łańcuchem (dziewiątka) no i od razu manetke bo jak wstawie dziewięciorzędową kasete to nie mam wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dbig, sprawa jest prosta, chcesz przejsc na naped 9 rzedowy to zmieniasz kasete, lancuch i manetki (czasami trzeba tez piaste i korbe). Widze ze w koncu sam do tego doszedles :) Łancuchy na 9 biegow sa robione po to zeby je stosowac do kaset 9 rzedowych. Innej opcji nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Od jednego fachowca słyszałem że łańcuch 9-rzędowy zastosujesz na ośmiorzędowe kasety bo jest wąski gorzej zastosować łańcuch osmiorzędowy do kaset dziewięciorzędowych bo jest za szeroki.
Z piastą nie mam problemu ponieważ mam na 8/9, korby (jest Shimano) nie potrzeba zmieniać jeżeli już to tarcze korby chociaż one zużywają się kilkakrotnie wolniej niż zębatki kasety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

dbig napisał(a):

> Ale wniosek z tego jeden żeby wszystko dobrze płynnie działało
> to trzeba wymienić kaseta z łańcuchem (dziewiątka) no i od razu
> manetke bo jak wstawie dziewięciorzędową kasete to nie mam
> wyboru.

Dbig, ja nie wiem czy Ty nie czytasz tego co ludzie piszą czy co, ale kilka postów wyżej napisałem Ci:

"A moim zdaniem, to aby wszystko ładnie chodziło to trzeba niestety wszystko zmienić naraz, tzn. manetka(czy tam klamkomanetka), kaseta i łańcuch"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

musial to byc taki fachowiec jak Ty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

wymiękam przy Waszych konwersacjach ;) Ale dorzucę swój kamyczek: jak ktoś chce zmieniać napęd na wyższy niech to robi kompletem. Gdy się nie ma kasy na wszystko na raz - dać spokój i odkładać szmalec. Howgh.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Racja, jednak nie trzeba robić tego całkowicie wystarczy że (o ile ma się piaste z bębenkiem 8/9) się wymieni manetki - łańcuch - kasete i tarcze na korbie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

"łańcuch 9-rzędowy zastosujesz na ośmiorzędowe kasety bo jest wąski gorzej zastosować łańcuch osmiorzędowy do kaset dziewięciorzędowych bo jest za szeroki."


... dbig...najlepiej nic nie zmieniaj... bo jak Tobie fachowcy zaczną przy rowerze grzebać to się z rozumem nie połapiesz...

chłopaku, można czegos nie wiedzieć, można się pytać, ale nie czytać odpowiedzi i nie myśleć to już grzech.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Też tak włanie myślałem że można dziewiątke do ósemek zastosować, nie posądzaj mnie o brak myślenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

> nie posądzaj mnie o brak myślenia.

sorka ale nie dajesz mi wyboru. masz do dyspozycji całą sieć, nawet w polskich jej zasobach są odpowiedzi na większość zadawanych przez Ciebie pytań. zadajesz je tutaj - i oki, ale nie łączyć najprostszych faktów, kompletnie nie kojarzyć o czym się pisze... szkoda słów....

tak więc tak - możesz wąski łańcuch założyć na napęd 8 rzędowy. podobnie jak możesz założyć pończochę zamiast paska klinowego w samochodzie. po co jednak chcesz to zrobic to juz tylko bogi wiedzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Jest to łańcuch wąski i predzej wejdzie na ósemke niżeli łańcuch szeroki na dziewiątke to tylko eksperyment nie musi nikt tego robić ani ty ani ja, dobrze wiem jakie sa zasady kompatybilności sprzętu nie musisz mnie dołować stary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Widze dbig ze musze Ci powtorzyc ze nalepsza precyzje otrzymasz stosujac kasete 6 biegowa i lancuch na 10 speed. Takie rozwiazanie bedzie najlepsze w Twoim przypadku, bedziesz sie chociaz wyroznial :) Tylko szkoda ze daleko nie zajedziesz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

Ja już otrzymałem od kolegów pouczenie i zgadzam się z nimi zresztą teoretycznie zawsze byłem tak przekonany ale praktycznie chciałem spróbować oczywiście to o czym mówisz jest totalną głupotą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: łańcuch dziewięciorzędowy

A paski od noskow najlepiej smarować pastą kiwi.Aha,a łańcuch gotujemy w łoju;co najmniej przez godzinę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Racja, jednak nie trzeba robić tego całkowicie wystarczy że (o ile ma się piaste z bębenkiem 8/9) się wymieni manetki - łańcuch - kasete i tarcze na korbie.

no i to właśnie kryje się pod słowem "wszystko"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Gdzie w w Gdyni kupic rower górski? (4 odpowiedzi)

Tak jak w temacie poszukuje roweru górskiego w dobrej cenie

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...