15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Genova & Dimitrov  Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Genova & Dimitrov 

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 16 listopada wystąpi duet fortepianowy Genova & Dimitrov.

Wystąpi:
Genova & Dimitrov - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Johannes Brahms  Wariacje na temat Haydna op. 56b
Franz Liszt Great Concert Piece on Mendelssohn's Songs without Words, S.257
Przerwa 
Sergiusz Rachmaninow Tańce symfoniczne op. 45

Jeden z najbardziej znanych współczesnych duetów fortepianowych w niezwykle efektownym repertuarze. Najpierw refleksyjne wariacje Brahmsa, potem wirtuozowska transkrypcja Liszta, a na koniec ostatnia kompozycja Rachmaninowa znana wszystkim z orkiestrowej wersji.

Dwoje bułgarskich pianistów: Aglika Genova i Liuben Dimitrov zetknęło się przypadkiem w czasie przygotowań do konkursu pianistycznego w Korei, kiedy została im przydzielona wspólna ćwiczeniówka. Postanowili razem wykonać tę samą etiudę Chopina i tak to się zaczęło. Było to w roku 1995. Już w następnym roku, duet Genova & Dimitrov zdobywa I nagrodę na renomowanym konkursie ARD w Monachium.

Dwa lata od rozpoczęcia działalności fenomenalni Bułgarzy mają już na swoim koncie cztery pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach. Ich kariera nabiera rozpędu. Dziś należą do najbardziej rozchwytywanych duetów fortepianowych, prowadzą klasę mistrzowską w Konserwatorium w Hanowerze, a ich dyskografia liczy 15 płyt CD. Chętnie bywają w Polsce, występowali na festiwalu w Dusznikach, a także w 2019 roku w Gdańsku podczas III Festiwalu Duetów Fortepianowych.

W programie ich koncertu znalazły się pozycje znane, jak Wariacje na temat Haydna Brahmsa i Tańce symfoniczne Rachmaninowa, ale także mało znana, popisowa kompozycja Liszta oparta na Pieśni bez słów Mendelssohna.

Cena karnetowa: 85 zł - 106,50 zł (cena koncertów na Sali Kameralnej: 12.11, 14.11, 15.11, 16.11, 17.11)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.