umowa pożyczki

Witam, podpisałem umowe pozyczki i pozyczkobiorca niewywiazał sie z tejże umowy. Ma ktos pomysł co mógłbym zrobic..................sąd, Policja??Może komornik??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: umowa pożyczki

Myslę, że do Sądu, by mieć wyrok/ nakaz zapłaty i wtedy komornik. Tak mnie się wydaje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: umowa pożyczki

hmmmmm a jak to sie robi?? chodzi o to czy sie cos konkretnego składa do sądu itp........??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: umowa pożyczki

No ale chodzi o osobę prywatną czy firmy? Może była to pożyczka przez internet? Właściwie w obu przypadkach należy zgłosić tą sprawę na komisariat policji. Innego wyjścia niema.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: umowa pożyczki

Ty sobie jaja robisz, czy zwyczajnie bredzisz z tym zgłoszeniem na komisariat ? No chyba że coś się zmieniło i teraz jak z taką sprawą pójdziesz na policję - ba - przedstawisz umowę pożyczki, z której pożyczkobiorca się nie wywiązał, to oficer dyżurny natychmiast zwróci ci roszczoną od nieuczciwego pożyczkobiorcy kwotę.
A tak na poważnie - owszem, można założyć sprawę cywilną, czyli przedstawić w formie pozwu swoje roszczenie, dołączyć stosowne dokumenty, uiścić opłatę od pozwu i następnie cierpliwie czekać na efekt w postaci ewentualnego - korzystnego dla orzeczenia sądu. A później już tylko klauzula wykonalności i do komornika - tam też trzeba zapłacić zaliczkę na działania i jak dobrze pójdzie, to sprawa załatwiona. Chyba, że komornik stwierdzi, iż egzekucja jest bezskuteczna, bo jak to zazwyczaj bywa - "dłużnik nie posiada majątku".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie sytuacje są bardzo nieprzyjemne, bo wprowadzają dodatkowy stres. Osobiście, dla mnie, przed jakąkolwiek decyzją w sprawie finansowej ważne jest zdobycie wiedzy na temat konkretnego produktu z czym się to je. Dzięki własnej świadomości podejmujemy mądre decyzje. Warto też https://loando.pl/wpis/dobrze-poinformowanym-pozyczkobiorca co oznacza, żeby porównywać oferty, korzystać z rankingów i tabeli opłat, czy czytać artykułu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej skorzystać w takiej sytuacji z radcy prawnego lub adwokata na sąd zawsze jest czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

współczuję mocno..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obserwuje się, że często pożycza się pieniądze, ale trzeba je kiedyś spłacić co może nie być łatwe. Z tego co słyszałam to pomocnym narzędziem może być kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek Łódź. Temat warty rozważenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...