magnetoterapia to ściema ?

Temat dostępny też na forum: Zdrowie
Czy ktoś stosował magnetoterapię na urazy : kontuzje, zwichnięcia, złamania, bóle i urazy mięśni jak zdarzyło się po treningu na rowerze?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: magnetoterapia to ściema ?

magnetoterapia i cala reszta fizykoterapii idealnie nadaja sie wlasnie na tego typu urazy, czy kontuzje.
Tylko wiekszosc pacjentow nie zdaje sobie sprawy ze np. tkanka w pelni regeneruje sie po okolo 3 miesiacach, takze nawet do tego czasu mozna odczuwac bol. Pole magnetyczne wspomaga szybsza regeneracje tkanek i zwieksza ukrwienie, jednak w zaleznosci od stopnia urazu, niekiedy nawet najlepszy "lek" bywa malo pomocny.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: magnetoterapia to ściema ?

fizjoterapeuto, przedstaw przykłady z własnej praktyki, bo jak znam przykłady przeciwne z życia powszedniego - inwalidów po wypadkach z polem elektromagnetycznym
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: magnetoterapia to ściema ?

kazda terapia ma swoje wskazania i przeciwskazania. Jesli dochodzi do wypadkow to na pewno przez blad terapeuty/lekarza, lub przez zatajenie przez pacjenta istotnych informacji. Moze przedstaw swoje przyklady, to sie do nich wtedy odniose, bo nie wiem co masz na mysli :)

pracowalem przez kilka lat na poczatku swojej praktyki w przychodni na NFZ i nie spotkalem sie osobiscie z problemami, czy powiklaniami u pacjentow po stosowaniu pola magnetycznego. A niemal na kazdym skierowaniu przepisane jest pole magnetyczne.
Tylko jeszcze pytanie... mowisz o polu niskiej czy wysokiej czestotliwosci?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: magnetoterapia to ściema ?

fizjoterapeuto, moje przypadki nie dotyczyły wypadków w gabinecie terapeuty/lekarza, ale w miejscu pracy zawodowej proletariatu, albo na stanowisku bojowym żołnierza LWP i nie dotyczyły mnie osobiście, ale tych którzy stracili zdrowie np. wzrok lub wystąpił nowotwór przypisywany działaniu linii wysokiego napięcia. Co ciekawe w latach 60, 70, 80 byłem "leczony" tzw. "lampami" przez nagrzewanie polem elektromagnetycznym np. zatok nosowych, ale nie miało to związku z kontuzjami sportowymi bikerów, o których tak wiele wątków na tym forum.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: magnetoterapia to ściema ?

Pole magnetyczne stosowane w gabinetach fizykoterapii jest niskiej czestotliwosci, a to o ktorym piszesz jest bardzo wysokiej czestotliwosci. Slyszalem ze np. nadajniki telefonii komorkowej rowniez sa szkodliwe dla mieszkajacych najblizej... takze jak wspomniales pole magnetyczne jest szkodliwe dla zdrowia ale w bardzo wysokiej dawce i tak naprawde otacza ono kazdego z nas... Natomiast stosowane w celach leczniczych jest bardzo niskiej czestotliwosci. Wyjatek stanowi aparat zwany terapulsem- bardzo popularny za komuny, a od ktorego sie teraz odchodzi ze wzgledu na duza sile pola magnetycznego. Stosowany byl wlasnie na zatoki itp.
Podsumowujac: co za duzo to niezdrowo :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: magnetoterapia to ściema ?

Ale, czy jakiś biker wydał 5000 PLN na jakiś "Rezonmed" i czy uważa, że to lepsza inwestycja niż w nowy sprzęt rowerowy ?

Bo ja wydałem na rower już tyle kasy i uzyskałem kilka porządnych dolegliwości zdrowotnych po intensywnym kręceniu i OTB
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja tam zawsze się wypowiadam na temat tego co kupuję, bo po prostu chcę pomóc innym ludziom. Sama często czytam opinie i też nimi się kieruję. A jeśli chodzi o urządzenie biomag to ja poczułam ulgę i poprawę. Rehabilitacje dużo by mnie kosztowały, a tak to mogę sama się wygodnie ułożyć i włączyć urządzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: magnetoterapia to ściema ?

Super urządzenie, wyleczyłam chorą nerkę i zatoki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: magnetoterapia to ściema ?

Z pola EM to ja na rowerze najbardziej lubię punktowe 600THz w wybranych miejscach (krzyżówki). Na wiosnę przydaje się też 15THz globalnie na całe ciało.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: magnetoterapia to ściema ?

Czy wspomniane "punktowe 600THz" i "15THz" zapewnia "Rezonmed" ?
Ten "Rezonmed" za drobną sumkę 5300,00 PLN ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: magnetoterapia to ściema ?

600 THz zapewniać ma tristar, a 15 center star. Drugie urządzenie jest darmowe, pierwsze rzeczywiście nieco przepłacone.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

tak mam mate do magnetoterapi szybko ustąpił ból i szybko się zrosła stopa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Urszula ze Szczecina - sama mata chyba nie wystarczy, mimo ze to najczęściej najdroższy aplikator. Czy mata jest potrzebna do leczenia stopy? Nie wystarczy mniejszy aplikator? Urszulo tę stopę to tak na rowerku sobie zepsułaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajoma mojej mamy stosowała i efekt zauważyła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...