szkolenie - zakładanie firmy

Temat dostępny też na forum: Kobieta
polećcie proszę, gdzie można zrobić porządny kurs zakładania własnej działalności? zarejestrowana jestem w urzedzie pracy ale nie chcą mnie skierować na takie szkolenie w pup. chce założyć własną działalność bez łaski, proszenia i użerania się. napotykam taki opór materii, że szok. urzędnik dla mnie czy ja dla urzednika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: szkolenie - zakładanie firmy

Jej, ale chodzi Ci o kwestie urzędowe, czyli "jak założyć własną działalność", czy o co?

Ja założyłam działalność w dwa dni, założyłabym w jeden, ale po urzędach ciągałam wózek z dzieckiem ;-), więc trochę to było kłopotliwe.

1. Urząd Miejski, wpis do rejestru (Wrzeszcz, Partyzantó), na miejscu płącisz chyba 100 zł, papiery dostajesz od ręki.

2. Urząd Skarbowy, trzeba mieć dokument mówiący o prawach do lokalu, w którym rejestruje się działąlność (czyli np. oświadczenie męża, że wyraża zgodę, akt notarialny itp.), czasem wymagają rachunek bankowy firmowy, ale ja nie musiałam.

3. ZUS - zgłoszenie do ubezpieczenia

4. Urząd Statystyczny (Wrzeszcz, Danusi), REGON od ręki (po 10 minutach) dostajesz, na miejscu wypełniasz kwity

5. Pieczątka - od ręki zrobisz np. koło Urzędu Statystycznego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy (70 odpowiedzi)

Nasza wspólnota chciałaby zmienić zarządcę, w tej chwili zarządza nami Euroformat ale jesteśmy...

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....