13. Gdański Festiwal Tańca / wiosna Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13. Gdański Festiwal Tańca / wiosna Opinie (1)

W ostatni weekend maja zapraszamy do Klubu Żak na dwa spektakle, które zaprezentujemy w ramach wiosennej odsłony 13. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Spektakl "Unbody", którego premiera odbyła się podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu to okazja, by poznać prężnie rozwijający się trójmiejski zespół Hertz Haus. Kolejną propozycją dla widzów jest solo w wykonaniu laureatki pierwszej nagrody konkursu Solo Dance Contest 2020 francuskiej tancerki Clémence Juglet.

Program:

29.05.2021 / G.19.00

UNBODY / Hertz Haus

30.05.2021 / G.19.00
UNBODY / Hertz Haus
I NEED TO / Clémence Juglet / premiera


UNBODY / Hertz Haus
wykonanie.: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka / współpraca artystyczna: Artur Bieńkowski / zrealizowano w ramach projektu rezydencja/premiera w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca / 60 min.

Zespół Hertz Haus tworzą tancerki Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala i Joanna Woźna, które współpracują od 2016 roku. Tancerki kreują własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji i działań performatywnych.

"UNBODY" stanowi kolaż obrazów różnych stanów ciała i różnych podejść do niego. Ciało dźwigające zakupy w deszczu i wystrojone na wielkie wyjście. Ciało głodne i przejedzone. Drżące w histerycznym napięciu i sprężynujące w satysfakcjonującym treningu. Zagubione w obszernym ubraniu i prawie całkowicie odsłonięte. Te i inne zachowania ciała, jego potrzeby i sposoby używania go, ukazują tancerki - Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka - używając przede wszystkim ruchu, a także kostiumów, rekwizytów i słowa. (...) "UNBODY" to mocny głos w słusznej sprawie"
Hanna Raszewska-Kursa, 5.09.2020

"Jest to spektakl o ciele nieskończenie różnym. Satyra na unifikację. Przestroga przed pogonią za ideałem. (...) Udręczamy swoje ciało, kochając je mimo wszystko, bo to jedyne ciało, jakie mamy."
Natalia Szafrankiewicz | taniecPOLSKA.pl | 2020

I NEED TO / Clémence Juglet / premiera
choreografia i wykonanie: Clémence Juglet / muzyka: Leon Afterbeat (Robin Betelu) / premiera / 13 min.

Solówka I NEED TO otrzymała pierwszą nagrodę na ubiegłorocznej edycji międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest, który jest najważniejszą częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca. Konkurs odbył się w wersji online, 30 maja będzie okazja, by zobaczyć solo na żywo.
"Emocje i mechanizmy psychologiczne stanowiły główną oś licznych prac, z których co najmniej jedna poddaje się pandemicznej interpretacji. Jest to zwycięska etiuda Solo Dance Contest 2020, która zajęła I miejsce za inwencję i bogaty słownik ruchowy. "I need to" Clémence Juglet rozgrywa się w ciasnym pokoju, gdzie cierpi naprężone ciało, głodne ruchu i przestrzeni."
Hanna Raszewska-Kursa, 2.09.2020

Clemence Juglet studiowała taniec w Paryżu I Nowym Jorku, brała udział w licznych konkursach tanecznych i choreograficznych. Wystąpiła w scenach tańca w filmie "Tancerka" ("La danseuse", 2016), wyświetlanym podczas festiwalu w Cannes. Tańczyła z zespołami Cie 131, Cie LA, Cie Sarah Adjou, Cie Anybody i The Collectif Ongaeshi. Zdobyła pierwsze miejsce w Solo Dance Contest 2020 podczas 12.Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Bilety (na dany dzień):
25 zł / 20 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – ulgowe* / 10 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 50, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.

Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak od 10 maja:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- od 29.05.2021 także w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl

Czytaj także