stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
lut 4-5

wtorek - środa, g. 18:00

bilety 50 zł
Kup bilet
lut 14

piątek, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Fundacja Teatru BOTO oraz Fundacja Pomysłodalnia zapraszają na pokaz spektaklu pt. "111" Tomasza Mana, w reżyserii Adama Nalepy, który odbędzie się 13 grudnia o godz. 20:30 w Teatrze na Plaży w Sopocie, w ramach projektu Teatr na Nowe Czasy.

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wysłać zgłoszenie na adres: teatrnanoweczasy@gmail.com


Standardowa rodzina, ojciec, matka, dwójka dzieci, średnia krajowa, średnie wykształcenie, bez szału. I bez patologii. A jednak w tej typowej rodzinie dochodzi do strasznej tragedii. Co się wydarzyło? A przede wszystkim dlaczego?

"Porażająca jest zwyczajność tej biografii, w której każdy mógłby odnaleźć własne życie.(Gazeta Wyborcza)"

Dramat Tomasza Mana "111" to geneza agresji, której zalążkiem i katalizatorem nie jest brak miłości, lecz brak dialogu. Wszyscy chcą dla siebie jak najlepiej, wszyscy są przekonani o własnych racjach, wszyscy są bez winy. Lecz nikt nie potrafi zauważyć ani zaakceptować potrzeb drugiego. Bo nikt nie nauczył nikogo empatii. W krótkich, bezpośrednich i beznamiętnych wypowiedziach członkowie rodziny - protagoniści sztuki - relacjonują historię ich katastrofy. Historię pełną niedomówień, skrywanych emocji i rosnącej rozpaczy i wściekłości, które w końcu znajdą swój upust w amoku...

"111"
Tekst: Tomasz Man
Dramaturgia i reżyseria: Adam Nalepa
Obsada: Magdalena Boć, Aleksandra Derda, Anna Kociarz, Magdalena Smuk
Produkcja: Fundacja Teatru BOTO
Czas trwania: ok. 60 min


Tomasz Man, dramatopisarz i reżyser, doktor filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim), absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2003-2005 był kierownikiem literackim w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a od 2004 do 2005 roku był konsultantem programowym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W latach 1997-2002 publikował swoje teksty w "Teatrze", "Dialogu" i "Notatniku Teatralnym". Jest autorem kilku dramatów: "Katarantka", "Historia pewnej miłości", "111", "Deszcze", "3x2", "Dobrze", "Cięcie", "Eu", "C(r)ash Europe, "Świat jest skandalem" oraz "Wszystko się uda". Reżyserował na deskach wielu polskich scen, między innymi: Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Studio w Warszawie, Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Narodowego w Warszawie i wielu innych.

Adam Nalepa, reżyser, absolwent Teatrologii, Filmografii i Historii Starożytnej Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Podczas studiów pracował jako felietonista i krytyk teatralny, w latach 2002-2005 piastował etat asystenta reżysera w Düsseldorfer Schauspielhaus, gdzie debiutował także jako reżyser własną adaptacją KOMEDIANTA Thomasa Bernharda. Ukończył również studia w klasie fortepianu w Darmstadt. W 2007 roku otrzymał propozycję inscenizacji światowej prapremiery BLASZANEGO BĘBENKA z okazji obchodów 80-tych urodzin Güntera Grassa w Teatrze Wybrzeże, z którym współpracuje od tego czasu. W Gdańsku wyreżyserował m.in. KAMIEŃ Mariusa von Mayenburga, NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ Zygmunta Krasińskiego, CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera, MARIĘ STUART Friedriecha Schillera. Poza tym wystawił w warszawskim Laboratorium Dramatu prapremierę SEX MACHINE Tomasza Mana, w krakowskim Starym Teatrze CHŁOPCÓW Stanisława Grochowiaka, w Kaliszu KUPCA WENECKIEGO według Williama Shakespeare'a, a w Sopocie dla Fundacji Teatru BOTO, którego jest dyrektorem artystycznym, m. in. prapremierę sztuki Jakuba Roszkowskiego ZIELONY MĘŻCZYZNA, NORD-OST Torstena Buchseteinera oraz CAŁOCZERWONE Małgorzaty Szczerbowskiej. W 2015 wyreżyserował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni spektakl MAŁY KSIĄŻĘ. KOŃCÓWKA na podstawie dzieła Antoine de Saint-Exupery. Jest wielokrotnym laureatem nagród teatralnych, m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego (2008, 2012, 2014), Miasta Gdańsk (2008, 2012, 2014), Miasta Sopotu (Sopocka Muza 2014), Splendor Gedanensis (2014) oraz Sztormu Roku Gazety Wyborczej (2014). Wraz z Jakubem Roszkowskim otrzymał nagrodę indywidualną w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" za adaptację "Faraona" Bolesława Prusa, którą zrealizował w 2015 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


Projekt Teatr na Nowe Czasy realizowany jest ze środków Gminy Miasta Sopotu i współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.teatrnanoweczasy.pl

Informacja o biletach

wstęp wolny (zgłoszenia: teatrnanoweczasy@gmail.com)