problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam was kochane mam do was pytanie , urodziłam córeczkę dwa tygodnie temu karmie ja naturalnie i dwa razy dziennie sztucznym mlekiem, ze wzgledu na bardzo niską wage urodzeniową na patologi noworodka lekarze kazali mi odciągać swoje mleczko i dawać butelką, i co z tego wynikło mala ssie pierś ale tam bardzo mało mleczka bo jak odciągam to mam z dwoch piersi 50 ml a odciągam co 5/6 godzin bo wczesniej nie ma co bo tam nic nie ma, mała tak samo chwile przy cycu a potem strasznie płacze bo pusto , wiec juz nie wiem co robić by pomóc laktacji, przystawiam do piersi , pije duzo wody, herbatke na laktacje a tam pusto jestem załamana, strasznie zazdroszczę mamom które potrafią na swojej piersi wykarmić swoje dzidzie może znacie jakieś inne sposoby , myślałam zeby pojść na zaspę do szpitala do poradni laktacyjnej ale nie wiem czy warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

idz
mi tam pomogli baaardzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

asia staraj sie odciagac mleko jesli mozesz to bardzo czesto, przystawiaj mala do piersi tez tyle ile mozesz!! to pobudza laktacje, wiem ile kobiet ma takie problemy i czasem dpiero po miesiacu laktacja sie normuje, spruboj tak zrobic!
mam kolezanke ktora jest doradca laktacyjnym z certyfikatami , podaj mi swojego meila a skontaktuje sie z toba jesli chcesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

Ściągaj i przystawiaj jak najczęściej, pij kawę zbożową nestle CARO (jak inka), piwo karmi, dużo wody i się nie stresuj, na pewno będzie dobrze. I warto to skonsultować, może pomoże fachowa porada, powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

na pewno trzeba przystawiać i odciągać mleko tak często jak się da, dlatego, że to pobudza laktację
czy ściągasz mleko laktatorem, czy przystawiasz dzidzię do piersi, jest to sygnał dla piersi, że ma produkować więcej mleka, sama wiem po sobie, jak mała ma więcej apetytu i je częściej, to potem, jeśli jest dłuższa przerwa (mała zrobiła dłuższą drzemkę) to mam wrażenie, że mi "cycki rozsadzi:, tak więc przystawiaj często nawet jeśli myślisz, że nic w nich nie ma, przy okazji mała się poprzytula:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

nie sciagniesz tyle ile dziecko zje moja corka tez miala mala wage urodzeniowa i byla tylko na piersi zadne mleka modyfikowane. Albo sie zawezmiesz i pomeczysz sie troche i w koncu nauczu sie prawidlowo chywtac albo zrezygnujesz i pokarm zaniknie .Sciaganie ma sens jak nie ma cie wdomu np jestes w pracy ale jesli jestes w domu to jak dla mnie bez sensu .Przecierpialam wiele ale warto bylo teraz nie moze zrezygnowac z piersi a skonczone juz 19 msc od ponad roku z jednej piersi ja karmie i zyje ma sie bardzo dobrze ale trzeba cierpiwosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

to co laski napisały i nie dawaj sztucznego ,
Mozesz podawać sztuczne w trakcie gdy mała ssie pierś ze strzykawki np
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

Moja siostra urodzila diecko z mala waga i karmila tylko piersia.Moja sasiadka rowniez .Ja zawsze jestem zdania ,ze najlepsza droga do sukcesu w karmieniu to jak najczesciej przystawiac do piersi. Nawet co godzine,zeby tylko pobudzic laktacje. Poza tym laktatorem ni zawsze udaje sie sciagnac faktyczna ilosc mleczka jaka jest w piersiach. Przystawiaj do piersi i tyle :) powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

odciąganie co 5-6 godzin to duuuuuuuuuużo za mało(jeśli chcesz rozbudzić laktację) :P

najlepiej by było odciągać 8-10 razy na dobę :P nawet jak nic nie leci - wtedy wysyłany jest sygnał do mózgu, że trzeba zwiększyć produkcję mleka :)


możesz odciągać systemem 77-55-33 :)

ja odciągam pokarm praktycznie od urodzenia Gabrysia :P (5,5m-ca)

były różne problemy i stanęło na tym, że Młody nienawidzi cycusia :P więc jeśli chcę, żeby pił moje mleko - muszę ściągać i podawać butelką albo z kaszką :P


wizyta w poradni z pewnością Ci nie zaszkodzi ;)
ja idę dopiero teraz - w piątek :P chciałam iść w październiku/listopadzie - ale wtedy był grypowy szał... no i jakoś do tej pory nie doszłam :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: problemy z laktacją dwa tygodnie po porodzie

W szpitalu powiedzieli mi że trzeba karmić co 2 godziny i tak robiłam. Mała tyle wypijała że jej się czasami ulewało z przejedzenia, a jak chciałam odciągnąć to na maksa 50ml. Musisz bardzo często przystawiać maluszka !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchaj, a może dobrym pomysłem byłoby zastosować jakiś sprawdzony suplement diety wspomagający laktację? Koleżanka, która miała podobny problem, mówiła mi że brała wtedy Piulatte Plus od Humany i na prawdę jej pomógł, a laktacja wróciła do normy. Może warto abyś też zainteresowała sie tym suplementem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

To prawda, trzeba jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi i pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Dobrym wsparciem jest lactosan mama, zawierający ekstrakt ze słodu jęczmiennego. Wspomaga laktację i ma bardzo przyjemny smak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam. Produkty ze słodem jęczmiennym potrafią zdziałać cuda. Sama miałam ciężkie początki (cięcie cesarskie) i później dwa nagłe spadki pokarmu(w 2 i chyba 4 miesiącu po porodzie) a udało mi się naprawić sytuację częstym przystawianiem, odciąganiem pomiędzy karmieniami i właśnie dodatkową suplementacją. Karmiłam 9 miesięcy i zakończyłam z własnej woli a nie z braku pokarmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie, że się nie poddałaś. Dużo kobiet rezygnuje na samym początki i nie wierzy we własne możliwości i w to, że laktacja się ustabilizuje. To błąd, bo są sposoby na to, żeby wszystko wróciło do normy. Weźmy chociażby lactosan. Stosowanie go nie wymaga wielkiej filozofii czy poświęcenia. Ba, to jest naprawdę smaczne. Gorsze może być jedynie, karmienie nocne, jeśli dziecko często się wybudza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie wiele porad na temat laktacji udzielił mój lekarz prowadzący dr Janowski z krakowskiej feminy, w internecie też sporo na ten temat doczytałam także spróbuj się z kimś doświadczonym najlepiej skontaktować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

2 tygodnie? :) u mnie różne problemy pojawiały się przez cały okres karmienia. Najczęściej z ilością pokarmu, wcześnie wróciłam do pracy, więc niestety stres i zmęczenie hamowały laktację. Ale w końcu zdecydowałam się na picie lactosanu mama na poprawę pracy gruczołów mlecznych dla kobiet karmiących :) Ma naturalny skład, więc wiedziałam, że może mi tylko pomóc i tak się stało, karmiłam do 12 miesiąca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Stres to największy wróg kobiety, potrafi wszystko popsuć. Teraz kobiety mają wsparcie i przemyślane środki na laktację. To nie to, co picie okropnej bawarki, saszetki są smaczne. Moja mama opowiadała mi, jak to było kiedyś i jak kobiety sobie radziły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może spróbuj zmienic herbatke? wiem, ze to nie jest najważniejszy czynnik, ale zawsze warto sprobowac. mi spasowała bardzo taka herbatka niezbyt popularna z firmy Holle. na opakowaniu ma taką przezroczystą filiżankę z żółtym napojem. bratowa mi ją z Niemiec przywoziła, ale wiem, ze w PL też da sie dostac. Skład ma taki jak większosc herbatek, czyli koper, anyż, rumianek itd ale może dlatego, ze te rosliny sa ekologiczne, mają lepsze działanie, nie wiem. powodzenia! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...