liceum dla dziecka

Cześć,
Jak sobie radzicie z posłaniem dzieci do liceum skoro komunikacja taka słaba?
Dowozicie dzieci, ale co z odbiorem jak skończy o 12?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: liceum dla dziecka

Przecież dziecko w liceum to nie przedszkolak i może wracać autobusem. Dzieciaki kursują autobusami, w Gdyni też jedzie się trajtkiem, często w korkach. Jak jest kilka osób można umówić się na podwiezienie rano, ale powrót to raczej autobus.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak rozumiem nie neguję że może samo wracać.
Chodzi bardziej o komunikację. Jak często jeździ autobus?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za piętnaście, no może dwadzieścia lat będzie szynobus z Bojana na Wiczlino i dalej do Gdyni gł. Watro poczekać lub wziąć to pod uwagę w planowaniu potomstwa i jego ścieżki naukowej (liceum) . Najbliższe liceum jest na Wiczlinie - rowerem około 20-30 min w jedną stronę, fakt ścieżki rowerowej brak ale może wybudują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


jak skończy o 12 to idzie śmiecić i pić wódkę do lasu jak większa część kwiatu tutejszej młodzieży, transport to najmniejszy problem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

to co robi twoje dziecko nie interesuje innych, skoro twoje pije po lekcjach to twój problem. Od dłuższego czasu wieczorową porą wychodząc z psem na spacer spotykam grupy młodzieży spacerujące bardzo kulturalnie. Nigdy nie widziałem żadnego piwka czy innych używek. Zawsze większość się przywita i jest git. Gdzie ty mieszkasz na tym Bojanie że widujesz taka młodzież?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: liceum dla dziecka

Rano jak jadę do pracy to zabieram ze sobą. Jak nie mogę to żona odwozi na Dąbrowę Centrum. Z powrotem jest dokładnie tak damo. Czasami wraca autobusem (15 lat to już duży dzieciak jest).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

uważam ze nasza komunikacja nie jest najgorsza, napewno można cos sobie dobrać i wiele osób sobie doskonale radzi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Jakie autobusy, pksy, busy jeżdżą?
Chciałbym sobie zobaczyć rozkład ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Będę trochę cięty. Proszę iść na najbliższy przystanek autobusowy i tam zobaczyć jakie autobusy jeżdżą, i jaki mają rozkład. Tak, to jest takie proste!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z chęcią, ale ja tam nie mieszkam, tylko rozważam czy się budować ...
Z tego co sprawdziłem to 191 jeździ i tylko do Gdyni, więc szału nie ma bo raz na godzinę.
Czy jakaś inna komunikacja jest jeszcze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wszystko jest na stronie komunikacji miejskiej...wypisane
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: liceum dla dziecka

Na Wiczlino często chodzę na przystanek jak nie ma autobusu i nie narzekam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: liceum dla dziecka

Co prawda jeździłam autobusem dobrych kilka lat temu, ale da się żyć. Na początku studiów również jeździłam na uczelnię do Gdańska. Polecam tylko znaleźć szkołę jak najbliżej Bojana. Ja jeździłam na Witomino i przyznam, że 147 nigdy mi nie pasował po południu i musiałam śmigać na około (3 autobusy od liceum do Bojana - z czekaniem około 2 godziny). Ja najszybciej kończyłam lekcje o 14.30, ale ok 12 też jest autobus do Bojana. No i warto posłać do jednej klasy z kimś z Bojana, żeby było raźniej :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: liceum dla dziecka

Slaby to ty jestes , autobus jezdzi co godzine, kiedys byly pks i kazdy dojezdzal. A jak masz dziecko niemote ktore do liceum musisz zawozic to wspolczuje. Dramat
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No faktycznie, mamy świetną komunikację... dzieciaki muszą spędzać 3-4 godziny dziennie w drodze do szkoły, bardzo użyteczny czas... szczególnie że w 191 stoją ściśnięci jak sardynki w puszcze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapytaj się lepiej ile dzieci z Bojana chodzi do liceum.
Koleczkowo i Bojano ma najlepsze połączenie z Wejherowem. Gdynia to daleki świat.
Wójt uważa, że dopłata roczna do autobusu 18.000 zł (1500 zł/miesiąc) aby jeździł częściej do Gdyni to za dużo. Lepiej wydać na jego studia w Krakowie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może by tak stworzyć stronę gdzie my mieszkańcy Bojana moglibyśmy umawiać się między sobą. Dużo z nas jeździ do pracy do Gdyni i ma często wolne miejsca w aucie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasz student, będący bardzo zajętym budowaniem wiekopomnych inwestycji ( jak centrum samorządowe ) jest bardzo przepracowany - niech więc chodzi na urlopy. Wtedy bezmyślna Rada Gminy nie będzie musiała mu płacić ekwiwalentów za niewykorzystany urlop - co akurat starczy na 3 lata opłacenia autobusu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój syn jeździ do liceum w Gdyni. Rano podrzucam chłopaka na Wiczlino przy Biedrze (4km) i stamtąd ma 147 do Gdyni, Teraz prawie rok siedzieli na zdalnym, ale jak wraca prędzej ma łapać stopa - tyle aut jeździ na pusto, apeluję do mieszkańców o podwózkę dla dzieciaków
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lapac stopa? To masz naprawde wyobraznie i wiedze o swiecie , juz pomijam ze jest czas pandemii. To moze daj mu bez prawka niech jezdzi , prawdopodobienstwo bezpiecznego powrotu zblizone.

Tutaj problem lezy w slabej komunikacji a nie w nawolywaniu do zabierania na stopa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka pandemia ludzie jeszcze oczu nie otworzyliscie. Ja do liceum chodziłem 10lT temu. Był już 191. Nie raz nie dwa było tak że qjezdzamy na pętle na Dąbrowie R A 191 odjeżdża sprzed nosa nam . I co trzeba było godzibe czekać na następny kurs. Ale żyjemy jakos . Nikt nas nie odwozil. A teraz to najlepiej d*pe pod szkołę zawieźć. Niech się uczą samodzielności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wiesz 10 lat temu nie bylo korkow z wiczlina przez chwarzno, karwiny tez nie sa najlepsze, poza tym jak czego s nie bylo 10 lat temu ( mowa o autobusie ) to nie znaczy ze kazde nastepne pokolenie ma miec tak samo trudne zycie, srednio 4 godziny zajmuja dzieciom dojazdy do szkol srednich, to jest porazka.Bojano czy Koleczkowo to nie wsie zabite dechami gdzie sasiedzi mieszkaja od siebie w odleglosci kilometrowej, zorganizowanie transport publicznego dla gminy powinno byc sprawa wazna , zwlaszcza ze liczebnosc mieszkancow wzrosla a teraz przy oddawaniu nowych osiedli bedzie jeszcze gorzej. dlaczego to tak trudno zrozumiec dodam ze dojscie do biedry z Bojana to 4,5km, latem moze jeszcze jakos ok ale zima po ciemaku przy rozpedzonych samochodach no slabe to jest.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: liceum dla dziecka

Mieszkam w bojanie od 7 roku życia, do gimnazjum oraz liceum chodziłem do Gdyni (Śródmieście) i teraz z perspektywy dorosłej osoby mówię szczerze: dojazdy były tragiczne i wspominam je okropnie, marnowanie czasu na czekanie na osławiony autobus linii 191, który potrafił sobie ot tak po prostu nie przyjechać było strasznym marnowaniem czasu, podczas, gdy moi znajomi, którzy mieszkali gdzieś bliżej, w mieście, już dawno byli w domu po szkole, ja musiałem czekać na przystanku, a później tłuc się zatłoczonym, małym 191 w godzinach szczytu, by finalnie dotrzeć zmęczonym do domu po 7-8 godzinach w szkole i kolejnych 2 godzinach (albo i więcej!) spędzonych na powrocie. Nie będę oszukiwać siebie samego i innych, że było róbcie super albo wcale nie było tak źle, bo w rzeczywistości było fatalnie. Ci, którzy chcą się wprowadzać do bojana (celowo piszę z małej litery), a mają dzieci w wieku szkolnym - lepiej sobie darujcie, nie róbcie im tego. Fajnie się o takich rzeczach mówi z perspektywy dorosłej osoby z własnym samochodem, ale dopóki się samemu tego nie doświadczyło, to lepiej zamknąć usta i posłuchać tych, którzy wiedzą, jak to jest. A nie jest wesoło wracać do wspaniałego bojana. Myślę, że warto zapytać władze wielmożnej Gminy Szemud, dlaczego woli sypać pieniądze na płatne studia dla wójta lub budować lądowisko dla helikopterów na rondzie w sąsiedniej wsi (vide Kielno), niż skupić się na tym, by młodzież, ale nie tylko, miała zapewniony normalny dojazd do szkoły. Refleksja smutna, ale chyba pora się opamiętać i nie głosować na osoby, które pogardzają mieszkańcami, ich czasem i pieniędzmi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem z Twojego toku myślenia, że to wójt miał zadbać byś miał czy dojeżdżać do szkoły ?? A nie Twoi rodzice , którzy podejmowali decyzję osiedlenia się w Bojanie , a nie przejmowali się jak dzieci będą się przemieszczać, gdzie będą się uczyć , jakie będą miały możliwości rozwoju ? Zawsze lepiej zwalić to na kogoś z zewnątrz . I o ile pamiętam , to nie było i nie ma obowiązku osiedlania się w Bojanie ?
Ja z żoną dowoziłem syna do Gdyni i Sopotu prawie do matury , w ostatnich klasach liceum sporadycznie, ale w miarę możliwości by mu pomóc odbierając go z Karwin. A czas wspólnej jazdy samochodem, czy rano czy po południu mogliśmy przynajmniej spędzić na rozmowach i nie był to czas stracony . Chociaż dziś najczęściej , dzieci nawet dowożone, spędzają czas w samochodzie rodziców z komórką w ręku .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wójt ma zadbać, aby tak duża wieś jak Bojano nie była wykluczona komunikacyjnie. tylko tyle i aż tyle. Za moment staniesz w jego obronie jak przestaną śmieci wyrzucać i wodę dostarczać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strach pomyśleć co jest w Szemudzie. W całej gminie, moim zdaniem, komunikacja publiczna jest słabej częstotliwości. Ale też trzeba zwrócić uwagę, że na czas przejazdu włodarze jako tako, nie mają wpływu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie, że wiele lat woziłeś dzieci do szkoły i nie było to dla Ciebie problemem. My też wozimy, ale pracujemy i nie zawsze jest to możliwe. Oczywiście, że sprawa komunikacji to sprawa wójta i rady gminy. Artykuł 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym wyraźnie sprawę lokalnego transportu zbiorowego przypisuje do zadań własnych gminy. Wójt nie widzi problemu z fatalną komunikacją. Dla niego nowe kursy autobusowe to za duży wydatek dla gminy. Ciekawe, dlaczego obciąża gminę kosztami własnych wyjazdów do hotelu i studiów, z których gmina nic nie ma? Dlaczego w czasach, kiedy w Bojanie mieszkało 900 osób, autobus 191 kursował z podobną częstotliwością, co teraz, kiedy mamy tu już pewnie z 4000 mieszkańców? Nadwyżka z naszych podatków może być przeznaczona na budowę lądowiska dla helikopterów, na którym nigdy nic nie wyląduje, i wydatki osobiste wójta, ale już nie na komunikację, z której korzystają głównie nasze dzieci. Nie rozumiem ludzi, którzy w tej sytuacji jeszcze bronią takiego stanu rzeczy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bronię wójta i mam o jego aktualnych działaniach negatywne zdanie. Natomiast nie rozumiem ludzi, którzy mają roszczeniowy stosunek do wszystkiego co wokół nich . Nikt wam nie bronił zamieszkać w Osowej , czy na Dąbrowie , gdzie komunikacja jest lepsza . Przecież wiedzieliście o tym . Chyba, że mamy do czynienia z osobami które kupują działki czy domy bo tańsze a później maja wymagania by było tak jak w droższych lokalizacjach, ale to już ich problem , i powinien zostać tylko ich problemem .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Autobus to nie jest roszczenie. To normalność. Jeżeli Gmina pobiera podatki od mieszkańców to powinna zadbać o ich komfort życia. Każdy nowy dom to nowy podatnik i nowi urzędnicy do ich obsługi. Zawsze było tak, że ludzie dbali o to skąd mają pieniądze. W Szemudzie jest inaczej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

za chwile skoncz budowe drogi I bedzie wezel w Koleczkowie, na obwodnice wiedziemy na Dabrowie a ma ruszyc tez obwodnica Witomina wiec powinno sie rozkorkowac ...moze puszcza jakis autobus I wszyscy odetchna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zalezy o kim mowisz ..wiekszosc ludzi pyta I zasiega informacji jak ja mialem zamiar kupic dzialke to zapewniano mnie w gminie ze bedzie tylko lepiej z komunikacja na przestrzeni krotkiego okresu czasu..natomiast mowiono mi tez ze kanalizacji nie podlacza przez najblizszych 10 lat... I wiesz co musialem rozebrac kostke na wlasny koszt bo sie okazalo ze mam obowiazek sie podlaczyc do lini kanalizacyjnej ktora miala powstac za nastepnych osiem lat..... a stalo sie to w rok po polozeniu kostki.. a autobusow jak nie ma tak nie ma.....
komunikacja a raczej jej zapewnienie nalezy do gminy bo skoro wydaja pozwolenia na budowe domow to infrastruktura drogowa I komunikacja musi byc zapewniona.tak jest zapisane w przepisach.skoro sa pieniadze na lanie asfaltu w szczerym polu to nie powinno byc sytuacji ze mieszkancy musza sie dokladac do zwyklych plyt jumbo.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Mieszkanie w bliźniaku (58 odpowiedzi)

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za...

Zbiorniki retencyjne (7 odpowiedzi)

Dlaczego dwa zbiorniki retencyjne przy rondzie ul. Warszawskiej i Gryfa są nieczynne? Wszędzie...

Czy jest szansa na wiaty przystankowe w Bojanie na nowych przystankach? (8 odpowiedzi)

Witam, czy na nowych przystankach jest szansa na pojawienie się wiat? Pozdrawiam.