rekrutacje do "budżetówek"

Co sądzicie o rekrutacjach na stanowiska urzędnicze w "budżetówce" ?
Słyszałam, że często jest to fikcja i pracę otrzymują znajomi i inne "pociotki"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do "budżetówek"

Koleżanka Amerykę odkryła z tym nepotyzmem ;p
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

tu nie ma co słyszeć, wystarczy samemu złożyć papiery i skumać się dlaczego pomimo spełniania kryteriów nie zapraszają na rozmowy.

Mój mąż raz składał na informatyka i byłam nieźle zaskoczona bo rekrutacja naprawdę miała miejsce, testy, rozmowy, punktacja itp

ja składałam kilka razy do policji i wku na stanowiska cywilne i wiem, że to pic na wodę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

Uważam, że to trochę pic na wodę. Ale raz ofertę dostałam przyznaję bo przejściu testu i rozmowy, ale pensja mnie powaliła na kolana i nie przyjęłam ten super oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

Od zawsze tak było i zawsze tak będzie - rodzina i znajomi !!
Ciężko komuś z poza tego kręgu dostać się do pracy w budżetówce !!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: rekrutacje do

ja dostałam pracę w budżetówce bez jakiejkolwiek znajomości, więc jednak można ;) cuda się zdarzają ;)
ale pensje powalają na kolana niestety... klika złotych więcej od najniższej krajowej
nie wiem czy ktoś z pracujących w budżetówce by chciał ściągać do pracy swoich znajomych i rodzinę, no chyba że na kierownicze stanowiska to tak, bo zwykły szary żuczek naharuje się i g... za to dostanie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: rekrutacje do

moniko - jakoś trudno mi uwierzyć w to co napisałaś , moja teściowa i żona pracują w budżetówce, dodam ze jeszcze ktoś z ich rodziny :) ,
No ale może ty jesteś tą jedną z nielicznych - którzy się i tam też trafiają :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

pensja pensją ale nie zapomnij o dodatkach - no i zawsze przeszkadza tym co w państwówce a to że wentylacja marna, a to że od 7 do 15 czy 16, a to że rano kolejka po kawę. takie czary mary - sama wiesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: rekrutacje do

I dużym plusem są normalne urlopy, urlopy macierzyńskie i pewność czekającej posady, zwolnienia można brać bez obaw, pensja na czas. Mam znajomą, która 5/12 miesięcy siedzi na zwolnieniu i żadnych z tego konsekwencji nie ponosi. No ale też wiecznie narzeka. Popracowałaby trochę u prywaciarza, to szybko by swoją prace pokochała.

Ja raz dostałam zaproszenie na test ale ów test był ewidentnie ułożony tak, aby zdała jedna osoba i nawet widziałam, jak ta osoba przypomina sobie odpowiedzi wypisane na kartce z logo UM:-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: rekrutacje do

z tymi urlopami macierzyńskimi czy normalną umową to też różnie bywa, zależy gdzie. Mam koleżanki w budżetówce które od 3 lat pracują na zastępstwo i nic nie można z tym zrobić. Za najniższą krajową. Inna nie miała powrotu do pracy po macierzyńskim bo likwidacja stanowiska - oczywiście fikcja więc nie wszędzie jest różowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

wydaje mi się, że nie do końca rozumiesz powagi rzeczy - koleżanka o której piszesz ma najniższą krajową, idź do pierwszej lepszej speluny a otrzymasz 1000 złotych za bieganie w te i we wte... zatem cieszyć się że to budżetówka - nie wydziwiać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: rekrutacje do "budżetówek"

Jedna wielka ściema, konkursy muszą się odbyć zgodnie z regulaminem rekrutacji, natomiast z góry wiadomo kto zostanie przyjęty, jeśli nie masz znajomości nie masz szans żeby dostać się do budżetówki.Wiem co mówię bo pracowałam w budżetówce 7 lat. Jest to klan.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

To trzeba o tych klana i ustawianych naborach poinformować odpowiednie służby! Sama staram się dostać prace w budżetówce (ZUS, US, ARiMR, szkoły publiczne, Urzędy Miasta, MOPS) wszędzie testy piszę perfekcyjnie , niejednokrotnie max. ilość punktów, na rozmowach niczym mnie nie zaskakują, ustawy mam obcykane w jednym paluszku, wykształcenie wyższe ... i nie ma dla mnie pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

widocznie się nie starasz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

ja się dostałam do budżetówki... po stażu z urzędu pracy :) kilka lat temu to było co prawda, ale się dostałam, bez znajomości - najpierw był staż, potem umowa zlecenie, następnie umowa na zastępstwo, a później już etat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: rekrutacje do

masz wyższe wykształcecnie dostaniesz z stazu z pup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście?? (41 odpowiedzi)

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście: - na umowę o pracę - nie w telesprzedaży (już tak kiedyś...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...