suche włosy

Dziewczyny poradźcie dobry szmpon i odżywkę, ktore sprawdziły sie u was przy suchych włosach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Ja używam LOREAL INTENSE REPAIR kupuję sobie takie wielkie salonowe opakowanie 1500ml szampon i dużą maskę. Oba są rewelacyjne i baardzo wydajne, odkąd zaczęłam stosować nie mam problemu z sianem na głowie, włosy są gładkie i odżywione, to aby używać maski zamiast odżywki poradziła mi moja fryzjerka. Maski używam dosłownie wielkości orzeszka po umyciu szamponem, nakładam ,wmasowuję i spłukuję, a raz w tygodniu nakładam sobie na kilka minut jak normalnie maskę, efekty super. Za ten wielki szampon płace ok.60zł, maska 65zł a starcza mi na baardzo długo, kupuję w hurtowni w Gdyni lub na allegro od Goras007.Świetny jest też olejek WELLA LUXE OIL, nakłada się go na mokre włosy i wmasowuje, dosłownie 3-4 kropelki , fajnie nawilża, nabłyszcza i regeneruje włosy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: suche włosy

ja mam włosy kręcone wiec z natury suche stosuje to samo co kolezanka wyżej czyli loreal intense repair, dodatkowo raz w tyg olejuje włosy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Ja mam włosy cienkie, kręcone. Wizyta u dobrego fryzjera, profesjonalne ścięcie i rytuał Kerastase robi swoje. No ale to kosztuje..

Ale!Mam znajomą, która od 20 lat zajmuje się domową produkcją naturalnych kosmetyków i poradziła mi na moje puszące się końcówki (które przestały się kręcić) krem Nivea.

Na suche włosy(końcówki) nałożyłam sporą ilość kremu i poszłam spać. Rano wstałam, umyłam normalnie włosy i byłam w szoku.. Włosy pięknie mi się zakręciły i były bardzo miłe w dotyku.
Czytałam o tym sposobie na innych forach. Jednym bardzo służy, innym nie. Ważne jest jednak, żeby używać więcej składników naturalnych typu oliwa, miód, kawa aniżeli kupne odżywki bo one mają w sobie sporo chemii a ta raczej nam nie służy:-)

Polecam więc użycie tego "starego" kremu Nivea, który nasze babki stosowały na wszystko:-) Dobre są też profesjonalne kosmetyki Kerastase - drogie ale bardzo wydajne i mocno efektywne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Dzieki dziewczyny:)
Takie suche włosy ma moja latorośl,puszą sie na końcach i całe są suche w dotyku. No i za nic nie mogę jej namowic na podcięcie a bez tego to nic nie pomoże.

Krem odpada, bo jakby zauważyła kręcenie to w ruch poszłaby prostownica i.....chyba spalila by wlosy;p

Aniu, a ta hurtownia to gdzie jest? Kiedyś chyba była na Władysława IV....
Ten Loreal brzmi zachęcająco oprocz ceny....
kurcze wszystko ostatnio kosztuje mnie ok 150,00, a to okulary, a to przeciwsłoneczne, a teraz szykuje sie cos na włosy.....koszmar jakis.

Dzieki piękne za rady:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Ta hurtownia to MAGO na Hutniczej, możesz spróbować samej maski a szampon np. Elseve są świetne, no i ten olejek Welli jest rewelacyjny, ja go używam codziennie i moje włosy bardzo się poprawiły, można go też używać jako maseczki przed myciem włosów, albo nakładać na końcówki na noc, dziala wtedy bardzo odżywczo. Fajne są też takie małe ampułki Elseve widziałam je w Super farm nakłada się je jako maskę na włosy, też bardzo silnie odżywiają włosy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Problem z suchymi i puszącymi się włosami mam od kilku lat. U mnie sprawdziły się: szampony i odżywki do suchych włosów Wella Pro Series i Syoss (zawsze jednocześnie stosowałam "komplet" jednego producenta). Do tego jedwab (polecony przez fryzjerkę) Biosilk (po umyciu włosów, spłukaniu odżywki i podsuszeniu nakładałam jedwab, który dodatkowo chroni włosy przed ciepłem suszarki/prostownicy). Do tego raz na jakiś czas maseczka z jajka (w internecie znajdziesz przepisy na jej wykonanie) i oczywiście podcinanie końcówek.

Włosy się zregenerowały i nabrały blasku, nawet moja fryzjerka była w szoku :) Na efekt trzeba jednak trochę poczekać - u mnie to trwało kilka miesięcy.

Dodatkowo brałam jakieś suplementy w tabletkach na włosy i paznokcie. W Rossmanie co jakiś czas mają promocje na szampony i odżywki Welli i Syossa w cenie ok. 8-9zł (normalnie kosztują koło 16zł) za 500ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie olejowanie pomaga i do tego Merz Spezial Dragees na regenerację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odżywki na zewnątrz, a te witaminy od wewnątrz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://www.lotusfitness.pl/rodzaje-odzywek-z-linii-milk-shake/ poprawa znacząca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Ja również mam włosy suche i kręcone, puszące się... .
Do mycia stosuję szampony L'Oreal albo Syoss plus zamiast odżywki - maskę do spłukiwania. Polecam. Jest bardziej skoncentrowana, daje lepszy efekt nawilżenia.
Koniecznie jedwab "Biosilk". Najlepszy. Ale... ostatnio fryzjerka powiedziała mi, że nie można go stosować stale... . Czyli seria smarowań powiedzmy codziennie przez tydzień i miesiąc przerwy.
A do tego codziennie rano spryskuję włosy Gliss Kur odżywką błyskawiczną w sprayu. Nawilża i włosy się nie puszą, są ujarzmione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

jak masz mocno suche włosy nic nie pomoze może u nasady a konce dalej będą suche ja walczę używam wszystkiego i nic wiec najlepszs pomoc to nozyczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Tutaj http://topolejki.pl/ przejrzyjcie sobie kosmetyki, wszystkie skierowane są do włosów suchych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: suche włosy

Jeżeli chodzi o olejki to podrzucam Wam tę stronkę - http://olejowaniewlosow.com.pl/ Takie kompendium wiedzy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobierz sobie odpowiednią serie kosmetyków z marki Wax Pilomax. Wszystkie fajnie nawilżają i regenerują włosy. Maja bardzo dobry skład. Tego wyboru nie pożałujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy włosy są suche to też fryzura już tak idealnie nie wygląda, nie ma tego połysku. Zawsze po lecie miałam z tym największy problem, jednak słońce i woda morska robi swoje. Pierwszy raz kupiłam kosmetyki do włosów w aptece, a dokładnie to dermokosmetyki Klorane. Nie tylko szampon ale i odżywkę z masłem magno. Na efekt miękkich włosów nie musiałam długo czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

olejów włosy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje szampony na suche włosy tutaj: https://lokikoki.pl/tra-pol-1235813181-wlosy-suche.html
Według mnie produkty które sprzedają są świetne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też miałam problem ale zaczęłam od olejowania i zaraz mi się włosy poprawiły. Są fajne stronki z propozycjami olejów do wykorzystania, np. http://hswlosy.pl/ i można znaleźć coś dla siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak miałam długie włosy to też miałam taki problem. Wtedy pomogła mi maseczka z awokado, miodu i oleju z pestek winogron. Bardzo ładnie się wygładzały. Tylko awokado schodziło w domu jak woda haha :) to kupowałam hurtowo z dostawą do domu na https://e-owocewarzywa.pl/owoce Przy okazji zaczęłam zaopatrywać rodziców w warzywa, bo jak już nie musiałam sama tego targać ze sklepu to na awokado się nie skończyło :) Teraz mam krótkie i nie mam problemu rozczesywania ani puszenia, ale suplementuję witaminy B i od czasu do czasu kładę olejek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie pomagało ,dopiero mediderm-szampon na łuszczycę,egzemę AZS.Rewelacja a nie mama żadnych z tych chorób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jednak masz, ale o tym nie wiesz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama jestem posiadaczką suchych włosów, które w dodatku są cienkie. Co pomogło? Wydaje mi się, ze trudno jest tutaj wypisać wszystkie zmiany jakei w ostatnim czasie wprowadziłam, ale polecam
picie dużęj ilości wody i zdrową dietę
spadnie we włosach związanych w slimak
unikanie prostownicy i suszarki
jak również nawilżające odżywki oraz szampony (warto jest nauczyć się czytać składy kosmetyków do włosów - nie jest to takie trudne).
Od siebie polecam kosmetyki od Floractive https://floractive.shop/kategoria-produktu/regeneracja/ Szczególnie ich maskę intensywnie nawilzającą:
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kosmetykow do wlosow to tone zuzylam.. dopiero kerastase zdzialal cuda chociaz do tanich nie nalezy.. to zdecydowanie najlepiej wydana kasa na kosmetyk do wlosow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedys mi ktos polecil kerastase.. rok czasu minal zanim zdecydowalam sie go kupic bo cena jest nie przyjemna :P ale teraz nie zaluje.. to najlepsze kosmetyki do wlosow :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no mnie nie przekonuje ta cena :P nie kupuje najtanszych palmolive itd ale dac stowe za szampon to przesada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie jest tak ze stówe... szukaj na promocji np na notino tam czesto jest sporo taniej.. a poza tym starcza na 3-4 miesiace wiec jest wydajny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważna jest odpowiednia ochrona włosów. Wszystko na ten temat macie tutaj - https://www.fryzomania.pl/schwarzkopf-bc-bonacure-sun-protect-summer-10w1-multiodzywczy-fluid-do-wlosow-100ml.html Da się i wcale nie trzeba do tego wiele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy któryś z polecanych przez Was szamponów ma filtry UV z dużym faktorem ? W ogóle z jakimkolwiek faktorem ? Mam wrażenie, że producenci skupiają się głównie na nawilżeniu włosów, ale zupełnie nie dbają o ochronę przed wysuszaniem słonecznym. Olejowanie nadaje połysk i wygładza, ale czy zamknięcie łusek wystarczy, żeby promieniowanie nie niszczyło włosów ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na suche włosy używam szamponu octowego z barwy i odżywki z isany z olejkiem arganowym. Działają cuda, spróbuj. Możesz też olejować włosy, zwykła oliwa z kuchni będzie ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymajcie namiary - https://www.fryzomania.pl/blog/najlepsze-odzywki-proteinowe-do-wlosow-ranking-top10.html Pewnie, że zdecydowanie warto. Pod tym względem bardzo wiele się zmieniło, poprawiło i aktualnie wygląda to dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Efekt tafli będzie można uzyskać przez wodę lameralną, również w produktach Chantal w serii Prosalon przeznaczone dla fryzjerów - https://chantal.com.pl/produkty-profesjonalne/prosalon-professional/. ale
dostępne w sprzedaży w Hebe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sa odpowiednie maseczki na stronie pachnacakraina i one faktycznie dzialaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hollywood hair wypuściło super maski do pielęgnacji włosów, mi się super sprawdziły a miałam tak suche włosy że po prostu wiór. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie sprawdziły się kosmetyki do włosów polskiej marki APIS. Szczególnie polecam szampon i maskę do włosow z minerałami z morza Martwego. Dobrze nawilżają , a cena jak za naturalne kosmetyki też jest spoko .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie nie dość, że włosy były suche, to jeszcze wypadały na potęgę... zaczelam stosowac całkowicie inną pielegnacje niz dotychczas, do tego dobre suplementy, bo czasami trzeba wspomóc od środka, no i powiem wam, że jest dużo lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jakie to masz te suplementy konkretnie? Bo nawet o czymś takim myslalam ale nie wiem totalnie na co zwrocic uwage..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co na stronie eksperciwlosow są rozne rodzaje w zaleznosci od tego jaki konkretnie efekt chcialabys uzyskac. Ja zamowilam sobie juz drugie opakowanie Golden Formula Herbs, naturalna mieszanka ziół, zwalcza wypadanie włosów i podkreca ich porost
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja dodam coś o myciu: nie powinno się myć włosów szamponem z SLS bo to wysusza włosy. Najlepiej myć włosy czymś bez SLS, a raz na dwa tygodnie dopiero zwykłym szamponem - u mnie widać efekty.

Jeśli chodzi o pielęgnację to cuda działają maski Anwen: https://www.cocolita.pl/maski/anwen-maska-do-wlosow-wysokoporowatych-kielki-pszenicy-i-kakao-10ml-saszetka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakość, popatrzcie - https://www.fryzomania.pl/ Tylko porządne rzeczy, a będzie dobrze. Kosmetyki przeznaczone do salonów to jednak inna półka jakościowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podejacie do swiadomej pielegnacji juz 2 i wciaz bladze. Chcialabym znalezc produkty odpowiednie dla moich wlosow , chce odzyskac wlosy po covid. Zapuscic, zagescic i zdecydowac czy wydobywam i pielegnuje skret czy stawiam na keratynowe prostowanie.

W ostatnim czasie jednak postawiłam na naturalne zioła:
https://loremvit.pl/herbata-na-wlosy-skore-paznokcie/

I widzę po ich wprowadzeniu wiele efektów na plus jeśli chodzi o wygląd moich włosów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Keratynowe prostowanie włosów - kto próbował? (28 odpowiedzi)

Jak w temacie :) Warto zainwestować? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakiegoś konkretnego...

Tabletki Perfect Bust na powiększanie piersi (14 odpowiedzi)

Dziewczyny początkowo zastanawiałam sie nad zabiegiem powiekszania piersi operacyjnym ale chyba...

Sukienki na wesele w Trójmieście- gdzie? (56 odpowiedzi)

Hej, dziewczyny tak jak w tytule- gdzie w Trójmieście znajdę sklep z sukienkami na wesele? W...