odstraszacz na krety - opinie?

Witam,
w moim ogrodku, gdzie dopiero posialam trawe zadomowil sie kret i buszuje po calym terenie. Pelno kopcow, jak pole minowe.
Nic go nie wypedza. Widze, ze sa jakies solarne odstraszacze na krety emitujace drgania i dzwieki.
Prosze doswiadczonych o opinie czy to naprawde skuteczna metoda na kreta ?

Dzieki za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: odstraszacz na krety - opinie?

tylko siatka da 100 % pewności
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

przerobiłam już chyba wszystko: wapno, granulki, odstraszacze na baterie tradycyjne i teraz mam taki z lampką solarną - nawet działa, ale jak tylko baterie się wyczerpują to krety natychmiast wracają!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

U mnie również wszystko szło w ruch aż w końcu posłuchałem sąsiada i wkopałem siatkę na krety:
http://www.hodowlany.pl/okazja17_Siatka_na_krety.html
i w końcu spokój tak już od 3 lat:)
Ale proponuje zainwestować w mocną siatkę o dobrej gramaturze, oczko max. 16 mm:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Mam mam dziecko upośledzone głuchoniewidome 14-letniej reagujące na dźwięki odstraszacza czy są oficjalnie przeciwwskazania do stosowania nasi sąsiedzi mają takie odstraszacze i dziecko ucieka z podwórka Boi się nie wiem czy będę mógł dojść do porozumienia z tymi sąsiadami czy jest formalnie są przeciwskazania No których mógłbym się oprzeć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Odstraszacze wydają dzwieki ,które nie są słyszalne dla ludzi .Nie możliwe żeby dziecko słyszało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak to nie, oczywiście że słychać odstraszacz, nie jest głośny ale ucho ludzkie słyszy jego dzwięk.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Ja swoje słyszę a krety odganiaja na 4m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Zalezy jaki odstraszacz.
Ten ultradźwiękowy solarny wydaje z siebie dźwięk który słychać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Niestety słyszalna, a na dodatek bardzo irytujące.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Pewnie że słychać szczególnie kiedy zapada cisza nie można zasnąć nawet stopery nie pomagają mam kilkadziesiąt nie przespanych nocy.szlak mnie trafia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

zasponsoruj sasiadom siatke ogrodowa pod trawnikiem napewno sie zgodzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Mam podobny problem ,też znajoma osoba odczuwa jak sąsiad wlancza odstraszacz, co robić? Policja nie wierzy ,nikt nie wierzy a tragedia trwa już 2 lata
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

I jak się sprawa rozwiązała z sąsiadem? jestem ciekaw?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Możliwe, przecież takie dzieci mają wyostrzone inne zmysly możliwe że odczuwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

I jak doszła pani do porozumienia z sąsiadem bo jestem ciekaw?mam podobny problem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

To można na trawniku bez roślin. Spróbuj wkopać siatkę w ogrodzie przy drzewach i krzewach lub warzywach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

To jest super metoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

przerobilem wszystko, przez rok dzien w dzien walczylem z kretem, wreszcie zainwestowalem w petardy na kreta- kretolap. koszt 200zl ale wybily go nastepnego dnia i od tego czasu spokój.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kretów się nie zabija! Są pod ochroną, a przy domostwach pod częściową ochroną, co oznacza, że można je przeganiać, ale nie zabijać!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Metoda 1
Wbijasz w świeży kopiec prent metalowy do prenta przedłużacz (długi:) i podłączasz do gniazdka w zasadzie wystarczy sam + p.s najlepiej po deszczu lub wody w dziurę kopca
Metoda 2
Karbid do dziury i woda...

p.s chyba cie nie wystraszylem..;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Rycyna i lapka na kreta wygladajaca jak wielka klamerka. Siatka g..... daje W tym roku duzo tez jest nornic z tym jest wiekszy problem jak z kretem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

ostatnio słyszałam jak dziewczyna opowiadała ,ze do jej salony fryzjerskiego przyszedł facet i prosi o włsy ,własnie na krety ale co i jak?? nie wiem. chetnie bym sie dowiedziała
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

jeszcze zgnile cebule i inne smrody je odstraszaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

też o tym słyszałem. ponoć włosy wkłada się w dziury w kopcach.
Nie wiem czy działa bo jeszcze nie próbowałem. Ale coś chyba jest na rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Ten pomysł z włosami naprawdę działa:-D . Kret odrazu się wzniósł..... do sąsiada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Nie dziala...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Wlosy tez niedzialaja jstem fryzjerka i prubowalam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

A i owszem tylko że nie włosy ludzkie a sierść psa taką jak się wyczesuje naszego pupila. Zapach sierści psa czy nawet kota skutecznie odstrasza krety i nornice. Słyszałem również o metodzie na pety papierosowe. Potrzeba zebrać cały słoik petów i zalać wodą. Odczekać 2 tygodnie i tą wodę wraz z petami wlewać w otwór w ziemi który zrobił kret. Prawdopodobnie jest to w 100% skuteczna metoda a przekazał mi ją taki starszy pan 76 letni ogrodnik. Myślę że wie co mówi. Jeszcze jest jedna metoda, a mianowicie wystarczy nasączyć kawałek szmatki Domestosem czy Acze i wepchnąć głęboko w otwór w ziemi najlepiej kijem lub metalowym prętem którą zrobił kret i od razu zasypać ziemią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

nie działa, próbowałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Taaaaa. Super działa. Krecik wymości sobie posłanko w komorze lęgowej :))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Krety boją się zapachu zwierząt i ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

chodzi o intensywny zapach człowieka, lepsza jest sierść psa, często stosują też sztuczny zapach lisa tudzież innego drapieżnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Najlepsze są psa lub kota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ani karbid, ani napięcie w ziemi nie pomogło. Kret rył mi dziure tuż obok wbitego pręta pod napięciem, na moich oczach. To samo ten odstraszacz wibracyjny. Stałem 2 metry od niego i słyzałem jak pierdziało, a kret kopał kretówke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Witam ponownie,
kazdy podpowiada mi co innego "sprawdzonego" :), ostatnio zgodnie z rada uzylam czosnku - nie pomoglo niestety.
Teraz mam zamiar zastosowac pulapke, taka rurke, w ktora krecik wejdzie ... :) , a ja go zabiore na wycieczke i wywioze na odlegle pole.

Ciekawi co z tej mojej wizji sie sprawdzi, czytalam opinie innych, ze to dziala i krety sie lapia, ale jakis taki sceptycyzm mnie ogarnal.
Jak zastosuje to dam znac, jakie byly efekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Odpowiedź prosta - kot, łowny kot. Też mieliśmy krety, istne kretowisko. Od kiedy mamy kota kreta nie ma żadnego - u sąsiadów też, bo zasięg działania kota wykracza dużo dalej poza naszą działkę ;) Mi te krety nie przeszkadzały, ale sąsiedzi przeszczęśliwi ;) Raz złapałam kotka jak się zabawiał z takim kretem, nic dziwnego się się przeniosły
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odstraszacz na krety - opinie?

ja kupiłem dobry odstraszacz kretów solarny świetnie się sprawdza. Można go dostać na telezakupy.tv. Działa do 1000m^2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: odstraszacz na krety - opinie?

też zamówiłem ten odstraszacz solarny z telezakupy.tv i naprawdę dobrze się sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Dwa ostatnie posty pisze jedna i ta sama osoba reklamując telegówno.tv także proponuje nie korzystac.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

mój odstraszacz uzbierał 1/2 litra wody. Nieszczelny .I jak myślicie gdzie on teraz jest ,a niby taki świetny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Jeżeli poszukujesz środka, który ostatecznie rozwiąże problem z kretami, to tylko zakopana siatka z PCV. Na odstraszacze, karbidy, trutki, pułapki tylko wydaje się całkiem sporo kasy, a efekt najczęściej żaden, lub chwilowy. Zależy czego się oczekuje, ja położyłem siatkę, pracy sporo, ale w tej chwili żadnych kretowisk od 3 lat, a wcześniej 5-7 dziennie i dodatkowo rozkopujący to na wszystkie strony pies .... :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Rura działa w 100%. Musisz tylko co 2h sprawdzać czy jest w pułapce bo inaczej po 6h do 8h krecik umiera z głodu... są teraz takie rury z pręcikiem wystającym nad ziemię - nie trzeba juz wykopywać żeby zobaczyć czy jest w środku. Ważne ! Wkop rurę w rękawiczce żeby Twojego zapachu nie było czuć bo ominie i pojdzie innym korytarzem :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

sprawdzone tyle że to trochę zabawy. Jeżeli ktoś łowi ryby to po oczyszczeniu ryb te odpady łuski itp. do dziury kreta -na pewno co najmniej pół roku w tym miejscu się nie pokarze.Na małej działce kilku arowej na pewno się sprawdzi bo na dużej np. 30 a to trochę gorzej ze względu na wielkość terenu- czyli kret ma większe pole do popisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Ja wkopalam Gołymi rękoma i 15min i już siedział ale dobra rękę mam do zwierząt. Oczywiście dwa złapałam i wywiozlam do lasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Kret do lasu? Pomyśl trochę !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Szkoda pieniędzy na tą pułapkę u mnie się nie sprawdziły a było zastawionych 10 i w żadną się kret nie złapał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

Testował ktoś piankę na krety firmy Bayer?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co zauważyłem to żaden odstraszacz nie działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam! używałam na krety, na koty i jakoś nic nie zadziałało :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odstraszacz na krety - opinie?

U mnie u to nieskuteczne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...