15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Piotr Pawlak Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Piotr Pawlak

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 27 listopada wystąpi Orkiestra PFB pod batutą Szymona Morusa oraz pianista Piotr Pawlak.

cze 15

wtorek, g. 20:00

Gdańsk sopot,
Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Szymon Morus - dyrygent
Piotr Pawlak - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Konrad Mielnik - prowadzenie

Program:
Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58
Przerwa 
Mieczysław Karłowicz - Rapsodia litewska op. 11
Mieczysław Weinberg - Melodie polskie op. 47 nr 2

Związany od lat z Polską Filharmonią Bałtycką dyrygent Szymon Morus zaprezentuje mało znane Melodie polskie Weinberga oraz poemat symfoniczny Mieczysława Karłowicza. Natomiast młody pianista z Gdańska, laureat II nagrody na Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie, Piotr Pawlak przedstawi arcydzieło Beethovena, jego IV Koncert fortepianowy.
Szymon Morus to wychowanek Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie ukończył dwa fakultety: dyrygentury i skrzypiec.

Młody muzyk nie tylko koncertuje, założył także własną orkiestrę kameralną, chętnie współpracuje też z operą. Solistą będzie 22-letni pianista z Gdańska Piotr Pawlak, laureat II nagrody na I Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie w 2019, muzyk bardzo wszechstronny, studiujący równolegle z fortepianem organy, próbujący swoich sił na polu kompozycji i improwizacji, a także...magister matematyki!

Koncert otworzy jedno z największych arcydzieł muzyki klasycznej IV Koncert fortepianowy Beethovena. Drugą połowę wieczoru wypełni muzyka polska XX wieku. Najpierw jeden z pierwszych polskich poematów symfonicznych  Rapsodia litewska przedwcześnie zmarłego Mieczysława Karłowicza. Następnie powstałe cztery lata po zakończeniu II wojny światowej Melodie polskie, urodzonego w Warszawie zaraz po zakończeniu I wojny światowej Mieczysława Weinberga.

Cena karnetowa: 106,50 zł -126,50 zł (cena koncertów na Sali Koncertowej: 6.11, 13.11, 20.11, 27.11)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.