15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Ewa Pobłocka Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Ewa Pobłocka

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 12 listopada wystąpi Ewa Pobłocka. 

Sala Kameralna 
Gdańska Jesień Pianistyczna, Recital fortepianowy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpi:
Ewa Pobłocka - fortepian

Program:
Jan Sebastian Bach - Partita nr 2 c-moll BWV 826
Ludwig van Beethoven - Sonata c-moll op. 10 nr 1
Robert Schumann - Sceny dziecięce op. 15
John Field - Nokturny op. 27
Fryderyk Chopin - Nokturny op. 27, Mazurki op. 24, Ballada g-moll op. 23

Bach i Chopin to filary repertuaru Ewy Pobłockiej. Kariera artystki zaczęła się na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku. Bach natomiast od dawna stanowi stały punkt odniesienia w repertuarze pianistki. Resztę repertuaru wypełni muzyka Beethovena, Schumanna i Fielda.
Program recitalu Ewy Pobłockiej jest bardzo różnorodny. Rozpocznie go potężna Partita nr 2 Bacha, a następnie usłyszymy młodzieńczą sonatę Beethovena w tej samej tonacji c-moll. Po tym dramatycznym wstępie delikatne Sceny dziecięce, uroczy zbiór tylko pozornie prostych utworów Roberta Schumanna, ze słynnym, znanym każdemu melomanowi Marzeniem.

O Johnie Fieldzie pamiętamy dziś głównie w kontekście stworzenia nowej formy nokturnu. Zestawienie nokturnów Fielda i Chopina ukazuje drogę rozwoju tego charakterystycznego dla romantyzmu gatunku. Skoro Chopin to pora na mazurki. Op. 24 należy do bardzo reprezentatywnych, z ciekawym harmonicznie mazurkiem b-moll na koniec. I wreszcie Ballada g-moll, pochodząca z tego samego czasu co Mazurki op. 24, pierwsza ballada Chopina i pierwsza instrumentalna ballada w historii romantyzmu.

Cena karnetowa: 85-106, 50 zł (cena koncertów na Sali Kameralnej: 12.11, 14.11, 15.11, 16.11, 17.11)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Kup bilet