uciążliwości związane z samolotami na osiedlu Królewskim w Baninie

Witam wszystkich serdecznie! :)
Kupiliśmy domek na osiedlu Zielony Zakątek - niedaleko naszej budowy jest osiedle Królewskie. Mamy pytanie do Sąsiadów z Królewskiego - da się wytrzymać z samolotami? czy wszystkie są mega głośne, a może się już przyzwyczailiście ...albo wręcz przeciwnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

ale jak kupowaliście mieszkanie to wiedzieliście, że samoloty latają, więc?
Jedni się przyzwyczają, a drudzy nie.
Rozmawiam czasami z koleżanką na skype i bardzo słyszę samoloty, a ona, że nie - przyzwyczaiła się
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

mieszkamy z dziećmi od 4 miesięcy i nam w ogóle nie przeszkadzaja ,ba lubimy na nie patrzeć
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem takich ludzi, kupuja domek a wcześniej nie wiedzieli ,że mamy lotnisko? Juz bez przesady z tym hałasem samolotów!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

ta na początku każdy lubi jak samoloty latają....można sobie popatrzeć itd.... wiadomo nowa rzecz cieszy ....tylko z biegiem lat szczególnie w lato jak chce się posiedzieć w ogrodzie i pogadać to trza przerwy w rozmowie robić na czas przelotu żelaznego orła .... kwestia kto co lubi ...mnie to już do szału doprowadza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak samo się da wytrzymać jak na Pieckach-Migowie w Gdańsku :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogolnie to sie mozna przyzwyczaic ;) z czasem nie bedziesz zauwazac. Chocisz zdarza sie samolot jest tak glosny ze ma sie wrazenie ze spada na dom ale to moze dlatego ze czesto mi nad domem leca ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze rozróżnijmy
1. Samoloty lądujące - znacznie cichsze na niskich obrotach - ew słychać jak Airbusy zmieniają obroty na granicy Banina ;D
2. Samoloty startujące - znacznie głośniejsze zwłaszcza na osi ich przelotu (dziwne, nie ?0 - ale tu znowu większa cześć startujących już po oderwaniu kół od pasa skręca na kierunek gdzie ma lecieć i siła rzeczy mniej ich nad nami lata niż lądujących i tyle

aa jeszcze czasem jaki myśliwiec na dopalaczach zasuwa ;D to inna kategoria
lotnisko trzeba zignorować lub polubić, jak ktoś nienawidzi - to na kij sie tu przeprowadzał
choć pewnie ludzie przeprowadzający się na Szadółki też są zdziwieni że śmierdzi...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

myśliwce to jedyne które ciężko znieść. trochę jakby wsadzić głowę w silnik ciężarówki jadącej 100km/h.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi się właśnie podoba jak mig leci i jak efka leci pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajna,optymistyczna odpowiedź:)dziękuję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak dla mnie nie bardziej uciążliwe jak ujadający 24h pies sąsiadów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od właściciela jak ułoży psa jeżeli pies jest systematycznie wprowadzany na dwór przynajmiej godzinna dziennie i ma kontakt z innymi psami i obcymi ludźmi to nie powinno być problemów z takim psem co do szczekania. Na codzień mieszkam w Anglii przez 5 lat i tu całkiem inaczej psy są wychowywane mają cały czas praktycznie kontakt z innymi psami i ludźmi co sprawia że nie ma problemu z tym że ktoś przechodzi koło domu i odrazu pies szczeka.Wszystko zależy od właściciela i w Polsce jak i w Anglii jest inna mentalność ludzi człowiek mieszkający w Polsce powie że pies jest od tego by szczekał i weź się dogadaj
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

no niestety - u nas sporo osob ma psa ale się nim nie zajmuje, to potem ujada. Dziecko jak się z nim nie bawisz też woła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

gorzej że jeżeli to nie zwierzęta ujadają...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkałam wcześniej na Morenie i tam też latają. Ja bardzo lubię oglądać. Lądują mi często nad domem, z dzieciakami sobie wymyślamy skąd przyleciały albo gdzie lecą. A jak taki inny leci, wojskowy czy jakiś, bo słychać,że to inny dźwięk to zaraz lecimy zobaczyć co to. W nocy nie latają, wiec spoko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Totalnie się z tym nie zgadzam. Też mieszkam w Anglii, CODZIENNIE wyprowadzamy psa na spacer, ma kontakt z dziecmi i innymi psami, ale jak jesteśmy w domu to szczeka i rzuca się na wszystko znajdujące się za oknem.
Walczymy z tym już 6 rok i uwierz- nie od właścicieli to zależy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie ma to jak wpierw kupić mieszkanie,a potem pytać o hałas samolotowy ....:P
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: uciążliwości związane z samolotami na osiedlu Królewskim w Baninie

Cena równa się jakość. Czego się moznabylo sie spodziewać
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cene nieruchomosci ksztaltuja takie czynniki wlasnie - albo halas jakis, autostrada pod nosem, brak dojazdu, kiepska infrastruktura, malo uslug.
Kazdy powinien wiedzec co kupuje, za ile i czy to jest tego warte :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0