Maseczki i książki od Muzeum II WŚ dla mieszkańców Gdańska

17 kwietnia 2020, 14:00
as
artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańszczanin skonstruował respirator "ostatniej szansy"

2 tys. maseczek higienicznych i tyle samo książek o II wojnie światowej - to na początek, ale jeśli będzie duże zainteresowanie, Muzeum II WŚ zwiększy nakład. Ruszyła akcja pt. "Maska i Książka", w której każdy mieszkaniec Gdańska może bezpłatnie zamówić pakiet od muzeum.Moja maseczka: czytelnicy pokazują swoje maseczki ochronne"Maska i Książka" to kampania społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej, prowadzona w ramach szerszych działań uczestnictwa muzeum w internecie #M2WSwirtualnie.

Uczestnicy akcji, po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie muzeum1939.pl/maskaiksiazka, otrzymają od Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku bezpłatnie maskę ochronną i publikację dotyczącą II wojny światowej. Maska i książka zostaną dostarczone przez firmę kurierską pod same drzwi uczestnika projektu, czyli zgodnie z ideą akcji #Zostańwdomu.

- Obecna sytuacja nie pozwala mi zaprosić was do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dlatego właśnie, wspólnie z moimi współpracownikami, postanowiliśmy odwiedzić was zdalnie w ramach nowego projektu "Maska i książka". Tym skromnym upominkiem - niezbędną dziś maską ochronną oraz wartościową niezależnie od okoliczności lekturą - chcemy was zapewnić o naszej solidarności, życzliwości, ale także o niezmiennej gotowości naszej instytucji do realizowania statutowej misji, którą jest pielęgnowanie polskiej historii. Dziś tę misję realizujemy głównie w sieci za pomocą social mediów, takich jak: Facebook, Twitter czy Instagram - mówi dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.
Akcja skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców Gdańska. Muzeum na początek przewidziało 2 tys. pakietów. Jednak zainteresowanie jest na tyle duże (w ciągu pierwszej godziny trwania akcji udział w niej wzięło ponad 200 osób), że muzeum będzie zwiększać nakład - początkowo prawdopodobnie o kolejne 2 tys. Każdy uczestnik ma prawo do otrzymania jednego zestawu składającego się z jednej maski i jednej książki. Pod jeden adres mogą zostać wysłane maksymalnie cztery zestawy. Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów, jednak nie dłużej niż do 10.05.2020 r.

Uczestnicy akcji mogą kontaktować się z organizatorem telefonicznie pod numerami +48 58 760 09 60, +48 570 970 665 oraz za pośrednictwem poczty e-mail: maskaiksiazka@muzeum1939.p

Czy posiadasz maseczkę ochronną?
5%

nie, nie wychodzę z domu, więc nie muszę jej mieć

7%

nie, nie mam zamiaru kupować

6%

nie, ale muszę kupić

32%

tak, ale noszę tylko w wyjątkowych sytuacjach

50%

tak, noszę cały czas

zakończona

łącznie głosów: 778

as