1988 100cznia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe idzie od morza już od pięciu lat promuje muzykę z Trójmiasta i okolic, a także działających tu aktywnie ludzi. Poza stałym recenzowaniem wydawnictw muzycznych znad morza podczas tegorocznych wakacji odbędzie się kolejna koncertowa odsłona pod tym cyklem. W nowo powstałym miejscu, 100cznia, zaprezentujemy przegląd najciekawszych zespołów z Trójmiasta i okolic.

W trakcie pięciu wieczorów w sierpniu i wrześniu będzie można zapoznać się z szerokim gatunkowym przekrojem - od elektroniki, muzyki gitarowej, przez jazz po eksperymenty. Co środę od 9 sierpnia do 6 września odbędą się koncerty zespołów prezentujących świeże spojrzenie na muzykę. Na niezwykłej i specjalnie powstałej kontenerowej scenie klubu 100cznia zobaczymy Lonker See, Michał Bąk Quartetto, 1988, Kwiaty, Twinkling i Dalekie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


100cznia to nowy projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstało #mia100wmieście - ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Nowe idzie od morza to inicjatywa poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. To rozmowy z wyróżniającymi się osobami i odkrywanie trójmiejskiej muzyki. Do tej pory ukazały się dwie kompilacje muzyczne pod tą nazwą, a trójmiejscy artyści byli prezentowani podczas takich wydarzeń jak Streetwaves, Metropolia jest Okey czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

noweidzieodmorza.com
100cznia.pl

30 sierpnia, godz. 20:30
Nowe idzie od morza: 1988


1988 to solowy projekt Przemysława Jankowiaka, współzałożyciela wytwórni Latarnia i połowy duetu Syny. Lata dźwiękowych poszukiwań i eksperymentów z rytmiczną strukturą zawiodły 88 w miejsce w którym różnorakie, gatunkowe tropy znajdują ujście w postaci bitu, który zasadza się niekiedy tylko na basowym pulsie lub ustrukturyzowanych szumach Pobrzmiewającego dalekim, klubowym pulsem, zanurzonego w bezdennej dubowej głębi i wyrywającego się w krautorockowy kosmos. Przywodząc na myśl wczesne, surowe dubstepowe produkcje, równie abstrakcyjne jak industrialne hiphopowe formy i analogowo-elektroniczne poszukiwania minionych pokoleń, jego album "Gruda" tli się i toczy przez różne estetyki, a dukt wyznacza jej duszny, filmowy klimat.

1988 "Gruda": https://www.youtube.com/watch?v=f_3inTvnRTI