16. Manifa 2020. Kobiety i Ziemia mają za dużo do zniesienia Pomnik - fontanna Studnia Neptuna Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

16. Manifa 2020. Kobiety i Ziemia mają za dużo do zniesienia Opinie (11)

W 110. rocznicę Międzynarodowego Dnia Kobiet ulicami Gdańska przejdzie 16. Manifa Trójmiasto. W tym roku maszerujemy pod hasłem ️"Kobiety i ziemia mają dużo do zniesienia". Start spod Fontanny Neptuna o godz. 14.

Relacja z imprezy

paź 25

niedziela, g. 12:00 - 14:00

Gdańsk,
Chcemy zamanifestować, że dość już mamy nierównego traktowania, przemocy seksualnej i domowej, szklanych sufitów i sprowadzania kobiet do roli ozdoby lub inkubatora.

W tym roku solidaryzujemy się z ruchami klimatycznymi, bo to my kobiety, dbając o bliskich, ponosimy największe koszty suszy, huraganów, powodzi czy smogu. Mówimy DOŚĆ niszczeniu Ziemi przez kapitalizm i patriarchat️

Przeciwstawiamy się dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, pochodzenie, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, wyznanie / bezwyznaniowość, status ekonomiczny i każdą inną przesłankę, której uchybienie narusza prawa człowieka.

Nie składamy parasolek️ Znamienne, że w roku, w którym obchodzimy 40-lecie Sierpnia '80 ponownie przychodzi nam stanąć do walki o solidarność i sprawiedliwość społeczną.

Na Manifie zaśpiewamy z Chór TAK, razem zatańczymy przeciwko przemocy z akcją Nazywam się Miliard - One Billion Rising Poland, a nasz przemarsz rozgrzewać będzie na bębnach jak co roku - niezastąpione Rhythms of Resistance Trójmiasto.

Jesteśmy wolne, jesteśmy silne, jesteśmy solidarne. Mamy MOC️. I pokażemy to 8 marca w na Manifie️ Chodźcie z nami️

Po przemarszu spotykamy się w ️ Miasteczku Manifowym przy Katowni na Targu Węglowym. Punktualnie o godz.16:00 włączamy się do międzynarodowej akcji #GlobalScream i przez minutę krzyczymy, by wyzwolić emocje, zjednoczyć się w siostrzanym krzyku i poczuć kobiecą MOC!

Manifa Trójmiasto jest w formule FULL LOGO. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby i organizacje, które popierają postulaty Manify. Przynoście swoje transparenty, flagi, hasła. Regulamin Manify zamieścimy wkrótce.

Pierwsza Manifa przeszła przez Gdańsk 15 lat temu, z inicjatywy genderowego Koła Naukowego na Uniwersytet Gdański. Manifa Trójmiasto co roku organizowana jest oddolnie, w ramach wolontariatu.

W 2020 roku Manifę Trójmiasto w Gdańsku organizują (alfabetycznie):

- Amnesty International Trójmiasto
- Akcja Socjalistyczna
- Centrum Praw Kobiet Oddział Gdańsk
- Chór TAK
- Inicjatywa Polska Trójmiasto
- Młoda Zaraza
- OBR (One Billion Rising) Trójmiasto
- Przedwiośnie na Pomorzu
- Partia RAZEM Pomorze
- Partia WIOSNA na Pomorzu
- Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze
- RoR Rythms of Resistance Trójmiasto
- Stowarzyszenie WAGA
- Stowarzyszenie LEPSZY GDAŃSK
- Sex Work Polska
- Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
- Trójmiejska Akcja Kobieca

Grafika: Julia Lassmann