stat
Impreza już się odbyła

"12 OPOWIEŚCI NA DOBRE CZASY" - spektakl teatralno-muzyczny. Inspiracją do stworzenia scenariusza stała się międzywojenna historia Wejherowa. Był to czas wyzwań, wielkich nadziei, rozwoju miasta i inicjatyw społecznych, a impulsem do tego stało się odzyskanie przez Polskę niepodległości. Twórcy sięgnęli do anegdot, starych zdjęć, a także wspomnień Wejherowian m.in. syna burmistrza - Tadeusza Bolduana.

gru 14-15

sobota - niedziela, g. 19:00

Wstęp wolny
Sławomir Narloch, reżyser spektaklu: Tworzenie rocznicowych koncertów i spektakli, to bardzo trudne zadanie. Bardzo łatwo otrzeć się o kicz, patos, czy po prostu nudę. Chcę, żeby widowisko, które przygotowuję dla mieszkańców Wejherowa, a w zasadzie razem z mieszkańcami Wejherowa, było przede wszystkim wielkim radosnym świętem. Stąd tyle muzyki i rozmach przedsięwzięcia. Myślę, że o wielkich sprawach, takich jak odzyskanie niepodległości, trzeba mówić zawsze z perspektywy pojedynczego człowieka, a może nawet dziecka. Dopiero wtedy możemy ponazywać rzeczy od nowa, dostrzec jak cudowną i zarazem kruchą wartością jest wolność. A kiedy jesteśmy wolni, możemy uruchomić naszą wyobraźnię. Dlatego opowiemy o Wejherowie, do którego powróciła epoka lodowcowa, o Wejherowie, do którego dzieci przywiozły z Afryki nasiona bananowców, o Wejherowie, w którym zakochani spotykają się w nieistniejących kawiarniach na wzgórzach. To nie teatralne science fiction, tylko twory wyobraźni, która jest w stanie dokonać wielkich rzeczy tylko wtedy, gdy człowiek jest wolny.

Spektakl z rozbudowaną obsadą, w skład której wejdą soliści i muzycy współpracujący między innymi z Teatrem Pijana Sypialnia z Warszawy oraz wejherowskie chóry: Chór Mieszany Camerata Musicale z gościnnym udziałem reprezentantów Chóru Męskiego Harmonia, Chór Dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 9, a także wejherowscy aktorzy pasjonaci począwszy od dzieci i młodzieży z wejherowskich szkół, a skończywszy na nauczycielach i seniorach z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, to ponad 100 artystów.

Za reżyserię i scenariusz spektaklu odpowiada Sławomir Narloch, a za muzykę Daniel Zieliński, którzy współpracują między innymi z Teatrem Pijana Sypialnia z Warszawy.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu "Oblicza Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".