mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

crazy. 2.09 (chłopiec)
~_S_ 2.09 (prawdopodobnie dziewczynka)
~Anna 9.09
~MS 10.09
Karo_lajna 12.09 (dziewczynka)
~żyrafa 14.09
Zochna 01.10
domi.x 02.10 (chłopiec)

ponawiam prośbę o dopisanie płci ;-)

dziewczyny czy macie jakąś super magiczną listę do szpitala? albo jakieś własne doświadczenia do podzielenia się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tez na zzo nie nastawiam sie i niechce w sumie sie nawet nie wczytywalam się co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmm... Okej. To bardziej zrozumiałe :) ale ja i tak się nie bardzo nastawiam na zzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Marlen przy dobrze założonym zzo czujesz skurcze parte. Jestem po kwalifikacji do porodu w Smissmedzie i po roznowie z anestezjologiem dowiedziałam sie, ze gdy pojawia się już skurcze parte to nie podają więcej dawek zzo, bo musisz czuc kiedy przesz. Nieprawda tez jest, ze musisz być non stop podłączona do ktg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~crazy faktycznie masz niezly metlik ;( u mnie w pracy wypelnilam juz papiery tylko bez daty, jedyne co mi zostalo do zrobienia to przeslac kopie czy skan aktu urodzenia dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marlen mnie do terminu zostały 3 tygodnie, a czuje się jakbym umierala powoli na raty... Boli mnie wszystko, nadgarstki, pachy, kolana, pachwiny i podbrzusze. Też czekam na jakieś objawy, a tu ani czopa, ani lepiej się nie oddycha, czasami w ogóle nie mogę złapać oddechu. Mała kręci się niemiłosiernie co przestało już być przyjemne... Mam strasznie dość, a końca nie widać i nawet nic go nie zwiastuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny macie złożone w pracy juz wnioski o url macierzyński? Wyczytalam ze mozna zlozyc przed porodem ale jak skoro tam jest data urodzenia dziecka i wtedy od tej daty sie oblicza te urlopy. U mnie w pracy kontak z księgową to koszmar siedzi gdzieś na obrzezach Gdańska wiec wszystko idzie łancuszkowo, skladam wniosek u dyr, ona zakrecona nie zna sie nic a nic na kadrach więc przesyła to księgowej 1raz w tyg kurier jest pośrednikiem i potem ona jak cos chce to do dyr znowu pytania a dyr do mnie. Szok zła jestm nikt nic niewie. Dyr najlepiej mówi wypisz oblicz sobie wszystko ja przekaże dalej :-(( chyba pójdę do ZUS bo ja chce tą opcje 100% i 60% wiec wogole niewiem jak to zapisać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej! Ja tam czytam wasze komentarze i szczerze to nie mam sily pisac... Mam juz mniej niz 2 tyg do terminu i spuchlam jak paczek... w nocy sie budze bo mam wrazenie ze nadgarstki mi zaraz wybuchna ;/ I tez czekam na ten obnizony brzuch bo nic sie nie ruszylo... na ten czop bo po nim tez ani sladu. Pilam pare dni napar z lisci malin to takie mnie skurcze zaczely lapac ktoregos wieczora ze musialam przestac. I dziwnie bo spac moge caly czas a nie wstaje w nocy na siku.. przez to ta opuchlizna. I tez nie wiem o co chodzi ale tak mnie wzdecia mecza.. wszystko mnie w srodku boli.. plus chyba mi sie tam juz wszystko rozciaga bo pachwiny strasznie rwa ;/
A z takich pozytywnych rzeczy :) Bylam na badaniu piersi w poradni laktacyjnej bo mialam w pakiecie w szkole rodzenia i polozna powiedziala ze 'mam piersi stworzone do karmienia' :D Wiec jedyny problem jaki bym miala to z nawalem :D I tez mi powiedziala ze w Redlowie nie daja zzo. Z jednej strony to jest tez latwiej dla nas i poloznych bo po skurczach wiesz kiedy przec i jest podobno szybciej.. a tak to tylko na ktg musza patrzec i kiedy tam rozpiera i sie dluzy. Ja wyporzyczylam aparat TENs.. i zobaczymy jak sie bedzie sprawdzal. Usiadlam ktoregos wieczora z nim i nawet milo bo mi troche bol kregoslupa zmniejszyl, wiec mam nadzieje ze na wiekszych obrotach jakos da rade ze skurczami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na klinicznej jest tak ze na raz tylko 1 rodzaca dostaje ZZO, a polozna mi tlumaczyla ze to nie kwestia anestezjologa, a pielegniarek anestezjologicznych, bo w tym rozporzadzeniu dod ZZO na nfz, jest tak ze musi byc po podaniu z toba caly czas jedna pielegniarka zajmujaca sie tylko ZZO, nie moze to byc polozna ktora przyjmuje twoj porod. wiec 1 anestezjolog moze podac ZZO wiecej niz jednej pacjentce, ale przy kazdej musialaby czuwac osobna pielegniarka i to jest problem, bo nie ma tyle personelu, a wiadomo, ze zatrudnienie 10 pielegniarek ktore by staly tylko przy ZZO byloby totalnie nierentowne ;/
moze na zaspie tez tak maja?ale tez sie ludze, ze moze jednak ktos to obali i powie ze jest inaczej ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z mojej wiedzy wynika, ze to chodzi o anestezjologa, ktory musi nadzorowac znieczulona pacjentke. Nie wiem czy to dokladnie tak jest. Wkurza mnie wszystko co jest zwiazane z tym zzo, bo nic nie mozna zaplanowac chocby w najmniejszym stopniu. Ja juz powoli godze sie po prostu z mysla, ze bede rodzic bez...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to w ogóle mam takie stany przejściowe. Jak się wyśpię i dobrze się czuje to jestem energiczna jak mało kiedy, a jak nie mogę spać, albo coś mi dolega to mam chęć usiąść i się rozplakac. W sobotę od wieczora walka z migrena, zimne dreszcze, straszna potliwość, potem uderzenia gorąca, Pani doktor na IP w redlowie śmiała się że mnie, że to prawie jak menopauza... Od wczoraj bolą mnie stawy, pobolewa mnie brzuch, znów źle spałam i znów mam jakieś swoje humory... Jutro będę miała równe 3 tygodnie do terminu i to czekanie jest tragedią tak jak niewiadoma kiedy i jak się zacznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogromne gratulacje! I dużo, dużo zdrowia dla Was obojga!

Jestem zaskoczona tym, ze tylko jedna rodząca może dostać zzo. Czy ktoś się orientuje dlaczego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny co u was? Ostatnio ponarzekałam na siebie i humory. Tak wczoraj byłam u fryzjera (włos na porodówkę zrobiony hihi ;-) brzuch mi lekko opadła i lepiej mi się oddycha. Zostało mi czekac :-) a jak wiemy czekanie najgorsze. W piatek mam ktg zobaczymy co tam sie dzieje. Brzuch mnie pobolewa miesiączkowo i wsumie nic wiecej nie czuje.
Kurcze troche lipa ze te porodówki i oddziały po sa przepelnione. Ja wybieram sie na wojewódzki w 1szej kolejności a zobaczymy jak to sie skończy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po cesarce masz 3-4 worek z piaskiem na brzuchu,kiedy ci zdejma worek to panie mowia aby na spokojnie probowac usisc,potem wstac i isc sie umyc,tak ok. 6 h po cesarce. Przeciwbolowe dostajesz najpierw w kroplowce przez ok12 h a potem co 6 h po 2 tabletki pracetamolu i dod co 3 inny lek. Panie nawet namawiaja zeby brac i nie dopuszczac do rozchulani sie bolu,zebys byla w stanie dzieckiem sie zajac i lepiej znosila wszystko. U nas maly lezal na wczesnikach ze wzgledu na niemiarowosc,ale po pierwszym pryaznicu poszlam go zobaczyc juz, a po 8 poszlam go juz krmic,bo chcialam (cesarkie mialam o 21 dnia poprzedniego). Gdyby nie to serduszko to mogla bym po obchodzie go wziac ale musial zostac,wiec co 3 h chodzilam go przebrac i karmic. Niestety dokarmiaja dzieci i zaczeli sami,bo maly potrzebowala ale ja i tak cycka mu daje i rozkrecam laktacje i bedziemy chcieli zostac tylko na cycku. Echo wyszlo ok wiec dzis,czyli go dostalam:):) i gdyby nie infekacja i antybiotyki to jutro by nas wypisali. Nie wiem jak to jest jak dziecko jest ok po cesarce,ale skoro ja moglam chodzic go dokarmiac to mysle ze dostaniesz go szybko. Panie tez namaiwaiaj aby odciagac pokarm i im nosic aby dokarmialy twoim,nawet jak jest malo to zeby im przynosic,zeby twoj jadl. Namawiaja tez mamy aby sciagaly siare i im przynosily. Im szybciej ty wstaniesz tym szybciej bedziesz mogla sie dzieckiem zajac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

(nie)całkiem nowa gratulacje!!! Doczekałaś się i jednak jesteś sierpniową mamą :-) super! Dużo sił i zdrówka dla Was!

A jeśli znajdziesz chwilkę napisz proszę jak po cesarce na Zaspie - jak wygląda uruchamianie po zabiegu, czy bez problemu jeśli chodzi o leki przeciwbólowe, czy dzieciątko może być przy Tobie czy tylko je dowożą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od soboty jestem na Zaspie a od niedzieli wieczora tule synka (niestety narazie tylko co 3 h,bo lezy na obserwacji ale i tak jest cudownie. Skonczylo aiwnszybka cesarka ze wzgledu na zielone wody plodowe i wysokie tento bo okazalo sie,ze maly jest owiniety pepowina:( ale juz wszystko ok. Ze zzo jest tak,ze moze je dostac jedna rodzaca na dzien. Ale dlaczego to nie wiem. Choc powiem wam,ze ten gaz jest Super i jest ro moj nowy kolega!!!! Na skurcze dziala idealnie do dzieki dzaiekowi nie musisz skupic sie dodatkwo na oddechac,bo je slyszysz i wiesz ze dobrze oddychasz,tak jak ucza. Zaspa przepelniona,maja tutaj urwanie juz od tygodnia,ale nie dziwie sie bo personel idac od patologii ciazy do poloznictwa- przecudowny!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zmęczenie to chyba naturalne. Niestety spadek nastroju też. Crazy do terminu zostało Ci tylko 13 dni - dasz radę! Odpoczywaj w dzień ile możesz.
U mnie w domu pomór - córka przyniosła do domu jelitówkę, najpierw ona, a teraz my - wesoło mamy :-) czekam na ostatnie usg i mam nadzieję, że Maleństwo nie urosło za duże. Trzymajcie się dzielnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej dziewczyny. Jestem zmeczona :-( spac w nocy mi bardzo ciezko wiec wstaje nie wyspana w dzień nie mam werwy siły i humoru. Boli mnie podbrzusze i co dzień rano wstaje pochodze 5min i mam mega gesty glutowaty zbity śluz. To nie czop bo nie odchodzi on codziennie przecież a poza tym nie jest krwisty tylko mleczny. Powiem wam że chciałam dotrzymac do września ale tak jak mnie wszystko ostatnio meczy, boli to juz moge rodzic :-)
I oczywiście mimo ze jeden poród mam juz za soba to i tak mysle i martwie sie kiedy i jak sie zacznie czy nie przeocze czegoś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasiu takie wątpliwości są za każdym razem, bo każda ciąża i poród są inne ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się zastanawiałam nad lewatywą. Tylko powiedzcie mi kiedy ją zrobić? Jak już są skurcze regularne? Skąd będę wiedziała, że to dobry moment?
Coraz częściej zastanawiam się jak to wszystko będzie wyglądało. Czy dobrze ocenię moment w którym wybrać się do szpitala, żeby nie było za wcześnie, ale też nie za późno :P... czy tylko przy pierwszym dziecku są takie wątpliwości? ;)

Ja też się pewnie pojawię w Pracowni Marzeń :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze jedna rzecz.. W razie jak nie widziałyscie na fejsie proponujemy spotkanie w ten wtorek o 12 w Pracownia Marzeń (SKM Zaspa). Parę dziewczyn jest zainteresowane. Ja też na pewno będę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (95 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych. (13 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych , który skutecznie działa .Z góry dziękuje za namiary .

jaki fotelik 9-18 polecacie? (47 odpowiedzi)

jestem na etapie poszukiwania fotelika 9-18. szukałam montowanego przodem i tyłem. chciałabym z...