opinia negatywna

To, że jestem niezadowolona z rehabilitacji to mało powiedziane, jestem wściekła, bo 5 tydzień po zabiegu zmagam się z problemami mięśni szyi, gdzie nigdy wcześniej problemów z szyją nie miałam.

W Revimedzie pojawiłam się ze skierowaniem na gimnastykę odcinka krzyżowo-lędźwiowego. W wyniku rehabilitacji zamiast poprawy samopoczucia doszły mi nowe problemy. Na pierwszych zajęciach wszytko ok, z zapałem wykonywałam ćwiczenia na piłce wg instruktażu fizjoterapeutki. Drugie spotkanie, już z innym fizjoterapeutą, to mało ćwiczeń a dużo manipulacji na całym kręgosłupie m.in. szyjnym i technik rozluźniających przypominających masaż. Z ośrodka wyszłam z zawrotami głowy, nudnościami, ogólnym rozbiciem i złym samopoczuciem. Od razu to zgłosiłam - poinformowano, że takie rzeczy mogą się zdarzyć zaraz po zabiegu. Niestety nie mijały cały tydzień, doszedł ból głowy i taka słabość mięśni szyi, że trudno było podnieść głowę z poduszki. Drugi tydzień to z kolei zupełne usztywnienie części szyjnej. Niestety problemy z szyją utrzymują się do dziś...
Na plus postawa właściciela przychodni na złożoną reklamację usługi.
Kolejne zlecenia na rehab. na wszelki wypadek realizuję już gdzie indziej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpowiedź obiektu

W odpowiedzi na Pani negatywny komentarz, przesyłamy wyjaśnienia do przedstawionej sytuacji:

W pewnych przypadkach, wzmożonego napięcia mięśni lub ich bolesności (np. po ćwiczeniach), przed rozpoczęciem ćwiczeń należy wdrożyć postępowanie mające na celu rozluźnienie, rozciągnięcie i zwiększenie ruchomości napiętych tkanek oraz stawów.

W sytuacjach, w których napięcie mięśniowe utrzymuje się przez bardzo długi czas, wspomniane postępowanie może nieść za sobą tzw. reakcje pozabiegowe, jakimi mogą być m.in. : zwiększona bolesność mięśni, uczucie ogólnego rozbicia, problemy ze snem, objawy przypominające przeziębienie. Jest to fizjologiczna reakcja organizmu na zmianę konfiguracji napięć układu nerwowo-mięśniowego i występuje u większości pacjentów.

Gdy napięcie mięśni jest zwiększone przez dłuższy czas, organizm zaczyna traktować to jako normę. Terapia zmniejszająca napięcia wytrąca organizm ze względnej równowagi. Proces ten może wyzwolić wyżej wymienione objawy, gdyż organizm próbuje poradzić sobie z nową sytuacją (podobnie jak walczy z chorobą poprzez wywołanie gorączki). Może się zdarzyć, że rozluźnienie jednego obszaru, spowoduje przeniesienie napięcia do innego miejsca, wyzwalając nowe dolegliwości bólowe. W skrajnych wypadkach mogą mieć charakter ostry np. imitując bóle korzeniowe.

Wystąpienie takich ostrych reakcji jest wskazaniem do dalszego postępowania mającego za zadanie rozluźnienie napiętych struktur, gdyż oznacza to, że organizm nie jest w stanie poradzić sobie z regulacją stanu tkanek.

Jest nam niezmiernie przykro, że zdecydowała się Pani przerwać leczenie. Jesteśmy przekonani, że gdyby zdecydowała się Pani dokończyć cykl zabiegów, udałoby się znacznie zmniejszyć dolegliwości. Niemniej jednak głęboko szanujemy Pani decyzję i rozumiemy, że reakcja Pani organizmu była czymś nowym i niepokojącym. Pozostaje nam życzyć Pani jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz pełnej sprawności.

Gdyby jednak zdecydowała się Pani kontynuować w naszej placówce proces rehabilitacyjny serdecznie zapraszamy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: opinia negatywna

Czy Pani stanem zdrowia zainteresował się Revimed w okresie późniejszym? Czy bierze odpowiedzialność za zdrowie pacjenta? Czy stan Pani się poprawił, czy bóle ustały?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0